Przejdź do strony:

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu. Dziś (4 czerwca) w naszej szkole przeprowadziliśmy kolejny egzamin. Odbył się on pod czujnym okiem lubońskiej policjantki p.Kingi Koluszenko. Koordynatorami byli nauczyciele: p.Jolanta Bednarczyk oraz p.Krzysztof Dzydzan. Ucznowie musieli posiadać wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz o budowie roweru. Dokładnie powtórzyli zasady, jakie zobowiązują rowerzystę na drodze, np. przy przekraczaniu jezdni, przejazdów szynowych, wymijaniu, wyprzedzaniu czy włączaniu się do ruchu. Ponadto wykazali się znajomością znaków  drogowych  pionowych i poziomych oraz zasad pierwszej pomocy.  

Jolanta Walczak

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym, iż w tym czasie trwała przerwa świąteczna i nie mogliśmy zorganizować wspólnego wiosennego śniadania,przygotowaliśmy je 16 maja. Popularyzowaliśmy zdrowy styl życia. Podczas przerwy między lekcjami uczniowie, którzy pokazali przygotowaną wcześniej kanapkę, mogli otrzymać od uczniów z klasy 8c pyszny sok, warzywo-owocową sałatkę oraz zdrowego sandwicha. Wszyscy chętnie korzystali z pięknie przygotowanego śniadaniowego stołu.
Była to doskonała integracja młodzieży naszej szkoły. 

Natalia Woźniak, Beata Siwek, 8c

Gromady uśmiechniętych dzieci, wesołe mamy i tatusiowie dumni z pociech to wizytówka tegorocznego biegu z okazji Dnia Dziecka. Z uwagi na datę tegorocznej imprezy biegowej świętowaliśmy na sportowo również Dzień Matki. Na starcie biegu stawiło się blisko setka dzieci i młodzieży podzielonych na 6 kategorii ze względu na płeć i wiek. Na mecie czekał fluo medal dla każdego, który świecąc w nocy będzie przypominał udział w biegu. Na koniec uściski rodziców, pani burmistrz i zasłużona wata cukrowa, a dla co bardziej głodnych "Pyra po Lubońsku". Tak zakończyła się XIV edycja biegu. Sędzią i organizatorem był pan Łukasz Budzyński oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Nagrody ufundował Urząd Miasta. Współpraca: Ośrodek Kultury w Luboniu, LOSiR, Szkoła Podstawowa nr 5, Forum Obywatelskie Luboń. Dokumentacja zdjęciowa Paweł Wolniewicz, Monika Misiaczyńska. 

Łukasz Budzyński

„Jak nauczyć komputer rozumieć określenia nieprecyzyjne” – tak brzmiał tytuł wykładu, na który wybraliśmy się w ubiegły wtorek 21 maja wraz z p. Sobczak i p. Malinowską. Doktor habilitowany Krzysztof Dyczkowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Wydziału Matematyki i Informatyki opowiedział nam, jak można wykorzystać zbiory rozmyte do reprezentowania i przetwarzania wiedzy człowieka. Ma ona charakter percepcyjny i opiera się często na określeniach lingwistycznych – w większości nieprecyzyjnych, np. „kilka”; „wysoki”; „ciepło” etc. Tych wszystkich sformułowań komputer nie jest w stanie zrozumieć, a my dowiedzieliśmy się, jak mu to umożliwić. Wykład był niezwykle ciekawy i wiele z niego wynieśliśmy. Kto wie, może kiedyś ktoś z nas sam będzie studiował na tym wydziale? :) 

Małgosia Wojsz
Przejdź do strony:
Uczniowie