Przejdź do strony:

3 listopada odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w Badmintonie dziewcząt i chłopców szkoł podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: Joanna Hawrusik 6a, Martyna Rzepka 6b, Mikołajczak Paweł 6b oraz Kocur Wiktor 6b dzielnie się spisała. Zawody odbyły się w SP2. Drużyny najpierw grały single, później sprawdziły swoje umiejętności w deblu. Po wielu minutach na boisku dziewczęta zdobyły 5 miejsce, zostały też nagrodzone gromkimi brawami jako najmłodsze uczestniczki zawodów. Chłopcy zwyciężyli cały turniej i zdobyli 1 miejsce, pokonując w pięknym stylu wsystkie drużyny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciki za naszą reprezentacje na Powiatach:) 
 

Weronika Idzikowska

6 listopada w SP1 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Luboń w Unihokeju Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Toboła 5a, Jagoda Depczyńska 5a, Wiktoria Bobrowska 5a, Oliwia Bobrowska 5a, Nyah Wigman 5a, Antosia Barczak 5a, Zosia Rychel 7e, Joasia Hawrusik 6a, Natalia Hoffman 6a. Po 4 meczach zajęłyśmy 5 miejsce. Pomimo wyniku gratulujemy dziewczynkom, ponieważ były najmłodszym zepołem na turnieju i pokazały się z jak najlepszej strony. Uśmiech i sportowa postawa towarzyszył nam całe zawody. Dziękujemy! 

Weronika Idzikowska

Po bardzo udanym sezonie otwartym w jeździectwie, dla naszej koleżanki Dominiki Siudzińskiej z trzeciej klasy gimnazjalnej, nadszedł czas sezonu halowego. W dniach 3-5.11.2017r. odbyły się w Jaszkowie Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, na które pojechała również Dominika. Pierwszego dnia  w konkursie o wysokości przeszkód 100cm z oceną stylu jeźdźca zajęła pierwsze miejsce. Drugiego dnia w konkursie zwykłym (ściganym) o wysokości przeszkód 100cm, jako jedyna pokonała bezbłędnie parkur w normie czasu i po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium. Trzeciego dnia Dominika wystartowała w finale grupy D-bis o wysokości przeszkód 105 cm. Po bezbłędnie przejechanym pierwszym konkursie podstawowym dostała się do rozgrywki, gdzie jako jedyna również przejechała parkur bezbłędnie i tym samym wywalczyła sobie zasłużone I miejsce. Tak więc sezon halowy zaczął się dla Dominiki bardzo pomyślnie, w ciągu trzech dni, startując w trzech konkursach, Dominika zajęła trzy pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          

SP5

Przez cały miesiąc w świetlicy przygotowywaliśmy prace plastyczne na konkurs pod tytułem „Zwierzęta leśne w jesiennej szacie”. Powstało wiele pięknych prac. Wybór laureatów był bardzo trudny. Po konsultacjach z innymi nauczycielami postanowiono wyróżnić następujące osoby: oddział „0”: I miejsce – Marta Bródka; II miejsce – Nina Gmerek; III miejsce – Zuzanna Stodolna. Wśród klas I: I miejsce – Antosia Dymowska; II miejsce – Michalina Lińska; III miejsce – Antosia Bursztyńska. Wśród klas III: I miejsce - Maja Konarska; II miejsce - Mikołaj Nowaczyk; III miejsce – Agata Skoracka. Wśród klas IV: I miejsce – Weronika Asman; II miejsce – Emilia Bursztyńska. Pod koniec miesiąca zaczęliśmy prace nad makietą jesienną. Efektami naszej twórczości pochwalimy się w przyszłym miesiącu. W naszej świetlicy bardzo dużo czytamy. Poznaliśmy już kilka niezwykłych przygód Lassego i Mai, bohaterów szwedzkiej serii detektywistycznej, a także „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Póki co jest to nasza ulubiona pozycja ze świetlicowej biblioteczki.  Gdy pogoda sprzyjała,  wychodziliśmy na boisko szkolne. Często korzystamy też z sali gimnastycznej, gdzie bawimy się w różne gry sportowe. Pod koniec miesiąca przyznaliśmy tytuł świetlika miesiąca. Świetlikami października zostali uczniowie klasy 1 a – Basia Michalczyk oraz Franek Mwaba. Gratulujemy! 

Katarzyna Skiba, Katarzyna Ratajczak
Przejdź do strony:
Uczniowie