W ubiegłym tygodniu odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2021/2022. 22.06 uczniowie klas trzecich wystąpili na scenie dla kolegów, koleżanek, wychowawczyń i rodziców, żegnając edukację wczesnoszkolną. 23.06 miała miejsce tradycyjna gala klas ósmych, w tym roku połączona z wręczeniem statuetek "Złota Piątka". 24.06 wszyscy odebrali świadectwa. Wręczyliśmy także nagrody najbardziej aktywnym uczniom, m.in. za udział i sukcesy w konkusach: "Szkolne potyczki- matematyczne, polonistyczne i przyrodnicze", "Matematyczny Kangur", "Mole książkowe". Za prowadzenie uroczystości oraz oprawę artystyczną dziękujemy: klasie 7a (czwartkowa gala dla starszych kolegów), 6a (zakończenie klas 4-7) oraz 1a, 1d, 2a, 2b (występy dla klas 1-3). Za przygotowanie imprez dziękuję nauczycielkom: p. Katarzynie Lis, p. Monice Walkowiak, p.Natalii Szymczak, p. Jagodzie Dudziak-Przedwojskej, p. Mirelli Szymenderskiej-Szumigaj, p. Wiesławie Stankiewicz, p.Weronice Idzikowskiej, p. Aleksandrze Sołeckiej, p.Monice Siwek, p. Annie Augustyniak, p.Annie Minke oraz p.Katarzynie Wilińskiej-Jóźwiak.

Jolanta Walczak

W bieżącym roku szkolnym klasa 4a dołączyła do wyjątkowego programu Polskiej Akcji Humanitarnej - Godziny Wychowawcze ze Światem. Jest to cykl zajęć wychowawczych, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach, takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość.
Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie mogli kształtować postawy odpowiedzialności i otwartości na drugiego człowieka heart.

Małgorzata Olejniczak

Miłym słodkim  akcentem zakończyliśmy pracę na rzecz naszej szkoły. Wszystkim  twórczym uczniom aktywnie pracującym w Samorządzie Uczniowskim dziękujemy za kreatywność i pracowitość. Jesteśmy wdzięczne za ciekawą i owocną współpracę oraz dziecięce uśmiechy!

Opiekunki SU Aneta Łukomska, Anna Fedejko, Paulina Cięgotura

W tym roku szkolnym uczniowie klas IVa i IVc mieli możliwość udziału w zajęciach rozwijających zdolności z historii. W ich czasie poszerzali wiedzę o naszej małej i wielkiej Ojczyźnie. Poznawali naszą miejscowość i region, upamiętniali ważne wydarzenia i rocznice historyczne. Zdobyte wiadomości prezentowali swoim koleżankom i kolegom. Warto być z historią za pan brat!

P. Hącia, K. Urbaniak