Przejdź do strony:

W dniach 6-10 maja br. na zaproszenie zespołu nauczycieli języków obcych przebywała w naszej szkole Kateřina Šrytrová i odbywała job-shadowing w ramach projektu Erasmus+ "Cesta do Evropy", na realizację którego  Gymnázium Mnichovo Hradiště (Czechy) otrzymało unijny grant (http://www.gmh.cz/cs/content/erasmus-cesta-do-evropy). Pani Kateřina zwiedziła szkołę, zapoznała się z systemem szkolnictwa w Polsce, wymieniała doświadczenia z nauczycielami, miała okazję zobaczyć lekcje języków obcych, języka polskiego, religii i lekcję z wychowawcą, podczas których obserwowała metody nauczania i prowadzenia zajęć, a także prowadziła lekcje i konwersacje z uczniami różnych klas. W czasie krótkiego pobytu w Polsce zwiedziła też Luboń, Poznań, Rogalin i Kórnik. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Uczniowie z klasy VIIa włączyli się w opiekę nad grobami zamordowanych w czasie II wojny światowej, które znajdują się na lubońskim cmentarzu. We wtorek po lekcjach: Magda, Natalia, Maja, Ola, Sandra, Martyna i Jędrek porządkowali miejsce spoczynku, usuwając gałęzie i czyszcząc nagrobki. 

Paulina Hącia

W środę 1 maja 2019 r. odbyła się kolejna akcja szkolnego wolontariatu. Nasi wolontariusze, pod opieką p.E.Sobczak, jak co roku, spotkali się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i od godziny 10.00 zbierali pieniądze na rzecz Hospicjum Palium, rozdając wykonane wcześniej przez uczniów motyle. Wolontariusze z wielką chęcią zgłosili się do tej akcji i z radością wykonywali swoje zadanie, pokazując, że warto pomagać innym. 

                     

Elżbieta Sobczak

W dniach 6-10 maja gościmy nauczycielkę z Czech. Kateřina Šrytrová uczy języka angielskiego Gymnázium Mnichovo Hradiště i odbywa w naszej szkole job shadowing w ramach projektu Erasmus + "Cesta do Evropy". Witamy i życzymy miłego pobytu! 

Magdalena Madajczyk-Głowacka
Przejdź do strony:
Uczniowie