Przejdź do strony:

15 marca grupa wolontariuszy pod opieką pań: P.Hąci, A.Jankowskiej-Łukomskiej i K.Urbaniak uczestniczyła w nocnym malowaniu motyli w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu. Było to już czwarte spotkanie uczniów z lubońskich szkół na wspólnej akcji. Nasi wolontariusze kolejny raz dali przykład, że warto pomagać innym. 

Paulina Hącia

Po raz siódmy odbył się w naszej szkole konkurs układania kostek HAPPY. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie licznie stawili się do zmagań na holu szkoły. Do konkursu przystąpiły 24 drużyny trzy- lub dwuosobowe. Punktualnie o 16.00 uczestnicy z klas 4 i 5 rozpoczęli rywalizację w jak najszybszym układaniu kostek. Po 2 dziesięciominutowych rundach zostały podsumowane czasy i okazało się, że pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z kl.5b w składzie: Cezary Błaszczak, Krzysztof Krotkiewski, Maksymilian Statuch. O godzinie 16.30 konkurs rozpoczęły klasy 6, 7, 8 oraz 3 gimnazjalna. Tu zwycięzcami okazali się: Marcin Borowiak, Oliwier Stróżyński, Piotr Witt z kl.3g. Wszyscy uczestnicy zasługują na duże brawa. Aktywny udział uczniów pokazał, że matematyką można się świetnie bawić, a uczniowie oprócz rozwijania umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni matematycznej i geometrycznej, mogli również pogłębić wiarę we własne siły i możliwości:) Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska i Elżbieta Sobczak- Ellmann. Dziękujemy za pomoc uczniom wspomagającym organizację. Zapraszamy za rok! 

Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska i Elżbieta Sobczak- Ellmann

W obliczu ostatnich osiągnięć w obliczaniu liczby π (10 bilionów miejsc po przecinku), żartobliwe powiedzenie "pi razy drzwi" do określania przybliżonej wartości czegokolwiek, zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia, dużo dokładniejszego niż komukolwiek mogłoby się wydawać ;-) W przededniu Święta liczby Pi uczniowie zmagali się z kolejnym zadaniem. Tym razem rozwinięcie liczby Pi przeżywaliśmy na wesoło. Podczas każdej przerwy w holu szkoły zadaniem uczniów było odmierzenie „na oko” ziaren, następnie sprawdzenie tego na wadze. Wygrał uczeń, którego waga ziaren była najbliższa liczbie 3,14. Konkurencji towarzyszyły niezwykłe emocje. Podczas przerw stoisko z wagą było oblegane przez uczniów. Zadanie wydawało się niemożliwe do wykonania. Ileż było wrzawy i oklasków, gdy waga odmierzonych ziaren przez Adama  Kiełbasińskiego z kl. 8a wskazała dokładnie 3,140 kg. Dzisiaj również rozstrzygnięto konkurs na „Mistrza tabliczki mnożenia”  oraz w godzinach popołudniowych odbył się konkurs układania kostek Happy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na jutrzejszy finał, podczas, którego nastąpi rozdanie nagród we wszystkich konkursach, które towarzyszyły przygotowaniom obchodów Święta liczby Pi. 

Małgorzata Zgoła

8 marca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Kobiet. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego oprócz życzeń obdarowali swoje koleżanki słodkimi cukierkami. W klasach młodzi mężczyźni rozdawali kwiaty, czekoladki, lizaki. Wspaniała integracja całej społeczności szkolnej pozytywnie wpłynęła na obchody tego dnia. Chłopcy składali również miłe życzenia nauczycielkom. O paniach pamiętali także, jak co roku, panowie- nauczyciele:) Muzyka umilała nam przerwy miedzy lekcjami. Dziękujemy!!!! 

Samorząd Uczniowski
Przejdź do strony:
Uczniowie