Pod takim tytułem Studium Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zorganizowało konkurs języka niemieckiego dla uczniów z całej Polski. Młodzież naszego gimnazjum interesuje się językami obcymi oraz kulturą innych państw. Dlatego, po zapoznaniu się z kryteriami tego przedsięwzięcia, niektórzy gimnazjaliści postanowili zaprezentować swoją kreatywność i zaprojektowali prace konkursowe. Królewskie Miasto Kraków oraz Wiedeń pięknie prezentują się na uczniowskich kartkach. Oby spodobały się także jurorom w Krakowie! Prace wykonali: Paulina Kusz, Weronika Szawala, Mikołaj Radoła- uczniowie klasy 3 a.

Justyna Szczodrak

30 kwietnia 2013 roku, uczniowie  z klasy II c, II d, IIb  i  IIf z p. Łukomską i p. Szymankiewicz pojechali na zawodoznawczą wycieczkę do Komendy Policji Poznań Nowe-Miasto. Celem wyjazdu było poznanie ścieżki edukacyjno – zawodowej policjanta, a także przypomnienie wiadomości o  nieświadomych (lub świadomych) przestępstwach wśród nieletnich. Posterunkowa p. Marta Mróż przedstawiła prezentację multimedialną  na w/w tematy. Dzięki uprzejmości p. Radosława Tomaszewskiego, taty jednej z naszych koleżanek, odwiedziliśmy  m.in. pokój przesłuchań, miejsce zatrzymań podejrzanych na 48 godzin, dyżurkę lekarską, miejsce pracy głównego komendanta Policji, salę z lustrem weneckim, a także magazyn, z którego codziennie rano policjanci zaczynający pracę muszą pobrać i zdać po służbie dokładnie opisaną broń. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwa pozytywnych wrażeń. Znamy ścieżkę kształcenia, która zaczyna się już w szkole podstawowej i gimnazjum. Szkoła średnia, a przede wszystkim zdany egzamin maturalny, są podstawą do kontynuowania nauki na specjalistycznym kursie lub później na wyższej uczelni.

Patryk Matusiak, Mikołaj Matyla, kl. 2 c

Dnia 26 kwietnia 2013 r. na boisku ORLIK w Kleszczewie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów, które zwyciężyły w półfinałach. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Lubonia, Stęszewa, Zalesewa i Kleszczewa– organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut. Nasi gimnazjaliści po bardzo wyrównanym turnieju zdobyli brązowy medal i miano trzeciej drużyny w powiecie poznańskim.

Skład naszej drużyny:
1. MATEUSZ KARPICKI 2D,
2. KACPER SZULC 3D,
3. DOMINIK WACŁAWSKI 3D,
4. MIKOŁAJ MATYLA 2C,
5. BARTOSZ MORA 3F,
6. DAWID JURGA 3E,
7.MARIUSZ DOTKA 1D,
8.JAN BORUŃ 3E.

Krzysztof Błaszczyk

Działalność naszego szkolnego wolontariatu przynosi wiele korzyści ludziom, którzy potrzebują pomocy. To dla uczniów wolontariuszy najlepsze podziękowanie. Miłe jest jednak także to, że doceniają nas inni. Otrzymaliśmy m.in. podziękowanie od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbiety Walkowiak.

Zobacz podziękowanie >>

G2