Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 października. Święto należy do tradycji naszej szkoły, byśmy mogli dłużej niż na co dzień pomyśleć o Ojcu świętym Janie Pawle II i zastanowić się, czy postępujemy zgodnie z zasadami, które starał się przekazać młodzieży.

Rano wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Podczas nabożeństwa pięknie śpiewał zespól wokalny pod kierunkiem p. Doroty Muchy. W szkole odbył się okolicznościowy apel. Najpierw złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Ojca świętego. Następnie zespół wykonał hymn szkoły. Pieśń ta przypomina, że powinniśmy wsłuchiwać się w Słowa Patrona, a "młodość to radość i miłość, która ocali nasz świat". Podczas spotkania w holu wysłuchaliśmy też recytacji Joasi Spychały z klasy 2d, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej. Asia wraz z Patrykiem Matusiakiem oraz Weroniką Szczotką będą reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie tego konkursu.

G2

W czwartek 18 października 2012 roku mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły dwukrotnego wicemistrza Europy seniorów, mistrza Europy juniorów, wielokrotnego mistrza Polski w judo - pana Tomasza Kowalskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 uczniów "Dwójki" z drugich i trzecich klas. Nasi gimnazjaliści mieli możliwość wysłuchać bardzo interesujących wypowiedzi judoki dotyczacych początków jego kariery, charakterystyki dyscypliny, którą uprawia oraz korzyści wynikających z wyczynowego uprawiania judo. Pan Tomasz podzielił się również z uczniami refleksjami na temat własniej motywacji do uprawiania sportu, zachęcając w ten sposób młodzież naszej szkoły do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie zadawali mistrzowi pytania, a także mieli okazję pochwalić się najważniejszymi szkolnymi sukcesami sportowymi, które zrobiły na panu Tomaszu bardzo duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli w przyszłości możliwość goszczenia równie interesujacych i utytułowanych sportowców.

Michał Garstkiewicz

Dnia 18.10.2012r w hali Zespołu Szkół w Niechanowie odbył się finał rejonu Poznań- Wschód w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Nasze Gimnazjum reprezentowały uczennice, które zajęły w powiecie pierwsze miejsce - Kinga Kaczmarek oraz Marysia Nowak. Turniej odbył się 24.09.2012 r. w miejscowości Pecna.

W finale rejonowym w Niechanowie rywalizowało osiem drużyn, w tym reprezentantki naszego gimnazjum. Zawodniczki podzielone były na dwie grupy: A i B. W grupie A nasze dziewczyny nie miały sobie równych. Bez trudności wygrały rywalizację w swojej grupie, plasując się na pierwszym miejscu. W ten sposób dostały się do ścisłego finału. Pierwszy mecz finałowy wygrały, natomiast ostatni przegrały, ulegając zespołowi z Trzemeszna 2:3. Nasze tenisistki w całym turnieju zajęły II miejsce. Tym samym zagwarantowały sobie udział w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Krzyżu Wkp.

Dziękujemy Marysi i Kindze za wspaniałą postawę sportową, duże zaangażowanie oraz walkę do ostatniego punktu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Barbara Potocka - Taczak

18 października br. odbył się XII Bieg Przełajowy Terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Stanisław Wysocki (kapitan), Joanna Celler, Oliwia Miłek i Marta Pawlak.

Wystartowaliśmy o godzinie 9:47. Na trasie czekały na nas najróżniejsze pytania. Dotyczyły one wiedzy, np. o Parkach Narodowych w Polsce, zwierzętach, recyklingu itp. Po przebytej trasie wraz z p.Stankiewicz pojechaliśmy do Grajzerówki, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz ciepłe napoje.

O godzinie 15:00 ogłoszone zostały wyniki. Zajęliśmy wysoką lokatę - czwartą. Zdobyliśmy 109,5 pkt., a szkoła, która nas wyprzedziła, miała tylko o 1 pkt więcej! Satysfakcjonuje nas jednak takie miejsce, ponieważ liczy się zabawa. Otrzymaliśmy śpiwory oraz medale. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że za rok drużyna z naszej szkoły zajmie miejsce na podium.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie Miłek i Panu Markowi Cellerowi za pomoc w przywiezieniu uczniów Gimnazjum nr 2 do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Asia Celler