28. września 2012 roku spora grupa gimnazjalistów pojechała pod opieką Pań: Anety Jankowskiej- Łukomskiej, Lidii Potockiej - Kaczmarek, Pauliny Hąci, Katarzyny Urbaniak i Jolanty Skowrońskiej na Uniwersytet Przyrodniczy, aby uczestniczyć w niepowtarzalnej imprezie edukacyjno - kulturowej.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbywały się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

A.Łukomska

27 września 2012 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczny ŚPIEWAM/ GRAM. Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali ciekawe interpretacje muzyki klasycznej, muzyki filmowej, piosenki takich zespołów jak Czerwone Gitary, Lady Pank.

Laureaci:

• kategoria multiinstrumentalista: Jakub Lesiński,
  • kategoria instrumentalna - Marta Gajzlerowicz
  • kategoria - duet: Oliwia Kruger, Antonina Kwiatkowska, Kamila Malinowska, Katarzyna Kubacka
  • kategoria śpiew solo: Patryk Matusiak.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych udanych występów!

D.M.

27 września w naszej szkole odbyły się długo przygotowywane i oczekiwane wybory przewodniczącego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Organizacja wyborów stanowiła duże wyzwanie dla Komisji Wyborczej i zespołu koordynacyjnego. Zgodnie z Regulaminem było to głosowanie równe, tajne i powszechne. Zależało nam, aby faktycznie każdy uczeń miał okazję i możliwość oddania swojego głosu.

Lokal wyborczy urządziliśmy w szkolnej bibliotece. Tam Komisja Wyborcza przygotowała karty do głosowania. Od godz.10.00 do 14.00 przychodziły kolejne klasy, aby zagłosować. Staraliśmy się, aby przebieg głosowania jak najbardziej przypominał ten, który ma miejsce podczas wyborów władz państwowych. Następnie Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządziła protokół wyników wyborów.

Oddano 504 głosy. Najwięcej, bo aż 272, otrzymał Jakub Jeliński z klasy III d. Stał się zatem przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu. Jego zastępcą został Aaron Ciesielski z klasy IIc. Opiekunami SU wybrano nauczycielki: Anetę Jankowską - Łukomską, Ewę Frąckowiak i Paulinę Hącię.

Samorząd Uczniowski

W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Małgorzata Szymankiewicz