Przejdź do strony:

Przygodę z końmi zaczęłam ponad 4 lata temu w stajni Cwał. Moja jazda na lonży trwała pół roku, była to ciężka i żmudna praca. Jeździłam wtedy na koniu o imieniu Groc oraz na kucyku Harrym Potterze. Gdy nauczyłam się galopować, poczułam, że to jest moje hobby. Później przyszedł czas na skoki przez przeszkody, to było to!
Mam już osiągnięcia, w tym zdanie Brązowej Odznaki Jeździeckiej i starty w zawodach w barwach Klubu Jeździeckiego Cwał Zakrzewo. Pierwsze zawody 24.09.16 na Harrym Potterze, następne 15.10.16 również na Harrym, 19.11.16 na koniu Groc na dokładność i 1 miejsce, 8.04.17 na Kucyku Princessa W i 7 miejsce. Kolejne zawody na B-food Bounty A-Z 25.11.17 i 3 miejsce w kucach 70 cm. 10.02.18 zajęłyśmy 2 miejsce w kucach 55 cm oraz  3 miejsce w kucach 70 cm. 10.03.18 start i 3 miejsce w kucach 55 cm oraz 2 miejsce w kucach 70 cm.Starty w zawodach stajennych i tam również sukcesy.Teraz czekamy na źrebaka od Bounty:) Mój wolny czas wypełniają treningi i doskonalenie umiejętności jazdy na innych koniach. Przygotowuję się również do zdania Srebrnej Odznaki Jeździeckiej. "Nie ma koni z problemami - są tylko jeźdźcy, którzy je mają"! 
 

Natalia Hoffmann-kl.6a

Martyna Kubacka z klasy 7b została laureatką konkursu plastycznego zorganizowanego przez Związek Leśników Poskich Parków Narodowych pt. "100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę". Komisja konkursowa oceniła wysoko umiejętności naszej siódmoklasistki i przyznała jej II miejsce. Gratulujemy!  

               

Jolanta Walczak

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą, p. Klaudią Ochowiak, brali udział w pierwszym zorganizowanym w Luboniu Rajdzie Katyńskim. Uroczystość rozpoczęła się krótką mszą świętą w kościele pw. św. Jana Bosko. Następnie wyruszyliśmy drogą Dębów Pamięci - czyli odwiedziliśmy pięć dębów, które upamiętniają Katyńczyków związanych z naszym miastem. Droga wiodła od kościoła, przy którym zasadzone zostało drzewo ku czci zamordowanego w Katyniu Kapitana Wojska Polskiego – Antoniego Marcinkowskiego. Następnie zatrzymaliśmy się przy kościele św. Jana Pawła II, wspominając aspiranta Policji Państwowej – Adama Malinowskiego. Dalej przeszliśmy na cmentarz w Żabikowie, by uczcić podporucznika Wojska Polskiego i przedwojennego lekarza żabikowskiego – doktora Edmunda Moenke. Na skwerze przed Ośrodkiem Kultury wspominaliśmy kapitana Wojska Polskiego Adama Sieberta, a nasz rajd zakończyliśmy na cmentarzu komunalnym, gdzie mowę wygłosiła córka zamordowanego przez NKWD w Charkowie Romana Piotra Rymszy – zawodowego kapitana Wojska Polskiego. Szkoła Podstawowa nr 5 będzie od tej pory opiekować się dębem upamiętniającym Adama Sieberta - klasa 3d symbolicznie złożyła tam znicz. 

Klaudia Ochowiak

23.kwietnia Marta Przybysz, Oliwia Rybarczyk I Julia Simon jako przedstawicielki klasy 7c wraz z p.Anetą Jankowska- Łukomską (wychowawczyni) udały się do jednego z poznańskich Domów Dziecka. Już przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie zaproponowali, aby zamiast  wzajemnych prezentów obdarować inne dzieci upominkiem. Skontaktowaliśmy się z dyrektorem tej placówki, który podpowiedział nam, jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni dla tej grupy wiekowej. Zakupiliśmy łyżworolki, które właśnie wczoraj podarowaliśmy wychowankom tej instytucji. Radości i zadowolenia nie kryła przedstawicielka Domu Dziecka, która opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania i przepisach regulujących jej pracę. Cieszymy się z radości dzieci. Przekonaliśmy się kolejny raz, że warto pomagać. 

                                                                                                                

Marta, Oliwia, Julia, klasa 7 c
Przejdź do strony:
Uczniowie