Przejdź do strony:

W naszej świetlicy tęsknimy za wiosną i dlatego też postanowiliśmy jej namiastkę stworzyć w naszej sali. Pod koniec lutego dzieci wysiały do pojemniczków rzeżuchę, malowały drewnianą skrzyneczkę, a do doniczek z ziemią wysiały szczypiorek, koperek, nasiona dyni i kwiatów. Bacznie obserwujemy naszą hodowlę i czekamy z niecierpliwością na jej efekty. Oczywiście najszybciej wykiełkowała nam rzeżucha. Mogliśmy poznać jej właściwości odżywcze i smakowe, przygotowując zdrowe i pyszne kanapki. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję poznać smak tej małej, a jakże zdrowej roślinki. Dzieci z apetytem zajadały się samdzielnie przygotowanymi kanapkami, które z pewnością są o wiele bardziej zdrowe niż tak często zjadane słodycze.

Izabella Szulc

Klasa 4a brała udział w ciekawych warsztatach. Odbyły się one w Bibliotece Miejskiej w Luboniu i łączyły w sobie kilka zagadnień. Między innymi ostatnio popularny trend "less waste", czyli jak zrobić coś z niczego. Były małą lekcją historii, można było wykazać się wiedzą z przyrody, a także twórczo zaangażować się i zrobić przydatną na lekcję języka polskiego zakładkę do książki :) z PAPIERU CZERPANEGO :)
Przedstawiamy Państwu Hortistację, czyli warsztaty przygotowane przez przesympatyczną prowadzącą Panią Małgorzatę, której misją jest popularyzacja wiedzy o pozytywnym wpływie roślin na samopoczucie i zdrowie człowieka. Nasza klasa bardzo zaangażowała się w tworzenie własnych zakładek oraz ich dekorowanie m.in. suszonymi kwiatami, naturalnymi barwnikami, przyprawami nasionami itp. Dzięki temu mogliśmy poznać i doświadczyć wielu struktur, faktur, a także popracować różnymi technikami. Na zakończenie czekała na nas ścieżka sensoryczna, przez którą co odważniejsi mogli przejść się boso :) 
Polecamy serdecznie!

Klasa 4a i wychowawczyni p.Weronika Idzikowska

Dnia 25.02.2020 r. uczniowie klasy 6 a z wychowawczynią Jolantą Skowrońską po raz kolejny sprzątali mogiły poległych w czasie II wojny światowej. Pracę rozpoczęliśmy w pięknym słońcu, a zakończyliśmy w ulewnym deszczu. Przy pracach porządkowych rozmawialiśmy o historii Lubonia i losach poległych. Odwiedzający inne groby, przechodząc obok, uśmiechali się do nas, bo pamiętamy pomimo naszego młodego wieku i upływu czasu. Przecież to dzięki Nim żyjemy w wolnym kraju. 

Uczniowie klasy 6a

19 lutego klasa 8a wybrała się na wycieczkę do Poznania, aby wziąć udział w projekcie pt. "Społeczeństwo Obywatelskie", którego celem jest przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie, wcielili się w role radnych sejmiku, przekonali się, że wpływ na sprawy lokalne może mieć każdy. Po prelekcji, która odbyła się w sali sesyjnej, wyruszyliśmy na zwiedzanie budynku. Przejście kładką zawieszoną na jedenastym piętrze okazało się sporym wyzwaniem szczególnie dla tych, którzy mają lęk wysokości ;) 
Za wspaniałą lekcję wiedzy o społeczeństwie dziękujemy pracownikom Urzędu Marszałkowskiego. 

                        
 

Paulina Hącia
Przejdź do strony:
Uczniowie