Przejdź do strony:

W tym roku będziemy obchodzić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów Polska ponownie pojawia się na mapie Europy, a granica zachodnia w dużej mierze została ukształtowana dzięki zwycięstwu powstania wielkopolskiego. O tym bohaterskim zrywie Wielkopolan gimnazjaliści oraz siódmoklasiści mogli usłyszeć podczas wykładu pracownika IPN Pana Marcina Podemskiego, który odbył się w naszej szkole 15 stycznia. Uczniowie poznali kontekst i przebieg działań powstańczych z przełomu 1918/1919 roku oraz zostali zaciekawieni historią regionalną. Ponadto warto podkreślić, że to niedoceniane powstanie było jednym z nielicznych zwycięskich wystąpień przeciwko zaborcy, zatem pamięć i wiedzę o powstaniu wielkopolskim przekazujemy naszym uczniom co roku w niestandardowy sposób nie tylko podczas lekcji historii, ale także w formie wykładów, inscenizacji (rekonstrukcji bitwy), czy też zajęć muzealnych. 

Romana Kłos

Dzieci z klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczyste kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały utwory muzyczne, które przedstawiły śpiewem, tańcem oraz różnymi instrumentami muzycznymi. Następnie wspólnie z dziadkami kolędowali i zaprosili na słodki poczęstunek. Spotkanie było pełne radości, uśmiechu i pięknych, ciepłych słów. Dzieci pożegnały Babcie i Dziadków życzeniami, które mamy nadzieję pozostaną w ich sercach i pamięci na zawsze:
„Kochani Dziadkowie doskonale wiecie, że Was kochamy
I przestać nigdy nie zamierzamy.
Życzymy Wam uśmiechu, radości i setnych urodzin,
Bo tyle z Wami chcemy spędzić godzin.
Życzymy Wam pięknego serca jakie Wy nam dajecie,
I pamiętajcie, że jesteście najlepszymi Dziadkami w kosmosie i na całym świecie”. 

Dziękujemy Wam za wszystko Kochani Dziadkowie, cieszymy się, że jesteście!

Anna Augustyniak

Kacper Kamiński 3g i Tomasz Jankowiak 3g zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Kacper i Tomek wykazali się kompetencjami społecznymi i obywatelskimi, inicjatywnością i przedsiębiorczością. Przed nimi jeszcze kolejny niełatwy etap. Powodzenia! 

 

Jolanta Walczak

17 stycznia uczniowie z klasy 7c i 2c oraz uczennice z klasy 7e i 7d pojechali na Body Worlds Vital. To pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii, którą poznaliśmy. Celebruje ona potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa w sposób edukacyjny zaprezentowała nam autentyczne ludzkie ciało i fascynujące instalacje multimedialne. Przedstawiła nam ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Wreszcie uświadomiła, jak istotną kwestią dla każdego jest zdrowy tryb życia. Wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy, teraz stała się dostępna dla każdego z nas. 

                                          

Uczestnicy wycieczki
Przejdź do strony:
Uczniowie