Przejdź do strony:

Dzień dobry,

cieszę się ogromnie, że od września rozpoczniemy nową przygodę w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.
 

Abyś mógł doskonale się bawić, rozwijać swoją wyobraźnię i zdobyć wiele nowych umiejętności, proszę, abyś przygotował niezbędne przybory. To dzięki nim wspólnie wyczarujemy zwierzątka, obrazki, samoloty i kwiaty… oraz wiele, wiele innych fascynujących rzeczy:

 

buciki na zmianę w szkole. Proszę, aby buty te były wygodne i abyś był pewien, że potrafisz je samodzielnie założyć i zdjąć.

piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe)
komplet flamastrów
kredki pastelowe (olejne)
ryzę białego papieru
papier kolorowy A4
blok techniczny biały A4
blok techniczny kolorowy A4
blok techniczny kolorowy A3
blok techniczny biały A3
plastelina,
klej w sztyfcie,
farby plakatowe,
pędzelki różnej grubości,
teczkę – walizeczkę (na prace plastyczne).
 

Nie martw się tym, że jeszcze nie kupujesz książek. Ich zakup ustalę wraz z Twoimi Rodzicami na pierwszym zebraniu w szkole.
 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Twoja Wychowawczyni
Agata Kozłowska

Agata Kozłowska

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Z powodu konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa wskutek zagrożenia koronawirusem uczniowie odebrali świadectwa w maseczkach i rękawiczkach, podzieleni na grupy. Wielu z nich mimo to cieszyło się z możliwości krótkiego spotkania z wychowawczynią i asystentem w szkole. Ładne świadectwa osłodziły nieco sytuację smiley. Wszystkich cieszy też fakt, że ZACZYNAJĄ SIĘ WAKACJE!!!
Życzymy wszystkim uczniom i ich rodzinom wspaniałego wypoczynku w pełnym ZDROWIU. Niech czas wolny upłynie bezpiecznie i radośnie.   

Jolanta Walczak

18 maja obchodziliśmy 100.rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II. Jesteśmy z Niego dumni, postrzegamy Go jako jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Wielu z nas ma własne, niezwykłe wspomnienia związane z Jego osobą i przesłaniem. Choć nie mogliśmy się zgromadzić w szkole, aby Go upamiętnić, to potrafiliście pokazać, jak duże znaczenie zajmuje On w Waszym sercu. Powiedz mi, jaka jest Twoja miłość, a powiem Ci, kim jesteś – to zdanie wypowiedziane na początku pontyfikatu mogłoby stanowić motto Jego nauczania. Dla Karola Wojtyły niezwykle istotne było to, czy i jak potrafi kochać człowiek. Sądzimy, że teraz byłby z Was dumny, widząc, ile pozytywnych uczuć, miłości zawarliście w swoich serduszkach przysłanych do nas. Papież Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu napisał 43 listy apostolskie, Wy byliście lepsi od Niego:). Wysłaliście Mu aż 55 prac, w których dajecie wyraz uczuciom, jakimi Go darzycie. Nasz wielki rodak znał biegle siedem języków, a w Waszych rysunkach miłość wyznajecie mu każdy w innym języku. Jakże pięknie odwdzięczyliście się Mu teraz w setną rocznicę Jego urodzin tyloma sercami zrobionymi na wiele różnych sposobów. Potrafiliście zjednoczyć się, działając w myśl zasady synergii. Za to z całego serca Wam dziękujemy… 

                   

Joanna Melinger i Katarzyna Ratajczak
Przejdź do strony:
Uczniowie