Przejdź do strony:

W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 klasa 4c podjęła rozmaite działania służące integracji i rozwojowi umiejętności współpracy. Uczniowie zorganizowali Dzień Gier Planszowych, robili słodkości inspirowane czekoladowymi wynalazkami Willy’ego Wonki, bohatera lektury „Charlie i fabryka czekolady”. Tworzyli wiosenne sałatki, omawiali sprawy wychowawcze podczas wspólnych wypadów na lody. Brali udział w warsztatach „Kiedy Poznań był grodem” organizowanych przez Bramę Poznania  i wreszcie przeżyli niezapomnianą nockę w szkole. Oto ich relacja:

3 czerwca odbyła się nasza pierwsza nocka w szkole. Wszyscy w dobrych humorach zebrali się w holu o godz. 19.OO. Naszymi opiekunkami były pani Anna Wodzyńska-Skotarczak i pani Monika Walkowiak. Po przygotowaniu sali i rozpakowaniu naszych rzeczy udaliśmy się do świetlicy na pizzę i frytki. Julka i Magda wymyśliły escape room. Gra polegała na wykonaniu dziewięciu zadań, które prowadziły do ukrytego skarbu – smacznych cukierków. Z kolei chłopcy: Franek, Piotr, Kuba i Filip przygotowali ciekawe (czasami śmieszne) zadania sportowe . Tego wieczoru oglądaliśmy jeszcze filmy i testowaliśmy planszówki. Wszyscy świetnie się bawili i wspólnie spędzali czas.

Ola Nagierska, Gabrysia Bartnik, Magda Tatera , Jakub Szuwart, Szymon Szuwart

W tym roku szkolnym uczniowie klas IVa i IVc mieli możliwość udziału w zajęciach rozwijających zdolności z historii. W ich czasie poszerzali wiedzę o naszej małej i wielkiej Ojczyźnie. Poznawali naszą miejscowość i region, upamiętniali ważne wydarzenia i rocznice historyczne. Zdobyte wiadomości prezentowali swoim koleżankom i kolegom. Warto być z historią za pan brat!                                                                                                   

P. Hącia, K. Urbaniak

Uczniowie klasy 5a i 5b na lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt pozyskany w ramach Programu Laboratorium Przyszłości. Piątoklasiści wykonywali ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę, mogli samodzielnie przygotować mikroskop i obserwować elementy budowy organizmów niewidoczne gołym okiem. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem patrzyli w okular mikroskopu, który umożliwił im spojrzenie w głąb tajemniczego mikroświata przyrody. Miłym podsumowaniem lekcji było stwierdzenie przez uczniów „superlekcja”. 

Katarzyna Pilarska

Dnia 13 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu odbył się miejski finał konkursu Omnibus. Wzięli w nim udział uczniowie czterech lubońskich szkół podstawowych. "Piatkę" reprezentowały: Zuzia Kowalewska 8a, Karolina Pawlicka 8b i Zosia Frańska 7a. Wszystkie zakwalifikowały się do ścisłego finału! W końcowej klasyfikacji Zuzia zajęła I miejsce i zdobyła tytuł OMNIBUS MIASTA LUBOŃ 2022. Gratulujemy! 
 

SP5
Przejdź do strony:
Uczniowie