Przejdź do strony:

Uczniowie klasy 8 d wraz z wychowawczyniami M. Madajczyk-Głowacką i H. Grus-Krężelewską udali się na trzydniową wycieczkę (27-29 maja) w okolice Puszczy Noteckiej. Z dala od zgiełku miasta i zasięgu telefonii komórkowej wdychali zapach lasu, końskiego potu, smakowali domową kuchnię gospodarzy Matecznika w Błotach, oddawali się aktywności sportowej, prowadzili nocne rozmowy, słuchali opowieści przyrodnika o zwyczajach jeleniowatych i innych zwierząt zamieszkujących wielkopolskie lasy, a także zwiedzali Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Wycieczkę z pomocą taty zorganizowała Maja Reclik. Dziękuję. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

W dniu 5 czerwca odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu "Mam Talent". Uczniowie zaprezentowali różne talenty. Był śpiew, gra na instrumentach, a nawet układanie kostki Rubika. Dzieci zaskoczyły nas swoimi umiejętnościami i wywarły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy trudny wybór, kto powinien wystąpić w finale podczas szkolnego festynu. Po długiej rozmowie jury wybrało artystów, których będziemy mogli obejrzeć w sobotę 8 czerwca 2019 r. o godzinie 13:00. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Byliście wspaniali! 

Paulina Kostrzewska i Katarzyna Ratajczak

W poniedziałek odbył się Dzień Dziecka w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Wychowawczynie serwowały dzieciom lody, a po zjedzeniu  dzieci bawiły się wspólnie na placach zabaw. Niecodzienną atrakcją były - dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina, które bardzo ucieszyły wszystkich obecnych. Przypominaliśmy sobie o prawach dzieci do nauki, zabawy i wypoczynku. Rozmawialiśmy o naszych planach, opowiadaliśmy, kim chcemy być, gdy dorośniemy. Było bardzo miło i sympatycznie. Dzień był emocjonujący i pełen wrażeń.  

Anna Wieloch, Magdalena Słomińska

W dniach 20-24 maja gościliśmy grupy ze szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii i Włoch w ramach projektu „Women in art. Breking the invisibility loop”. Tydzień spędzony razem obfitował w różne wydarzenia: zajęcia integracyjne, warsztaty artystyczne, zwiedzanie Poznania i Torunia, wystawy w muzeach i galeriach sztuki związane z tematyką projektu, spotkania z artystami. Goście odwiedzili również Urząd Miasta Luboń i spotkali się z p. burmistrz M. Machalską. W ramach współpracy z lubońskim Ośrodkiem Kultury przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne pod kierunkiem dr. D. Głowackiego, tam też uczniowie zaprezentowali swoje prace wykonane w poprzednim etapie realizacji projektu. Uczniowie i nauczyciele wymieniali doświadczenia  i prezentowali efekty swoich działań. Dzieci z zagranicy przebywały u rodzin naszych uczniów. Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby pobyt w Polsce był  pełen niezapomnianych wrażeń i zapewnili  gościom moc atrakcji podczas rodzinnych popołudni i wieczorów.

Relację z pobytu znaleźć można na blogu https://wiaerasmusproject.blogspot.com oraz na stronie https://www.facebook.com/WIAerasmusproject/ 

Magdalena Madajczyk-Głowacka
Przejdź do strony:
Uczniowie