W dniach 26.05-27.05 uczniowie klas piątych pod opieką pań: P. Hąci, K. Urbaniak, M. Zgoły przebywali na zielonej szkole w Folwarku Konnym Hermanów. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty z garncarstwa, w czasie których powstały piękne upominki dla naszych najbliższych. Podziwialiśmy także okolicę podczas przejażdżek bryczką, a wieczór zakończyliśmy pobytem na basenie i wspólnym ognisku.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy stajnie i wysłuchaliśmy opowieści o zwierzętach zamieszkujących teren folwarku. Później wzięliśmy udział w zajęciach sportowych – były one wspaniałą okazją do integracji klasowej! Kolejna udana wyprawa za nami.

5a, 5b

31 maja w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Rodziny. Dzieci heart pod opieką p. Agaty Kozłowskiej przygotowały wspaniały występ dla mam i tatusiów. Dziewczynki i chłopcy byli przepięknie i kolorowo ubrani. Nasi zerówkowicze przygotowali wesołe, tematyczne piosenki, wierszyki i tańce. W słowach, ruchach i gestach uwidoczniła się wielka miłość do rodziców. Wszyscy byli niezmiernie przejęci, chcieli jak najmocniej podziękować i umilić czas ukochanym gościom. Na zakończenie każde dziecko zatańczyło ze swoim bliskim wg słów ukraińskiej piosenki, a chór rodziców heart wykonał utwór "Wszystkie dzieci nasze są". Trudno było opanować wzruszenie!

Jolanta Walczak

W minionych miesiącach klasa 3d wzięła udział w lekcjach poszerzających wiedzę o naszej małej ojczyźnie - Luboniu. Uczniowie zgromadzili wiele informacji, poznali także ciekawe miejsca znajdujące się w sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania. Owocem tych działań była praca w grupach. Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji z najważniejszymi i najciekawszymi informacjami o Luboniu. Dzieci musiały współpracować ze sobą i wykonały piękne prace. Warto było spacerować i zbierać informacje o Luboniu!

Natalia Szymczak

24 maja obchodzony jest Dzień Cyrylicy, czyli pisma alfabetycznego, które służy do zapisu języków wschodniosłowiańskich, większości południowosłowiańskich i innych. Postanowiliśmy spróbować swoich sił i zapisać różne słowa w cyrylicy. Zadanie nie było wcale takie łatwe, okazało się, że posługiwanie się innym alfabetem może być skomplikowane. Bardzo się cieszyliśmy, że mogliśmy liczyć na pomoc naszych wspaniałych koleżanek pochodzących z Ukrainy – Sofii i Oksany. Na zajęciach było dużo śmiechu i zabawy, a co ważniejsze – nauki w miłej atmosferze!

Natalia Szymczak