Przejdź do strony:

Od 27 stycznia do 7 lutego odbywały się półkolonie dla uczniów naszej szkoły. Dzieci podczas tych dni miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, wyjazdach do kina, teatru, brały udział w interaktywnej wystawie dinozaurów Zatorland. Jednak największą radość sprawiło dzieciom zwiedzanie Bramy Poznania, gdzie dzięki interaktywnej grze mogły odkrywać dzieje Poznania. Głos kapitana Jakuba opowiadał dzieciom historię Poznania, a podczas gry terenowej nasi uczniowie sami decydowali o kierunku zwiedzania ekspozycji. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas oraz liczne atrakcje były miłym akcentem podczas przerwy od nauki szkolnej.                                                                                                              

Aleksandra Sołecka

Trwa karnawał! Jeszcze przed feriami na zajęciach plastyki uczniowie klas 4,5,6,7 tworzyli według swojego projektu maski karnawałowe. W ten sposób każdy uczeń rozwijał kreatywność i umiejętności manualne. Dodatkowo, by pracować efektywnie, dzieci poszerzyły swoją wiedzę o historii najsłynniejszych karnawałów np. w Wenecji. Do wykonania maski uczniowie stosowali różnorodne materiały. Praca sprawiła wszystkim wiele radości oraz satysfakcji. Efekty - niesamowite! heartyes

Dorota Mucha

22 stycznia uczniowie klasy 1b, 1e oraz 4a, 5b, 5c, 6b, 6c zorganizowali koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie zaśpiewali pastorałki, którym towarzyszyły układy choreograficzne. Z kolei kolędom śpiewanym przez starszych uczniów wtórowały flety. Nie zabrakło również piosenki zadedykowanej Babciom i Dziadkom oraz kolęd zagranych solo na altówce, pianinie i gitarze przez naszych zdolnych uczniów. Dopełnieniem koncertu była kolęda wspólnie zaśpiewana z zaproszonymi gośćmi. Licznie przybyli Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. 
Koncert przygotowały nauczycielki: p.Dorota Mucha, p.Katarzyna Lis i p.Pamela Wesołowska.

Pamela Wesołowska

"Dziś życzenia dla babci i dziadka składa wnuków gromadka” – takie słowa można było usłyszeć 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu. Był to dzień pełen wzruszeń i radości dla naszych kochanych babć i dziadków. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać uczniów w specjalnym przedstawieniu. Uczniowie z klas 1c i 1d przygotowali występy dla swoich babć i dziadków. Widoczne było ogromne zaangażowanie wśród wszystkich dzieci, które włożyły w przygotowania dużo serca. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Następnie uczniowie zaprosili swoich dziadków do swojej sali, gdzie czekały na nich upominki. To była naprawdę wspaniała i wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.
Spotkanie przygotowały wychowawczynie: p.Daria Blaszka i p.Jagoda Dudziak.

Daria Blaszka
Przejdź do strony:
Uczniowie