14 maja otrzymaliśmy nowoczesną tablicę multimedialną jako nagrodę za zwycięstwo w konkursie w ramach programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" organizowanego przez markę Winiary. W konkursie (marzec) wzięli udział uczniowie klas 3 d, 3 c i 2 f. Przygotowali akcję pod hasłem "POTĘGA MARCHEWKI", film pt. "CARROT POWER. TAK" oraz plakat namawiający do spożywania warzyw. Naszym celem było zwiększenie świadomości nastolatków na temat właściwego odżywiania, przekonanie ich do zdrowej żywności, m. in. poprzez pokazanie smacznej alternatywy dla chipsów, ciastek i słodkich, gazowanych napojów. Jury najwyżej oceniło "marchewkową akcję" wyreżyserowaną i przeprowadzoną przez klasę 3 d. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody towarzyszyła nam p. Romualda Suchowiak, kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Urzędu Miasta oraz przedstawicielki Rady Rodziców: p. Hanna Lenartowicz i p. Joanna Turek. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji z dietetykiem oraz przetestowali tablicę multimedialną, biorąc udział w quizie na temat odżywiania (na wzór teleturnieju "Milionerzy"). Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się sporą wiedzą. Uczniowie klasy III d uczestniczyli także warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance - Kubę Frydrychewicza. Jesteśmy dumni z wyjątkowej nagrody, tym bardziej, że na konkurs wpłynęło ponad 1800 prac. Znów potwierdziła się prawda, że młodzież z G2 jest mądra i kreatywna!

Podczas spotkania p. Małgorzata Szymankiewicz wręczyła uczniom certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu Cambridge ESOL. Nieprzypadkowo - tablica zostanie zamontowana w sali językowej.

Jolanta Walczak

Dziś rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu Comenius. O godzinie 9,00 sprzed budynku szkoły wyruszyła w podróż do Francji ośmioosobowa grupa gimnazjalistów pod opieką pań: Magdaleny Madajczyk-Głowackiej i Agaty Budzyńskiej. Towarzyszyli im, oczywiście, rodzice. Nasi podróżnicy udali się na lotnisko do Berlina, skąd samolotem polecieli do Paryża. Tam musieli poczekać kilka godzin, by wsiąść w kolejny samolot - tym razem do Nantes. Z Nantes młodzież odebrały francuskie rodziny, które będą ich gościły. Razem pojechali do miejscowości Herbignac. Matyldzie, obu Kamilom, Paulinie, Marysi, Zuzi, Markowi i Marcinowi życzymy wielu wyjątkowych przeżyć!

Jolanta Walczak

Klasa 3 c miała dziś wyjątkową lekcję edukacji dla bezpieczeństwa. Z inicjatywy p. Katarzyny Pilarskiej, w ramach wychowania zdrowotnego, uczniowie przygotowali różne sałatki. Delektując się nimi, dyskutowali o ich wartościach odżywczych i dobroczynnym wpływie na organizm młodych ludzi. Polecamy - poprawiają stan zdrowia i humor smiley Oby takich przepysznych zajęć było jak najwięcej!

G2

10 maja uczniowie realizujący projekt „Włącz się. Młodzi i media” zwiedzili wystawę  World Press Photo . W salach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu pokazano najlepsze, zdaniem konkursowego jury, zdjęcia prasowe w dziewięciu kategoriach, nagrodzone w ostatniej edycji. W tym roku w prestiżowym konkursie udział brało 5666 autorów  124 narodowości. Nagrody trafiły do 54 fotografów z 33 krajów, w tym dwóch Polek. Piękne  i poruszające zdjęcia to m.in. portrety, sceny z życia codziennego, fotografie przyrody, wydarzeń sportowych czy fotoreporterskie zapisy scen z terenów objętych działaniami wojennymi  i przedstawiających aktualne wydarzenia na świecie. Nie pozostawiły nas one obojętnymi, pobudziły do refleksji i pokazały, czym jest fotografia prasowa. Jak uczniowie odebrali wystawę? Dowiemy się z opublikowanych wkrótce na  blogach programu  recenzji i sprawozdań…

Magdalena Madajczyk-Głowacka