11 i 12 czerwca odbywały się Dni Lubonia. Drugiego dnia koncertowali uczniowie lubońskich szkół. "Piątkę" reprezentowały dzieci z klas 1a, 1d, 2a, 2b i 4a przygotowane przez panie: Annę Augustyniak, Monikę Siwek, Annę Minke i Aleksandrę Sołecką. Dzieci przepięknie zaśpiewały dwie piosenki: "Ten świat" i "Moc", do których słowa i muzykę stworzyła pani Ania Augustyniak. Ogromne wrażenie na widzach zrobił kolorowy, zgrany chór stworzony przez dziewczynki i chłopców z balonikami! Genialnie wypadli w roli solistów: Lena Wisniewska 4d, Wojtek Stempczyński 4a, Antonina Janowiecka 1d, Gabriela Nickel 2b, Wojtek Olejnik 1a oraz Piotr Bielecki 2a. Gratulujemy niesamowitego występu!

Jolanta Walczak

6 czerwca uczniowie z klasy 5 b pod opieką wychowawcy i p. Katarzyny Wilińskiej-Jóźwiak wzięli udział w wycieczce integracyjnej, która była również prezentem z okazji Dnia Dziecka. Pierwszym punktem wyjazdu był KEY TO BE FREE ESCAPE ROOM, gdzie uczniowie w trzech profesjonalnie przygotowanych pokojach rozwiązywali zadania i zagadki, które pozwalały im otworzyć drzwi pokoju w ciągu 60 minut. Chłopcy wzięli udział w lądowaniu na Księżycu, dziewczynki które pracowały w dwóch grupach bawiły się w alchemików lub odkrywały tajemnice Olimpu. Drugim punktem programu był bowling, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoją siłę i umiejętności w  zbijaniu kręgli. Na zakończenie zabawy wszyscy z apetytem zjedli pizzę. Był to bardzo udany i pełen atrakcji wyjazd.

Katarzyna Urbaniak

Las w szkle to niezwykle modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ogród w słoiku, bo tak również nazywa się te ozdoby, jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Uczniowie z klasy 3b mieli okazję stworzyć własny las w szkle. Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter. Kamienie, szyszki, patyki, kora, mech – każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie.
Dziękujemy pani Alicji - mamie Remika za poprowadzenie warsztatów i wspaniałą przygodę, która dostarczyła nam wielu emocji.

Katarzyna Lis

Klasa 3 b realizowała projekt pt. Luboń – moje miasto. Głównym celem działań projektowych było rozwijanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej. W młodszym wieku szkolnym niezbędnym elementem rozwoju dzieci jest przynależność do miejsca, poznanie swojej „małej ojczyzny”, jej dziejów, kultury. Uczniowie poznali wiele  interesujących miejsc w swoim mieście. Uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Przygotowali piękne i ciekawe prezentacje multimedialne oraz plakaty o Luboniu, które prezentowali przed koleżankami i kolegami z klasy.

Katarzyna Lis