Przejdź do strony:

We wtorek 28 maja o świcie klasa 3g, a także uczniowie z klasy 3c i 3d wraz z opiekunami: paniami Malinowską, Sobczak i Rubisz wyjechaliśmy z Lubonia, by pełni pozytywnej energii zwiedzić Olsztyn. Byliśmy na Starówce, widzieliśmy zamek kapituły warmińskiej oraz własnoręcznie wykonaną przez Mikołaja Kopernika tablicę astronomiczną. Odwiedziliśmy także olsztyńskie Planetarium - zobaczyliśmy piękny fizyczno-astronomiczny pokaz. Późnym popołudniem dotarliśmy do Świętej Lipki, aby zjeść pyszną kolację i spędzić miło czas w naszym klasowym gronie. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Gierłoży, gdzie zwiedziliśmy Wilczy Szaniec. Pani przewodnik niezwykle ciekawie opowiedziała nam o tym, co działo się w tym miejscu podczas ll wojny światowej. Dowiedzieliśmy się, jak przebiegł nieudany zamach na Hitlera, jakie miał on nietypowe upodobania oraz jak przygotowywał się do popełnienia samobójstwa. Na pewno długo nie zapomnimy wyprawy w to miejsce. Następnie pojechaliśmy do Reszla, gdzie zwiedziliśmy XIV-wieczny zamek i mieliśmy okazję obejrzeć średniowieczne narzędzia tortur. Podziwialiśmy piękne gotyckie wnętrza i urokliwe mazurskie krajobrazy. Później wróciliśmy do naszej Świętej Lipki, aby zwiedzić Bazylikę pw. Nawiedzenia NMP i wysłuchać (oraz obejrzeć!) piękny koncert grany na organach zbudowanych 300 lat temu. To przedstawienie zapierało dech w piersiach. Po obiedzie świetnie bawiliśmy się na dworze i zmęczeni poszliśmy spać. Kolejnego dnia wycieczki pojechaliśmy do Mikołajek, skąd popłynęliśmy w rejs statkiem na jezioro Śniardwy. Następnie wybraliśmy się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po zagrodach z różnymi zwierzętami, tymi dzikimi, i tymi mniej:) Mogliśmy głaskać daniele, kozy, jelenie, osiołki i inne zwierzątka, które nam na to pozwoliły. Widzieliśmy z bliska pawie, puchacze, wilki i łosie, wszyscy byli oczarowani tym miejscem! Po powrocie do Świętej Lipki udaliśmy się na krótki spacer nad jezioro. Ostatniego dnia pojechaliśmy do skansenu w Olsztynku (najstarszego w Polsce!). Zwiedziliśmy domy mieszkalne, młyn wodny, wiatraki, wędzarnię i garncarnię. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu i tak właśnie zakończyła się ostatnia wycieczka klasy 3 g.

Małgosia Wojsz

W środę, 5 czerwca 2019 roku klasy 5a i 4c pojechały na Zieloną Szkołę do Mrzeżyna (obok Kołobrzegu).       Pierwszym punktem wycieczki był paintball. Następnie zwiedziliśmy Kołobrzeg oraz muzeum minerałów. Później jechaliśmy do ośrodka w Mrzeżynie. Wieczorem wyszliśmy na plażę. Drugiego dnia pojechaliśmy do ogrodów Hortulius w Dobrzycy, gdzie znajduje się labirynt grabowy. Centralnym punktem była wieża widokowa, na którą można było wejść.Po powrocie do ośrodka tak jak dzień wcześniej wyszliśmy na plażę. Piękna pogoda pozwoliła świetnie bawić się na plaży. Dzień zakończyła dyskoteka. Ostatniego dnia wspaniale bawiliśmy się w Western City. Były tam przeróżne atrakcje, na przykład: przejazd autem terenowym, jazda na koniu i minizoo. Niestety, tego dnia musieliśmy wracać już do domu. Nikt nie nudził się na tej wycieczce. Dużo rozmawialiśmy, wspólnie spędzaliśmy czas na różnych zabawach. Już planujemy kolejny wspólny wyjazd! 

Zuzia Kowalewska

W dniach 10-13 czerwca klasy 8a, 8e oraz 3f były na wycieczce w Cichowie. Jako jedna z uczestniczek mogę śmiało stwierdzić, że był to wyjazd niesamowity pod każdym względem. Naszymi opiekunami byli niezastąpieni nauczycie: Wiesława Stankiewicz, Katarzyna Urbaniak i Sławomir Wojciak. Z dala od zasięgu i Internetu braliśmy udział w podchodach, strzelectwie z łuku i wiatrówki, pływaliśmy łodziami kanu oraz dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o żeglarstwie. Graliśmy w paintball i siatkówkę, poczuliśmy smak rywalizacji przy biegu na orientację oraz przeżyliśmy niezapomnianą, przygotowaną przez kadrę „zieloną noc”. Rozmawiając z innymi uczestnikami wycieczki, słyszałam wokół, że atmosfera była niesamowita, że nie zapomną przyjacielsko nastawionej do nas kadry z wielkim dystansem do siebie oraz że chętnie zostaliby dłużej. Takie słowa dokładnie opisują to, co chciałabym tu przekazać. Towarzyszyły nam żarty, piękna pogoda, ale też dyscyplina. Spędziliśmy tam wiele chwil, których na pewno nie zapomnimy. 

Autorka Nadia Waderska z klasy 8a

Według prognoz meteorologicznych od jutra wraca upał. W związku z tym w naszej szkole w piątek 14 czerwca i w poniedziałek 17 czerwca odbędą się skrócone lekcje. Zajęcia będą trwały 30 minut. 
1. 8.00- 8.30
2.8.35- 9.05
3. 9.10-9.40
4. 9.45-10.15
5.10.20-10.50
6.10.55-11.25
7.11.40-12.10
8.12.25-12.55
9. 13.00-13.30
10.13.35-14:05
11. 14.10-14:40

 

Oddział przedszkolny i świetlica pracują bez zmian.

 

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie