16 maja uczniowie klasy 4a pojechali na wycieczkę do Nowego Zoo w Poznaniu. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz integracja klasy.
Podczas spaceru z pracownikiem zoo połączyliśmy zdobywanie teoretycznej  wiedzy z obserwacją zwierząt. Poznaliśmy wiele sekretów niezwykłych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Dużą atrakcją był dla dzieci również przejazd kolejką. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Małgorzata Olejniczak

Laura Monkiewicz z klasy 5a od 6. roku życia trenowała gimnastykę artystyczną, a od 8. tańczy jazz i modern w Akademii Tańca Bezuma. Ten sezon jest bogaty w sukcesy zarówno dla Formacji, do której należy, jak i dla samej Laury. Nie tylko w zespole, ale również jako solistka wielokrotnie stawała na podium.
Lista grupowych i indywidualnych osiągnięć jest imponująca. Wśród nich wyróżnić można m.in.: 1.miejsce w kat. Contemporary Ballet Solo Juveniles na Turnieju WADF Dance Cup w Piotrkowie Kujawskim, 1.miejsce w kat. jazz solo dzieci podczas Pucharu Polski DeArt w Lipkach Wielkich, 1.miejsce  w kat. Solo jazz dance 11-12 lat zaawansowana na Ogólnopolskim Turnieju Tańca "Dance Improv" we Włocławku. Na wymienionych turniejach również cała Formacja stawała na najwyższym stopniu podium, zarówno w kategorii jazz, jak i modern.
Brawo! Życzymy Laurze wielu kolejnych sukcesów!

SP5