Przejdź do strony:

3.10 klasy 7a i 8e wyruszyły na wycieczkę "Śladami Powstania Wielkopolskiego". Mimo niesprzyjającej aury w czasie czterogodzinnego spaceru z przewodnikiem po Poznaniu zwiedziliśmy najważniejsze miejsca związane ze zwycięskim zrywem powstańczym w stolicy Wielkopolski. W czasie wycieczki była realizowana gra "Misja Powstańcza". Zespoły uczniów otrzymały karty pracy z zadaniami, autorzy prawidłowych odpowiedzi byli nagradzani słodkimi upominkami. Ostatnim zadaniem, które czekało na uczniów, było bandażowanie ręki chorego powstańca. Także i z tym ćwiczeniem młodzież sobie dobrze poradziła. Mamy nadzieję, że uczniowie będą teraz pamiętać, iż w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, a także setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

P. Hącia, K. Urbaniak

2 października odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczną działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Specjalnym gościem była pani Barbara Grochal, przedstawiciel Hospicjum Palium, która opowiedziała o "Motylim Wolontariacie". 
Przypominamy, że w bibliotece szkolnej są do pobrania zgody na udział w SKW - prosimy o ich ostateczny zwrot do 15 października. 

Paulina Hącia

Już po wakacyjnym wypoczynku, a my czasami na lekcji geografii wracamy do wspomnień. Postanowiliśmy zorganizować wystawę plakatów i powrócić w wakacyjne miejsca. Poprosiłam uczniów o pokazanie i podzielenie się geograficzną wiedzą na temat uroków i osobliwości takich miejsc. Może te piękne zakątki świata nie są jeszcze zniszczone, zanieczyszczone, są po prostu naturalne, nie zmienione przez człowieka. W odpowiedzi na moją prośbę, autorzy  wykonali  piękne prace, które umieściliśmy na tablicach w holu szkoły, aby każde dziecko naszej  placówki mogło zapoznać się z jego treścią. Wszystkim gratuluję pomysłu. 

Aneta Łukomska, nauczyciel geografii

1 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Chłopca. Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla kolegów słodką przekąskę w postaci cukierków. Otrzymali je przy wejściu do szkoły i na przerwach. Pamiętałyśmy o  najmłodszych i wybrałyśmy się do nich, aby mogli świętować ten miły dzień. Chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego! 

Alicja Nowicka i Martyna Jaskuła, 3d
Przejdź do strony:
Uczniowie