Dzień Ziemi w szkole i najbliższej okolicy

23.04.2022 r.

W piątek 22. kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. W 2009 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło nową datę - 22 kwietnia. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety.

W ramach tego dnia uczniowie klasy 7c zorganizowali Wiosenne Śniadanie, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania oraz korzystania z zasobów naszej planety.

Kilka klas udało się także w okolice szkoły, aby uporządkować ulice w pobliżu szkoły. Posprzątalismy "kawałek" naszego świata!

Roksana Leja 7c