22 stycznia w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa, która była nagrodą za pracowite przygotowania do „świetlicowego balu”. Tydzień wcześniej dzieci wykonały maski, projektowały stroje balowe, a dzień przed zabawą dekorowały balony, którymi ubraliśmy wspólnie naszą salę. Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze wśród kolorowo przebranych uczestników. Były oczywiście tańce, limbo, przeciąganie liny i wiele innych zabaw wywołujących uśmiechy na buziach naszych podopiecznych. Nie zabrakło też małych przekąsek, które dodawały nam energii do tańca i zabawy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale!

Izabella Szulc, Katarzyna Ratajczak

21 stycznia odwiedziła nas Pani Joanna Krzyżanek, autorka ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży. Spotkała się z młodszymi i starszymi uczniami naszej szkoły. Przyjazd Pani Joasi zapoczątkował współpracę w ramach Małego Wolontariatu. Mieliśmy okazję posłuchać historii o Dobrych Uczynkach oraz opowieści o krainie wyjątkowej, Starym Knedelkowie. Uczniowie zadawali pytania mniej i bardziej osobiste, a dla tych, którzy przynieśli książki Pani Joasi, była dedykacja i autograf. W planach dalsze spotkania z tą wybitną Autorką.

Anna Trąbała-Nergiz

W dniu 18 stycznia 2020 odbył się Dzień Babci i Dziadka w oddziale rzedszkolnym. Dla licznie przybyłych gości mali artyści przygotowali przedstawienie "Zamieszanie u aniołków". Dziewczynki i chłopcy z ogromnym zaangażowaniem wcieli się w swoje role. W drugiej części występu dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowane piosenki, które były jednocześnie życzeniami dla dziadków. Przedstawienie została odebrane bardzo entuzjastycznie przez babcie i dziadków, można było dostrzec w Ich oczach niejedną łzę wzruszenia. Gościom bardzo dziękujemy za obecność, a małym artystom gratulujemy ich jednego z pierwszych sukcesów scenicznych.

Agata Kozłowska

17 stycznia do naszych świetlic przyszła Pani policjant Kinga Koluszenko z Komisariatu Policji w Luboniu, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznego sposobu spędzania ferii zimowych. Przy okazji świetliki miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i najpopularniejsze znaki drogowe. Bardzo dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas. Teraz uczniowie są dobrze przygotowani do ferii, na które zapewne z utęsknieniem czekają.

Katarzyna Ratajczak