W dniach 20 kwietnia do 1 maja wraz z Chórem Dziewczęcym SKOWRONKI wzięłam udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego "Misiones de Chiquitos" w Santa Cruz, w Boliwii. To wyjątkowy Festiwal, którego Inicjatorem i dyrektorem jest ks. prof. Piotr Nawrot, misjonarz, werbista, od ponad 40 lat mieszkający w Boliwii. Ksiądz Prof. Nawrot jest muzykologiem, wybitnym znawcą i badaczem muzyki baroku misyjnego, tworzonej przez Indian Ameryki Południowej od XVI aż po XIX w. Profesor Nawrot był pierwszym Europejczykiem, który trzymał  w rękach manuskrypty, mające nawet ponad 300 lat, a o których muzykolodzy dotąd tylko wiedzieli, że istnieją. Podczas zainicjowanego przez Niego Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego zaproszeni artyści z całego świata premierowo wykonują te utwory.

Podczas festiwalu Chór Skowronki przedstawił muzykę baroku europejskiego, kompozycje Vivaldiego, Haendla, Purcell'a, Monteverdiego, Lully'ego, a także utwory współczesnych polskich kompozytorów.

Nasze koncerty odbyły się w wielu boliwijskich miejscowościach m.in. w Santa Cruz, Concepcion, San Xavier, San Jose i Santiago de Chiquitos. W wolnym czasie zwiedzałyśmy zabytki, poznawałyśmy tamtejszą kulturę, smakowałyśmy lokalnych przysmaków. Podziwiałyśmy również przepiękne krajobrazy i dzikie zwierzęta, takie jak strusie, tukany, kapibarę oraz wszędobylskie żółwie. Nawiązałyśmy również kontakty z boliwijską młodzieżą, z którą mamy kontakt do dziś. Dodatkową atrakcją podczas podróży był kilkugodzinny pobyt w Madrycie podczas międzylądowania.

Podróż do Boliwii to była wspaniała przygoda!

Zuzia Dyk

Klasa 3b wybrała się 19.05 w piękną, całodniową podróż do Torunia. Miasto piernika i Kopernika zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Wspólna nauka, działanie oraz zabawa sprawiły, iż ta przygoda na długo pozostanie w naszych sercach.

Katarzyna Lis

Dziś zakończył się egzamin ósmoklasisty składający się z trzech części: język polski, matematyka i język obcy nowożytny (u nas angielski i niemiecki). Pisało go 79 uczniów. Mnóstwo przygotowań, trochę stresu, wysiłek intelektualny przy wykonywaniu zadań... Spakowane arkusze przekazaliśmy do OKE. Wyniki egzaminów będą dostępne 1 lipca (zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty młodzież otrzyma 8 lipca).

SP5

Dziś obchodzimy Dzień Mamy. To wyjątkowe święto, ponieważ MAMA to KTOŚ bardzo, bardzo wyjątkowy.
Każde dziecko stara się podziękować na miłość i wsparcie. Dziewczynki i chłopcy z oddziału przedszkolnego przygotowały niespodzianki - lapbooki. W ich wykonanie włożyły mnóstwo miłości! heartheart
WSZYSTKIM MAMOM DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY SPEŁNIENIA MARZEŃ! heartheart

SP5