W piątek 22. kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. W 2009 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło nową datę - 22 kwietnia. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety.

W ramach tego dnia uczniowie klasy 7c zorganizowali Wiosenne Śniadanie, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania oraz korzystania z zasobów naszej planety.

Kilka klas udało się także w okolice szkoły, aby uporządkować ulice w pobliżu szkoły. Posprzątalismy "kawałek" naszego świata!

Roksana Leja 7c

Po raz kolejny  się w naszej szkole odbył Konkurs plastyczny - PISANKA. Uczniowie klas 4-7 na zajęciach plastycznych przygotowali w różnorodnych technikach prace konkursowe. Wszystkie zostały zaprezentowane w holu szkoły. Laureatami konkursu zostali: Maria Majkowska - uczennica klasy 4 d - I miejsce, Wojtek Kordowski -uczeń klasy 4d  II miejsce, Jaśmina Stando uczennica klasy 7 b III miejsce, wyróżnienie Jędrzej Szumiłowski uczeń klasy 4a. W okresie przedświątecznym uczniowie realizowali prace plastyczne w tematach jak: Przyszłą już wiosna, Wiosenne kwiaty, Wycinanka ludowa. Wszystkie  prace można było podziwiać w holu szkoły, gdzie zostały zaprezentowane. Młodsze dzieci samodzielnie wykonały papierowe koszyczki wielkanocne, wycinanki ludowe oraz palemki. W naszej szkole wiosna została przywitana kolorowo i ludowo.

Dorota Mucha

21 kwietnia uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką wychowawców i p. Katarzyny Pilarskiej wzięli udział w wycieczce historyczno – przyrodniczej. Wizytę w Kórniku rozpoczęliśmy od spaceru Promenadą im. Wisławy Szymborskiej nad Jeziorem Kórnickim, odwiedziliśmy ławeczkę poetki i przyglądaliśmy się ptactwu wodnemu zamieszkującemu brzegi jeziora. Następnie odwiedziliśmy Białą Damę, obejrzeliśmy w towarzystwie przewodnika zamkowe wnętrza i poznaliśmy historię jego mieszkańców. Ostatnim punktem naszej wycieczki było arboretum. W czasie wędrówki rozwiązywaliśmy zadania i zagadki, dzięki którym poznaliśmy historię arboretum i odkrywaliśmy tajemnice rosnących tam roślin.

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia

W kwietniu w naszej szkole odbyła się coroczna zbiórka darów na rzecz Domu Dziecka w Bninie. Wielu rodziców oraz uczniów przyłączyło się do działania i wsparło akcję. Wspólnie udało się zebrać artykuły spożywcze, które ucieszyły dzieci:) W imieniu społeczności szkolnej dary do Bnina zawieźli rodzice Laury z klasy 5a.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce!

Zdj.M. Obrzut i S. Wojciak

SKW