W poniedziałek 25 września klasy pierwsze, trzecia i "0" wybrały się na wycieczkę autokarową do Deli Parku znajdującego się w Rosnówku. Czekało na nas wiele atrakcji, w których uczestniczyły zamiennie wszystkie klasy. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenie parku. W trakcie tego spaceru usłyszeliśmy wiele ciekawostek związanych z najsłynniejszymi budowlami świata. Poznaliśmy również niektóre gatunki owadów i zwierząt wymarłych. Wszystkim podobały się jednak najbardziej te zwierzątka, które żyją na terenie parku w Mini Zoo, między innymi kolorowe ptactwo, alpaki czy lemury. Kolejną czekającą na nas atrakcją była Podniebna Eko-Wioska. Podczas pokonywania tej magicznej trasy ekologicznej rozwiązywaliśmy wiele rebusów, zagadek, a wśród drzew szukaliśmy figur zwierząt leśnych. Braliśmy również udział w warsztatach poświęconych polskim ekosystemom. Słuchaliśmy ciekawostek dotyczących życia zwierząt w tych środowiskach. Nauczyliśmy się, czym są piętra lasu i o żyjących w nich gatunkach roślin i zwierząt. Wykonaliśmy stemple tropów wybranych przedstawicieli leśnych. Nasz wyjazd to była nie tylko edukacja, ale także zabawa. Spędziliśmy czas wolny na placu zabaw, w "małpim gaju" i na "dmuchańcach", co nas niezwykle zintegrowało. Wycieczka była niezwykle udana,choć towarzyszyła nam zmienna pogoda.W drodze powrotnej towarzyszyły liczne głosy niezadowolenia, że dzień minął tak szybko! 
 

Wychowawcy klas 0-3

Jak co roku, wczesną jesienią nasi wolontariusze pojawiają się na Rynku Wildeckim, aby brać udział w akcji "Książka i motyl za wsparcie dla Hospicjum”. Kolorowe motyle i żółte koszulki przyciągały wielu chętnych, którzy wymieniali dobrowolne datki za książki. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy za wsparcie finansowe Hospicjum otrzymywali książkę i kolorowego motyla. Organizując takie akcje, uczymy młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. 

Aneta Łukomska

22 września grupa naszych uczniów brała udział w Mistrzostwach Powiatu w rajdzie rowerowym MTB w Tarnowie Podgórnym. Każdy rocznik miał do pokonania ok. 3500 m w terenie. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekały słodka drożdżówka, herbata, kawa oraz pyszna grochówka :-) Oskar Kaczorowski z klasy 2a zajął 6.miejsce, natomiast Jan Cieśliczak z klasy 3c zajął 7.miejsce na 120 osób startujących.  

           

Marcin Zabłocki

Na lekcję przyrody w klasie 6a i 6b przyjechała p.Anna Grebieniow, która przebywała na różnych ekspedycjach naukowych w wielu regionach świata. Niedawno wróciła z pięciomiesięcznej wyprawy na Antarktykę, gdzie prowadziła badania naukowe na polskiej stacji badawczej Arctowski. Pani Ania uczestniczyła także w wyprawach na pustynię Gobi, Kalahari, Saharę. Poznała wielu ciekawych ludzi oraz ich zwyczaje. Na lekcji przyrody nasz gość z wielkim zaangażowaniem opowiadał o Antarktyce, zwierzętach tam żyjących, oraz trudnych warunkach, z którymi musiała się zmierzyć jako podróżnik i naukowiec. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją i filmami, które zrobiły ogromne wrażenie na uczniach. Na końcu lekcji każdy z nich mógł otrzymać wyjątkową pieczątkę, która za 2 tygodnie poleci z kolejną wyprawą na polską stację badawczą na biegunie południowym Arctowski. Dziękujemy Pani Ani i zapraszamy na kolejne ciekawe lekcje do naszej szkoły! Spotkanie zorganizował p.Krzysztof Dzydzan.  
 

Krzysztof Dzydzan
Przejdź do strony:
Uczniowie