Aktywności 4c – podsumowanie owocnego roku szkolnego

22.06.2022 r.

W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasa 4c podjęła rozmaite działania służące integracji i rozwojowi umiejętności współpracy. Uczniowie zorganizowali Dzień Gier Planszowych, robili słodkości inspirowane czekoladowymi wynalazkami Willy’ego Wonki, bohatera lektury „Charlie i fabryka czekolady”. Tworzyli wiosenne sałatki, omawiali sprawy wychowawcze podczas wspólnych wypadów na lody. Brali udział w warsztatach „Kiedy Poznań był grodem” organizowanych przez Bramę Poznania  i wreszcie przeżyli niezapomnianą nockę w szkole. Oto ich relacja:

3 czerwca odbyła się nasza pierwsza nocka w szkole. Wszyscy w dobrych humorach zebrali się w holu o godz. 19.OO. Naszymi opiekunkami były pani Anna Wodzyńska-Skotarczak i pani Monika Walkowiak. Po przygotowaniu sali i rozpakowaniu naszych rzeczy udaliśmy się do świetlicy na pizzę i frytki. Julka i Magda wymyśliły escape room. Gra polegała na wykonaniu dziewięciu zadań, które prowadziły do ukrytego skarbu – smacznych cukierków. Z kolei chłopcy: Franek, Piotr, Kuba i Filip przygotowali ciekawe (czasami śmieszne) zadania sportowe . Tego wieczoru oglądaliśmy jeszcze filmy i testowaliśmy planszówki. Wszyscy świetnie się bawili i wspólnie spędzali czas.

Ola Nagierska, Gabrysia Bartnik, Magda Tatera , Jakub Szuwart, Szymon Szuwart