Przejdź do strony:

26 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne - praca w glinie. Ich uczestnikami byli uczniowie, rodzice i dziadkowie. Temat prac: "Medalion okolicznościowy z okazji 100 -tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski". Uczniowie zostali w pierwszej części wprowadzeni w temat. Zaprezentowałam różnorodne medaliony z brązu, metalu szlachetnego. Informowałam, jakie cechy posiada forma medalionu. Zaznaczałam, na co warto zwrócić uwagę podczas samodzielnej pracy w glinie, np. w jaki sposób posługiwać się prostymi narzędziami. Wszystkich poznałam ze sposobem pracy w glinie. Następnie każdy uczestnik otrzymał porcję gliny, w której mógł realizować swoją pracę. W ostatniej części tego spotkania został zaprezentowany fragment filmu pt. "Rota". Wykonane prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły. Zakupiona glina na powyższe warsztaty została sponsorowana przez Radę Rodziców, której bardzo dziękuję w imieniu swoim i wszystkich uczestników warsztatów.
 

Dorota Mucha

„Żałuję!” to tytuł dramatu  produkcji holenderskiej, który 27 listopada w kinie Muza obejrzeli uczniowie klasy 8c wraz z nauczycielkami Magdaleną Madajczyk-Głowacką i Anetą Jankowską-Łukomską w ramach cyklu „Młodzi w obiektywie” programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Film bardzo poruszający, o tematyce przemocy rówieśniczej, ukazujący jej mechanizmy. Przemoc przejawia się początkowo w niewybrednych żartach, z czasem przybiera na sile i prowadzi do tragicznego finału. Główny bohater filmowej opowieści, otyły, raczej nielubiany i wycofany chłopak, znoszący bez szemrania docinki kolegów i koleżanek, okazuje się idealnym kandydatem do roli klasowej ofiary. Dręcząca go paczka posuwa się w swoich poczynaniach coraz dalej, a środowisko nie reaguje. Pozostali uczniowie przyjmują postawę konformistyczną, nauczyciele nie dostrzegają problemu albo go bagatelizują, rodzice są bezsilni. Nieliczne próby pomocy okazują się za mało stanowcze, w konsekwencji nieskuteczne. Chłopak nie wytrzymuje nękania, popełnia samobójstwo... Uczniowie, śledząc losy bohaterów, mogli zobaczyć nie tylko mechanizm i skutki stosowania psychicznej i fizycznej przemocy, poznać psychologię tłumu, ale też podczas dyskusji po filmie próbowali zdefiniować, czym jest godność, oceniali postawy filmowych bohaterów, dowiedzieli się, jak rozpoznać problem i gdzie szukać pomocy.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Today was a very exciting day. We enjoyed it very much. As usual, we started with the energizer where we were dancing and playing the game called "Leader". Our first activity of the day was meeting new volunteers. In small groups we could find out more about Pakistan, Maxico, Columbia, Thailand, Vietnam, Ukraine and Turkey. Later we played a human cross&circle. Next we went for a sightseeing walk around Polanica Zdrój. Then our head volunteer Bobby showed us his country - Thailand. He also taught us the traditional Thai massage. After that, we did a project called "Stereotypes". We were were supposed to make posters about one of the most common stereotypes in the world. Finally, we did a "LipSing Battle" where 12 groups had to perform as one of the music stars. It was a blast. 
 

Jakub Pilarski a Wojciech Winkel 3f

Historia rozpoczęła się 30 października bieżącego roku, kiedy w hali LOSIR odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w jeździe na ergometrze wioślarskim. Były to eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego „Pierwszy Krok Wioślarski, które odbyły się w dniu dzisiejszym w Hotelu Sheraton. Do zawodów zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły:Jagoda Bobrowska 8e, Joanna Kozłowska 8d oraz Maksymilian Cichorek 8b. Dziewczęta bardzo ambitnie i pracowicie spędziły ostatnie tygodnie. Trenowały w domu i na sks-ach w klubie sportowym pod okiem nauczycielki Hanny Krężelewskiej, kształciły siłę i sprawność wioślarską. Finał był dużym wyzwaniem, bo trzeba było się zmierzyć z dystansem dwa razy dłuższym niż w półfinale. Bardzo pomocny był także trening w klubie wioślarskim KW04, gdzie w piątkowe popołudnie/23 11/ pod okiem trenera wioślarstwa, dziewczęta miały okazję zasmakować klubowego treningu. 27 listopada w Hotelu Sheraton emocji było niemało. Pierwsze w zawodach wystartowały dziewczęta, które były podzielone losowo na czteroosobowe zespoły. W pierwszej turze wystartowała Joanna Kozłowska .Mocno zestresowana, ale ambitna dziewczyna stanęła na wysokości zadania. Mimo zmęczenia dojechała do końca dystansu 500 metrów z czasem 2:01.2, to jest o 8 sekund lepszym niż na treningu. W drugiej turze wystartowała Jagoda Bobrowska, która zmierzyła się z trzema dziewczynami o bardzo wyrównanych możliwościach. Ciężki wysiłek i ogromna praca zapewniły Jagodzie pierwsze miejsce w turze drugiej. Wyścigi dziewcząt zakończyły się trzecią turą, gdzie wystartowała najlepsza zawodniczka ze szkoły w Pobiedziskach, która całe zawody wygrała. Jagodzie ostatecznie przypadło w udziale miejsce drugie. Jak na  Mistrzostwa Powiatu, to ogromny sukces! Kolejno w zawodach wystartowali chłopacy. Maksymilian zajął 4 miejsce w swojej turze, a 8 w klasyfikacji ogólnej.  Gratulujemy sukcesów! Mam nadzieję, że z młodymi zawodnikami  spotkamy się  w wioślarskim klubie. 

                                                                                          

H.Krężelewska
Przejdź do strony:
Uczniowie