Gorąco dziękujemy naszym dziewczynom za ich wspaniałą postawę w siatkówce. Były bezkonkurencyjne na szczeblu miasta. Po zwycięskim meczu z Gimnazjum nr 1 w Luboniu zmierzyły się w półfinale powiatu w piłkę siatkową dziewcząt z gimnazjami z: Czerwonaka, Suchego Lasu i Rokietnicy. Zawody miały miejsce w Hali Widowiskowo- Sportowej LOSiR-u w Luboniu w dniu 7 lutego 2013 r. Odbyło się siedem meczów. Nasze zawodniczki rozegrały trzy pojedynki z rzędu, wygrywając każdy w świetnym stylu (trzy razy 2:0). Bardzo dobrze radziły sobie w takich elementach gry jak: zagrywka, gra przy siatce, dokładne rozgrywanie piłki, atak oraz dobra gra w obronie. Wygrawszy turniej, uplasowały się na pierwszym miejscu i wywalczyły awans do dalszych rozgrywek. Były jedyną szkołą, w której nie ma sekcji piłki siatkowej! W tym roku nie zdobyły mistrzostwa powiatu, zademonstrowały jednak świetną formę i umiejętności. Gratulujemy dziewczynom i trenerkom (p. J.Bednarczyk, p. H. Grus-Krężelewska, p. B. Potocka-Taczak).

Barbara Potocka-Taczak

12 lutego 2013 roku, w ramach kolejnych zajęć z doradztwa zawodowego, spotkaliśmy się z przedstawicielkami zawodu logopedy i pedagoga. Panie pracujące na co dzień w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poznaniu opowiedziały nam o swej profesji. Zaprezentowały  również ścieżkę kształcenia w tych zawodach. Aby zostać pedagogiem i logopedą, należy pójść do liceum, zdać maturę, ukończyć studia pedagogiczne i kształcić się dalej podyplomowo, wybierając np. logopedię czy neurologopedię. Ścieżka kariery jest długa, ale zawód należy do bardzo potrzebnych. Pomaga się osobom, które mają różne  wady artykulacyjne, opóźniony rozwój mowy, afazję. Zaproszone panie opowiedziały nam o biologicznych (neurologicznych) problemach z wymową, ze słuchem oraz o problemach młodzieży w szkole. Aby efektywnie pracować jako logopeda, należy dokładnie rozpoznać problemy pacjenta. Później trzeba opracować dla niego indywidualny plan pracy i działań. Panie skupiły się również na współczesnych warunkach zatrudnienia w placówkach oraz blaskach i cieniach swych profesji.

Dziękujemy P. Łukomskiej i Katarzynie Paciorkowskiej z klasy III F za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Adrianna Baranowska

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole dzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z podjętych działań był udział uczniów w V edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Internet – zaplecze intelektualne człowieka XXI wieku". Celem konkursu było ukazanie Internetu jako swoistej skarbnicy wiedzy i pozytywnego wpływu na rozwój zainteresowań, talentów i wiedzy współczesnego człowieka.

Z naszej szkoły zostały zgłoszone trzy prace- filmy: z klasy If i IIf (opiekunką uczniów była p. Wiesława Stankiewicz) oraz z klasy IIIh (opiekunem była p. Katarzyna Paradowska).

W piątek 8 lutego o godz. 11.00 br. w Multikinie w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się uroczysta gala.  Film z naszej szkoły okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów! Wielkie było zaskoczenie uczniów, gdy na dużym ekranie sali kinowej zobaczyli swój film jako wyróżniony. Czwórka uczniów- twórców filmu dostała cenne nagrody: każdy zdobył ebook, a dla szkoły przywieźli aparat cyfrowy.

Niespodziewaną nagrodą okazało się zaproszenie do studia WTK, gdzie o 18.20 przeprowadzono wywiad ze zwycięzcami.

Udział w konkursie był nie tylko doskonałą okazją do podnoszenia wiedzy z zakresu Internetu, ale także promowania szkoły.

Twórcami zwycięskiego filmu byli uczniowie z klasy IIIh: Majka Jaśkowiak, Eliza Misiaczyk, Patryk Ostrowski i Aleksandra Tórz, a pomocą służyła im p. Katarzyna Paradowska.

K.P.

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie PINGWIN z języka angielskiego. Najwyższy wynik osiągnęła Patrycja Motała z kl. 1e, która zajęła III miejsce i została laureatką.  Wysoki poziom zaprezentowały także dziewczyny, którym przyznano wyróżnienia: Zuzanna Budzyńska (1c), Zuzanna Skonieczna (1c), Katarzyna Tomczak (1c), Małgorzata Jarzynowska (1e) i Karolina Trofimow (2b). Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich nauczycielkom (p. Katarzynie Jankowskiej-Kostrzewie i p. Roksanie Różańskiej-Boruń)!