6 października na basenie AWF w Poznaniu odbyły się miejskie zawody w pływaniu. Nasza sztafeta zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Byliśmy bezkonkurencyjni! Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnego etapu.

8 października na basenie w Kórniku stanęliśmy obok najlepszych ekip pływackich w powiecie. Zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Koziegłów i Suchego Lasu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom - pani Hannie Krężelewskiej i panu Marcinowi Zabłockiemu.

Leśny rajd

6.10.2012 r.

6 października drugoklasiści odwiedzili Dąbrówkę Leśną.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Leśnej Izby Edukacyjnej Puszczy Noteckiej w Nadleśnictwie Oborniki. Na miejscu czekał na uczniów miejscowy leśnik, który oprowadził ich po izbie oraz w ciekawy sposób opowiedział o myślistwie. W pomieszczeniu znajdowało się wiele niesamowitych eksponatów, m.in. czaszki jeleni oraz wypchane gatunki występujących tam zwierząt.

Jeszcze większa atrakcją okazało się ognisko w 18- metrowym wigwamie Nadleśnictwa Oborniki . Uczniowie, siedząc przy ogniu i smażąc kiełbaski, słuchali gry na rogu myśliwskim. Po obfitej uczcie w znakomitych humorach opuścili Nadleśnictwo Obornickie i wrócili do Lubonia.

Sobotni wyjazd zorganizowała pani Joanna Taberska, której dziękujemy za miło spędzony czas.

Julia Woźniak, Weronika Nowak

Dnia 6 października 2012 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Dzień Gimnazjalisty. Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie bawili się w szkole. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem potyczek sportowo-umysłowych. Pierwszoklasiści brali udział w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z klasy II b i II g.

Wiedzą o szkole musieli wykazać się przewodniczący klas, a skarbnicy umiejętnością poprawnego liczenia. W nawiązaniu do Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich klasy przygotowały prezentacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie odpowiadali też na pytania i rozwiązywali krzyżówki, które dotyczyły sportu. Pierwszoklasiści uczestniczyli w konkurencjach, które sprawdzały ich sprawność fizyczną.

Katarzyna Urbaniak Małgorzata Zgoła

W dniu 4 października 2012 r. uczniowie klasy II e, pod opieką pani Pauliny Hącii pani Magdaleny Szmyt, mieli możliwość uczestniczenia w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Poznaniu.

Sprawa dotyczyła napadu na bank, którego dokonali dwaj mężczyźni. Pani sędzina po rozpoczęciu rozprawy, przedstawiła bieg wydarzeń. Obecny był tylko jeden oskarżony. Okazał on skruchę, tłumacząc się brakiem środków do życia.W związku z potrzebą przesłuchania dodatkowych świadków, wyrok zapadnie dopiero na kolejnej rozprawie.

W sądzie mieliśmy możliwość obejrzenia pracy wymiaru sprawiedliwości:sędziego, prokuratora, obrońcy czy protokolanta. Dla wielu z nas byłoto silne przeżycie, gdyż często oglądamy tego typu sprawy tylko w telewizji.

Dziękujemy pracownikom Sądu Rejonowego przy ul. Młyńskiej w Poznaniu, za możliwość uczestniczenia w rozprawie.

Olga Popiół z kl.2e