Bardzo często w naszej szkole lekcje fizyki należą do uczniów zarówno szkoły podstawowej (klasy siódme), jak i klas gimnazjalnych (drugie i trzecie). To oni prowadzią zajęcia. Wcześniej zawsze przez jakiś czas przygotowują się sumiennie. Oto jedna z takich lekcji. Każdy uczeń wybrał sobie temat spośród podanych. Jeśli jednak chciał przedstawić kolegom zagadnienie, którym się interesuje, też miał taką możliwość. Formy prac uczniów były przeróżne: prezentacje multimedialne, nagrane filmy, wykonane plakaty czy przygotowane i zaprezentowane doświadczenia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć doświadczenia z ciekłym azotem, czy mniej skomplikowane w przygotowaniu, lecz równie ciekawe, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Nie zabrakło quizów, krzyżówek, zagadek przygotowanych dla podsumowania prezentacji wraz ze słodkimi nagrodami  dla najbardziej uważnych słuchaczy i widzów (cukierki, lizaki czy nawet kupon do wykorzystania w szkolnym sklepiku). Takie lekcje mijają szybko. Wszyscy mogą dowiedzieć się czegoś nowego, powtórzyć wiadomości z lekcji, a może nawet zainteresować się nowym zagadnieniem i wrócić do niego w domu. Okazuje się także, że prezentacja przed cała klasą nie dla wszystkich jest zadaniem łatwym i niestresującym, ale wszyscy starają  się . Myślę, że uczniowie mieli okazję popracować nad nie tylko wiadomościami z fizyki, ale także nad umiejętnościami, które przydadzą im się w dalszym życiu.                                                                                                                                        

Ewa Rubisz

Survival 3a i 3b

21.05.2018 r.

Klasy 3a i 3b kolejny rok razem wyjechały na wycieczkę. Uczniowie wspólnie z wychowawcami: p. Stankiewicz i p.Walkowiak oraz p.Wojciakiem wspaniale spędzili czas na 4 – dniowej wycieczce w Sypniewie. Był sport, aktywność, zabawa, mecze, basen, pojedynki i rozgrywki, czyli to co nasze klasy lubią najbardziej. Pod okiem naszego instruktora survivalu posmakowaliśmy surowej pokrzywy, którą sami zerwaliśmy, odbyliśmy warsztaty militarne: trochę teorii i dużo praktyki. Było strzelanie do tarczy z łuków oraz świetne rozgrywki: Capture The Flag czy Laser Tag nocą, które dały nam dużo uśmiechu na twarzy. Natomiast zabawa „Kto prawdę powie” sprawiła, że przypomnieliśmy sobie wiadomości z matematyki, języka polskiego oraz religii:) Mieliśmy też do dyspozycji duże boisko, salę portową, a w niej bilarda, piłkarzyki, kręgle. Ognisko, dyskoteka, śpiewy z gitarą również wspaniale na integrowały. To była ekstrrremalnie miły czas dla wszystkich uczestników.

Ilona Walkowiak

W dniu 17.05.2018 rozegraliśmy Mistrzostwa Miasta Lubonia w plażowej piłce siatkowej. Nasi reprezentanci Michał Grzelczyk i Kacper Klensporf z klasy 3c uplasowali się na II miejscu wynikiem 19:21 w pierwszym secie i 19:21 w drugim secie. 

Marcin Zabłocki

W piątek 18 maja uczniowie klasy 6a podczas lekcji: historia i społeczeństwo mówili na temat społeczeństwa obywatelskiego w kontekście wystawy "Przetrwanie w Sarajewie". Pani Paulina Hącia odtworzyła film poświęcony mieszkańcom tego oblężonego miasta. Później szóstoklasiści udali się na hol, gdzie uważnie obejrzeli ekspozycję, wykonując zadania z kartami pracy. Okazało się, że poradzili sobie doskonale z tym niełatwym tematem. Ich wypowiedzi świadczyły o wrażliwości, znajomości zagadnienia oraz rozumieniu sytuacji w stolicy Bośni i Hercegowiny w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie