Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Luboniu gorąco dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w realizacji I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej:

Burmistrzowi Miasta p. Dariuszowi Szmytowi oraz pracownikom Urzędu Miasta w Luboniu,Dyrektor p. Anicie Plumińskiej-Mieloch oraz nauczycielom z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, Księdzu Proboszczowi Bernardowi Cegle, lubońskim cukiernikom (Piekarni Anika Stanisława Budki, Piekarni-Cukierni Piotra Górniaczyka, Cukierni Mazurek, Cukierni K.P. Piskorscy), p. Marii Wodzyńskiej, p. Zbigniewowi Trawce i p. Maciejowi Kędziorze z Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Piotrowi Pilarskiemu, nauczycielom i innym pracownikom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, uczniom i absolwentom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, P. Rafałowi Nowaczykowi (restauracja "Sfinks"), oraz firmom: Rapak p. Roberta Rakowskiego, Komputronik, PZU S.A., sklep internetowy Pikinini.

G2

Uczniowie z naszej szkoły w dniach 18-23 listopada będą uczestniczyli w spotkaniu partnerów projektu Comenius na Sycylii w miejscowości Alcamo. Wyjeżdża siedmioro uczniów klas trzecich pod opieką p. Magdaleny Madajczyk-Głowackej i p. Justyny Szczodrak. Do Włoch przyjadą także grupy z Francji i Hiszpanii.

Poniżej artykuł z lokalnej gazety zapowiadający tę wizytę.

Attualita:

La Pietro Maria Rocca in Polonia e Spagna

Scambio culturale con gli studenti stranieri

Magdalena Madajczyk-Głowacka

15 listopada b.r. uczniowie klasy II a wraz z panią wicedyrektor Anną Czerwińską mieli okazję uczestniczyć w konferencji dla młodzieży pt. "Filozofujmy razem, i już!" zorganizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z okazji XI Światowego Dnia Filozofii UNESCO.

Jako pierwszy przemawiał prof. Roman Kubicki - dyrektor Instytutu Filozofii UAM, który zachęcał zgromadzoną młodzież do filozofowania. Mówił, że nie powinniśmy nikomu wierzyć na słowo i nie ufać każdej rzeczy, którą słyszymy, powinniśmy natomiast umieć dojść do własnych wniosków i uzasadnić je.

Iga Skrzypczak& Julia Kolenda

W ramach udziału naszej szkoły w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w dniu 14 listopada 2012 r. uczestniczyliśmy wraz z opiekunką samorządu Ewą Frąckowiak w warsztatach "Samorząd debatuje". Było to spotkanie międzyszkolne, w którym uczestniczyli uczniowie różnych szkół gimnazjalnych i liceów wraz z nauczycielami z różnych miejscowości w Polsce.

Warsztaty odbywały się oddzielnie dla opiekunów i dla uczniów. Tematem przewodnim było organizowanie debat na tematy istotne dla szkoły. Dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje debat oraz cechy dobrej debaty. Poznaliśmy zasady organizacji, tego, kto powinien zostać moderatorem oraz jak wyciągnąć wnioski, aby można w ten sposób wpłynąć na życie w szkole. Pracowaliśmy w grupach mieszanych, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak pracują Samorządy Uczniowskie w innych szkołach. Otrzymaliśmy pomocne materiały, z których korzystałyśmy podczas ćwiczeń warsztatowych i zamierzamy skorzystać, przygotowując debaty w szkole.

Była to dla nas ciekawa lekcja demokracji.

Olga Popiół i Klaudia Olejniczak, kl.2d