Przejdź do strony:

W naszej świetlicy już na dobre zagościła wiosna. Cała sala wypełniła się kolorowymi kwiatami i motylami. Nawet odwiedził nas bocian! Każdego dnia dzieci chętnie wykonują kolorowe prace plastyczne, dzięki czemu nasza sala jest z każdym dniem piękniejsza. heart

Paulina Kostrzewska

Mieliśmy zaszczyt gościć w klasie 6a doktorantów: p.Joannę Radzioch i p.Macieja Górnego, którzy współtworzą akcję wolontariatu  #ZmalujmyCosDobrego pod patronatem Koła Naukowego Polityki  Ekonomicznej i Społecznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to  pomoc charytatywna dla osiemnastolatka Jakuba Czecholińskiego cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Na lekcji wychowawczej w dniu 28.02.2019 doktoranci rozmawiali  z uczniami na temat problemu wykluczenia społecznego oraz przedyskutowali formy pomocy Jakubowi, w które mogliby zaangażować się wychowankowie SP5 w Luboniu. Uczniowie klasy 6a zachęceni do działania zorganizowali w dniu 4 kwietnia kiermasz, na którym zaoferowali darczyńcom własnoręcznie namalowane obrazy. Zebrane fundusze w kwocie 750 złotych przekazali na rzecz akcji charytatywnej UAM Kubie i jego mamie pani Urszuli bardzo pomoże nowy wózek inwalidzki i podnośnik do wanny, dlatego liczy się każda złotówka. W planach organizatorów akcji jest koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na sprzęt dla Kuby. W koncercie mogą wziąć udział uczniowie z rodzicami. Odbędzie się on w Auli UAM w dniu 12 kwietnia o godzinie 18. 

Małgorzata Szymankiewicz

Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły - Zofia Kaczmarek i Dobrochna Stachecka z klasy 3g oraz Wojciech Dudziński z 8a zostało finalistami Matematycznego Konkursu Wojewódzkiego. Młodzież przygotowywała się przez długie miesiące, chodząc na kółko o 7:00, trzy razy w tygodniu. Mimo zwiększenia iliczby i trudności zadań udało się uzyskać tytuł finalisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Elżbieta Sobczak- Ellamann. 

                         

SP5

Martyna Malinowska z klasy 3g została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Jej pasją sa podróże, zwiedzanie oraz poznawanie kultury, zwyczajów i tradycji różnych państw. Poświeciła bardzo duzo czasu na zgłębianie wiadomości przyrodniczych i geograficznych otaczającego świata. Uwielbia grać w gry planszowe, szczególnie w Chńczyka:) Martyna zmierza kontynuować naukę w Liceum o profilu matematyczno -geograficznym.
Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji! Martynę do Konkursu przygotowywała p.Aneta Jankowska-Łukomska. 

                     
 

Aneta Łukomska
Przejdź do strony:
Uczniowie