Przejdź do strony:

W dniu 18 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Muzycznego HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA. W komisji zasiadły nauczycielki: Dorota Mucha, Justyna Szczodrak, Anna Kobylańska, Anna Augustyniak. W tegorocznej edycji pojawiły się nowe kategorie, jak: instrument dęty, solo z własnym akompaniamentem. Uczestnicy prezentowali m.in. typowe polskie kolędy, jak: "Gdy się Chrystus rodzi", "Lulajże, Jezuniu". Pojawiły się piękne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej: "Kolęda dwóch serc", "Pierwsza gwiazda", "A to już święta, Mario", "Czy ty wiesz", "Święta, to czas niespodzianek". Jedna z uczennic wykonała kolędę ukraińską. Były też kolędy wykonane instrumentalnie na altówce, flecie, flażolecie, keybordzie. Mogliśmy podziwiać wspaniałe muzykowanie w duetach. Laureatami tegorocznego konkursu "Hej, kolęda, kolęda" są 
1) w kategorii - śpiew solo a własnym akompaniamentem
I miejsce - Jan  Bogucki - klasa 8 e za "Kolęda dwóch serc",
II miejsce -Laura Monkiewicz - klasa 2 a za "Pójdźmy wszyscy do stajenki".
2) w kategorii- instrument dęty: I miejsce - Magdalena Gałęzowska - klasa 7 a  za "Gdy się Chrystus rodzi", II miejsce - Dominik Wielicki - klasa 5 b  za "Anioł pasterzą mówił".
3) w kategorii - śpiew solo a cappella: I miejsce -Laura Pilarska - klasa 1 a  za "Pierwsza gwiazda", II miejsce -Julia Malko - klasa 7 b za kolędę ukraińską,
II miejsce -Michalina Lińska - klasa 2 a za "Lulajże Jezuniu", III miejsce - Julia Cierniak - klasa 5 b za "Przybieżeli do Betlejem".
4) w kategorii - instrument elektryczny: I miejsce - Piotr Olejniczak - klasa 6 a za  "Dzisiaj w Betlejem", II miejsce - Adam Olejniczak - klasa 2 b za "Pójdźmy wszyscy do stajenki", III miejsce - Antonina Kocur - klasa 5 a za "Gdy śliczna Panna", III miejsce -Zofia Hącia klasa 5 a za  " Jinge Bells".
5) w kategorii - instrument klasyczny: I miejsce - Martyna Janiszewska ( fortepian)- klasa 6a za  kolędę pt. "Cicha noc",  I miejsce - Zuzanna Kowalewska (altówka) - klasa 5 a za kolędę pt. "Wśród nocnej ciszy".
6) w kategorii -  duet: I miejsce - Zofia Hącia , Zuzanna Kowalewska - klasa 5a za kolędę "Przybieżeli do Betlejem", II miejsce - Karol Golczak , Maciej Jedwabny - klasa 5 a za kolędę " "Przybieżeli do Betlejem",
Wyróżnienie - Maja Olejniczak , Zofia Jopp klasa 4 b za kolędę " Wśród nocnej ciszy".
7) w kategorii - śpiew solo z półplaybackiem: I miejsce - Katarzyna Kobusińska - klasa 4 a za piosenkę pt. " A to już święta", II miejsce - Julia Breszyk - klasa 3 a (gimnazjum) za piosenkę pt. "Mario, czy ty wiesz?"
III miejsce - Zofia Kubiak klasa 2 b  za piosenkę pt. "Święta to czas niespodzianek". Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Konkursu! 

 

Dorota Mucha

Uczniowie klas ósmych zakończyli dziś próbny sprawdzian. Przez trzy dni zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego (angielski lub niemiecki). Niebawem dowiemy się, jak wypadła ta ważna próba. Prace sprawdzą nauczyciele z naszej szkoły. Później uczący dokonają analizy efektów diagnozy. Równocześnie wyniki poznają uczniowie i rodzice (będą wpisane do dziennika elektronicznego z wagą 0). 

Jolanta Walczak

Tradycją naszej szkoły stał się udział naszych uczniów i nauczycieli w zbiórce żywności dla osób potrzebujących pomocy. Tak jak to ma miejsce dwa razy w roku, przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Świętami Wielkanocnymi, również w tym roku młodzież naszej szkoły  przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Pierwszego grudnia wzięliśmy udział w zorganizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności zbiórce w sklepie Biedronka przy ulicy Żabikowskiej w Luboniu. Poświecając swój wolny czas w sobotnie popołudnie, mogliśmy pomóc zebrac produkty żywnościowe i słodycze dla rodzin, dla których zorganizowanie świątecznego posiłku czy kupienie dzieciom słodyczy pod choinkę, może byc bardzo trudne lub niemożliwe. Dziękujemy młodzieży i nauczycielkom za pomoc i poświęcony czas. 

                 

Anna Kobylańska

W piątkowe popołudnie 14 grudnia dzieci z oddziału przedszkolengo, ich rodzice oraz nauczyciele spotkali się, aby wyczarować barwne ozdoby świąteczne i w miłej atmosferze przy wspólnej pracy spędzić owocnie czas. Powstały piękne kartki, bombki i inne ozdoby, które udekorowały naszą pachnącą, okazałą, żywą choinkę. Białe początkowo bombki zrobiły się święcące i kolorowe od cekinów i wstążeczek. Serdecznie dziękujemy za obecność i mile spędzony czas. Dzięki spotkaniu mieliśmy okazję poczuć ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niedawno odwiedził nas Mikołaj, a teraz u utęsknień czekamy na Gwiazdora!                                                                               

Katarzyna Ratajczak – wychowawca
Przejdź do strony:
Uczniowie