Dnia 19 listopada br. w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez wolontariuszy Stowarzyszenia "Jeden świat". W zajęciach brali udział uczestnicy projektu "Czy potrzebne są prawa człowieka?" oraz opiekunowie - p. Katarzyna Urbaniak i p. Paulina Hącia.

Na początku mieliśmy okazję poznać się nawzajem i porozmawiać trochę o organizacjach broniących praw człowieka. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Mieliśmy wyobrazić sobie, że jesteśmy jedynymi ludźmi na niezamieszkałej przedtem wyspie i musimy wymyślić jej nazwę oraz spisać trzy podstawowe zasady, których każdy powinien przestrzegać. Efektem naszej pracy były cztery różne kodeksy przedstawione przez kapitanów grup. Wyjaśniliśmy sobie, dlaczego te prawa uważamy za najważniejsze i wspólnie to przedyskutowaliśmy. Każdy miał okazję zabrać głos i wypowiedzieć swoje zdanie w różnych kwestiach.

Iga Skrzypczak

Grupa naszych gimnazjalistów od 18-23 XI przebywa na Sycylii. Od dziś zamieszczamy dziennik podróży, w którym opisują swoje przeżycia. Zapraszam do lektury!

W niedzielę 18 listopada wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Warszawy, by stamtąd udać się samolotem do Palermo z przesiadką w Rzymie. Na lotnisku oczekiwały nas rodziny, z którymi pojechaliśmy do Alcamo, miejsca naszego pobytu.

W poniedziałek rano spotkaliśmy się w szkole ze wszystkimi uczestnikami projektu. W pierwszym dniu poznaliśmy innych uczniów i nauczycieli, których nie spotkaliśmy do tej pory, a także naszych dobrze znanych przyjaciół ze spotkań w Hiszpanii i w Polsce. Czekały nas gry i zabawy integracyjne, sadzenie pamiątkowego drzewa, poczęstunek przygotowany przez włoskie rodziny. Popołudnie natomiast spędzaliśmy z naszymi partnerami.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Harcerze

18.11.2012 r.

W dniach 16-18 listopada w naszej szkole przebywali harcerze. Odbywali Kurs Przybocznych Ośrodka ZHP Luboń "Po Zielonym Szlaku". Szkolenie przeprowadzali drużynowi pwd. Aleksandra Hanna Nowak i Zbyszek Nowak (nasz absolwent).

Wśród harcerzy było kilkoro uczniów Gimnazjum nr 2. Bardzo nam miło, że są wśród nas osoby z pasją!

17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

G2