Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „EPIZODY NIEPODLEGŁOŚCI – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” zorganizowanym przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zakończyli walki o wolną Polskę. Trzy dziewczyny podeszły do zadania z prawdziwą pasją badaczek historii. Efekty są wspaniałe! Zuzanna Janicka z klasy 3f uzyskała pierwsze miejsce w kategorii prac literackich, natomiast Iga Skrzypczak z klasy 2a i Sara Rotnicka z klasy 3f  zajęły drugie miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Zuza przygotowała pracę o płk. Janie Podhorskim. Iga i Sara, na podstawie wywiadów, zdjęć ze zbiorów IPN, szczepu ZHP Żabikowo i Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzyły film o Kazimierzu Grendzie i Janie Podhorskim. Opiekunkami naukowymi prac były nauczycielki historii: p. Katarzyna Urbaniak i p. Romana Kłos.

Wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie 7 marca w Lublinie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zdj.: Sara i Iga z p. Janem Podhorskim oraz dziewczęta z p. Katarzyną Urbaniak.

Katarzyna Urbaniak

G2

22 lutego w naszej szkole realizowaliśmy projekt „Mur wartości”. Pomysłodawczynią i reżyserką spotkania była pedagog, p. Ewa Jakubowska. Uczniowie obu lubońskich gimnazjów, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele kilku instytucji (Uniwersytet III Wieku, MOPS, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policja, PTTK) dyskutowali na temat wartości ważnych w życiu, tworzyli cegiełki symbolizujące m.in. miłość, przyjaźń, bezpieczeństwo, odpowiedzialność, zdrowie, sprawiedliwość, rodzinę. W efekcie zbudowali „mur” – taki, który nie dzieli, ale łączy wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia czy sposobu życia.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM GOŚCIOM: p. Irenie Skrzypczak, p. Małgorzacie Szajek, p. Elżbiecie Zapłacie-Szwedziak, p. Iwonie Kmiecik, p. Edycie Dowhan, p. Ewelinie Gruszczyńskiej, p. Bożenie Ratajczak, p. Andrzejowi Ratajczakowi, p. Janowi Błaszczakowi, p. Agnieszce Waligórskiej, p. Hannie Lenartowicz, p. Magdalenie Klimczak, państwu Stachowiakom, p. Araszkiewicz, p. Marzenie Janowskiej, p. Katarzynie Sosnowskiej, p. Beacie Bieganowskiej, p. Ewie Fons, p. Sabinie Paszek, p. Pawłowi Szatarskiemu, funkcjonariuszom policji z Lubonia oraz uczniom Gimnazjum nr 1 w Luboniu.

G2

Iga Skrzypczak (2a), Julia Kolenda (2a) i Wiktoria Walla (2c) zostały nagrodzone w konkursie literackim "Moją młodość przeżywam godnie". Ich prace zakwalifikowano do druku w książce! Dziewczyny spróbowały swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. 23 maja w auli KUL - u odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. Wezmą w niej udział nasze utalentowane uczennice z panią Anną Wodzyńską-Skotarczak, pod której kierunkiem pracowały.