Dnia 13 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu odbył się miejski finał konkursu Omnibus. Wzięli w nim udział uczniowie czterech lubońskich szkół podstawowych. "Piatkę" reprezentowały: Zuzia Kowalewska 8a, Karolina Pawlicka 8b i Zosia Frańska 7a. Wszystkie zakwalifikowały się do ścisłego finału! W końcowej klasyfikacji Zuzia zajęła I miejsce i zdobyła tytuł OMNIBUS MIASTA LUBOŃ 2022. Gratulujemy!

SP5

Laura Monkiewicz z klasy 5a od 6. roku życia trenowała gimnastykę artystyczną, a od 8. tańczy jazz i modern w Akademii Tańca Bezuma. Ten sezon jest bogaty w sukcesy zarówno dla Formacji, do której należy, jak i dla samej Laury. Nie tylko w zespole, ale również jako solistka wielokrotnie stawała na podium.
Lista grupowych i indywidualnych osiągnięć jest imponująca. Wśród nich wyróżnić można m.in.: 1.miejsce w kat. Contemporary Ballet Solo Juveniles na Turnieju WADF Dance Cup w Piotrkowie Kujawskim, 1.miejsce w kat. jazz solo dzieci podczas Pucharu Polski DeArt w Lipkach Wielkich, 1.miejsce  w kat. Solo jazz dance 11-12 lat zaawansowana na Ogólnopolskim Turnieju Tańca "Dance Improv" we Włocławku. Na wymienionych turniejach również cała Formacja stawała na najwyższym stopniu podium, zarówno w kategorii jazz, jak i modern.
Brawo! Życzymy Laurze wielu kolejnych sukcesów!

SP5

Bartek Marcinkowski z klasy 4a jest zawodnikiem drużyny piłkarskiej LKS Wielkopolska Komorniki. Jego zespół zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju SBG w Jarocinie. Bartek został wybrany do najlepszej piątki turnieju! Gratulujemy! Z przyjemnością będziemy śledzić piłkarską karierę naszego uczniayes