14 września 2021 roku spotkały się dwójki klasowe, czyli przewodniczący i ich zastępcy ze wszystkich klas oraz inne osoby chcące aktywnie i kreatywnie pracować na rzecz naszej szkoły. Wspólnie ustaliliśmy projekt planu pracy, a także zachęcaliśmy się wzajemnie do startu w wyborach do prezydium Samorządu. W zebraniu uczestniczyły opiekunki SU: p.Aneta Łukomska i p.Anna Fedejko.

Maja Konarska, 7a

7 września klasa 4a była na wycieczce w ogrodzie ekologicznym. Odbyły się tam warsztaty związane tematycznie z uprawą jabłek i sposobami ich wykorzystania w różnych przekąskach. Dzieci nauczyły się między innymi, jak zrobić mus jabłkowy i zdrowe jabłkowe lizaki. Nie zabrakło tematów o ekologii! Mali lubonianie ciągle pogłębiają wiedzę, jak dbać o środowisko naturalne. Podczas wyjazdu uczniowie integrowali się - z koleżankami i kolegami po powrocie z wakacji oraz z nową panią wychowawczynią i panią asystentką wychowawcy. Zabawy integracyjne na świeżym powietrzu były bardzo potrzebne!

Małgorzata Olejniczak

Na cmentarzu żabikowskim znajduje się zbiorowy grób zamordowanych w obozie karno- śledczym w Łuboniu oraz mogiła, w której spoczywają powstańcy wielkopolscy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu opiekują się tymi miejscami pamięci. Jako pierwsi po wakacjach letnich miejsca te porządkowali uczniowie klasy 8c z panem Łukaszem Budzyńskim. Młodzież bardzo dokładnie uporządkowała groby i uczciła polskich bohaterów minutą ciszy.

Jolanta Walczak

14 września o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich z klas 4-8, którzy chcą działać w szkolnym wolontariacie. Spotkamy się online - z wykorzystaniem połączenia wideo Google Meet (Hangouts) - kod spotkania to: wolontariat_sp5
Zapisy do SKW - od 15.09 w bibliotece szkolnej.

Paulina Hącia