Klasy trzecie wzięły udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat "Maszyny wynalezione przez Archimedesa wykorzystywane do dziś". W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Wszyscy otrzymali ocenę celującą z fizyki za pracę dodatkową. Dodatkowo najciekawsze prace, które wymagały dużego wysiłku w przygotowaniu materiału i wykonaniu, zostały wyróżnione i nagrodzone.

I miejsce zdobyła Karolina Działdowska z klasy III C, II miejsce - Patrycja Ciećko z klasy III F , trzecie - Jagoda Teszner z klasy III H. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Karolina Paszek z klasy III F, Adrianna Brzezińska z klasy III F oraz Patrycja Wiśniewska z klasy III G.

Prace tych uczniów będą do obejrzenia w holu szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs dla klas drugich. SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU.

Ewa Rubisz

Dziś o godzinie 10.00 ruszył bieg ulicami Lubonia. W tegorocznym II Lubońskim Biegu Niepodległości wzięło udział ponad 700 uczestników.

Aby cała impreza przebiegała sprawnie, organizatorów wspomagali wolontariusze. Grupa 20 uczniów z Gimnazjum nr 2 w Luboniu wraz z opiekunkami: p. Jolantą Bednarczyk i p. Katarzyną Paradowską pomagali już od godziny 7.30. Wolontariusze pełnili dyżury w szatniach, prowadzili depozyt dla uczestników biegu, a także pomagali w dekoracji medalami.

Katarzyna Paradowska, Jolanta Bednarczyk

10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Mieliśmy niezwykłą okazję posłuchania wspaniałego koncertu w wykonaniu nauczycieli i uczniów z poznańskich szkół muzycznych.

Autorkami pomysłu były p. Jolanta Walczak i p. Justyna Szczodrak. Projekt udało się zrealizować dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: p. dyrektorowi Wojciechowi Michalskiemu, p. dyrektor Danieli Kraus-Burzyńskiej oraz kierownik sekcji pianistycznej - p. Barbarze Jarantowskiej.

Wykonawcami koncertu "Święto Niepodległości - powód do radości" byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.

G2

10 listopada 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rogala Marcińskiego.

Z tej okazji Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zapoznały nas z historią rogala, inne zaprosiły na wypieki.

Dziękujemy za rogale artystycznie wykonane zgodnie z wielkopolskim przepisem: Natalii Ignasiak, Joannie Mańczak, Karolinie Franczak, Marcie Rolskiej oraz Jakubowi Knitterowi.