8 czerwca był dniem tradycyjnego Balu trzecioklasistów. Jak co roku rozpoczęliśmy go pięknie wykonanym polonezem. Później odbyło się wręczenie statuetek Złote Dęby dla: Najlepszej kumpelki (Julia Kopa), Wyjątkowej osobowości (Zuzia Ratajak), Ciętego języka (Zuzia Rybak), Najtęższego umysłu (Zosia Wrzaskowska), Najlepszego mówcy (Aleksander Mieszała), Najładniejszej (Ania Walkowiak), Najprzystojniejszego (Eryk Sowacki) i Najlepszego sportowca (Kuba Wawrzyniak). Później uczniowie wyróżnili nagrodą Srebrnej Sowy swoich nauczycieli w kategoriach: Przyjaciel ucznia (p.Ewa Rubisz), Punktualność roku (p.Paulina Hącia), Wyjątkowy uśmiech (p.Ilona Walkowiak), Odkrycie roku (p.Sławomir Wojciak). Następnie obejrzeliśmy przygotowane przez wszystkie klasy trzecie filmiki, którymi zakończyła się część oficjalna. Po pysznym posiłku rozpoczęła się zabawa, w której uczestniczyli i uczniowie, i nauczyciele. Było radosnie i miło. Bal dostarczył wszystkim wielu wspaniałych przeżyć.
Galę profesjonalnie poprowadzili uczniowie klasy 2f: Ada Jurewicz, Maja Usak, Klaudia Scheffs, Marysia Stachowiak i Oliwier Chasiński.

Jolanta Walczak

W ostatnim miesiącu klasa Ia dzięki pomocy Pani Agaty Monkiewicz wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj!" prowadzonej przez telewizję Cartoon Network. Dzieci w ramach kampanii pracowały wraz z Panią Monkiewicz metodą projektu. Uczniowie poznali "Kodeks Kumpla" oraz zasady radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś dokucza. Myślę ,że był to niezwykle cenny czas dla uczniów. Natomiast nagroda, którą otrzymali, na długo pozostanie razem z nimi. Klasa dostała zdjęcia z autografami ambasadorów akcji, czyli Wojciecha Szczęsnego oraz Grzegorza Krychowiaka.

Aleksandra Sołecka

30 maja w godzinach porannych odbył się piknik szkolny zorganizowany przez klasy - 0, 1a i 1b. Uczniowie zgromadzili się na pobliskim placu zabaw. W przerwie między zabawami na świeżym powietrzu, w ramach niespodzianki, mogły zjeść lody zakupione przez Panie wychowawczynie. Po skończonej zabawie i odpoczynku na kocykach klasy powróciły na teren szkoły. To był bardzo udany odpoczynek!

Magdalena Słomińska

Taki właśnie tytuł miał wykład, na który wybraliśmy się wraz z p. Sobczak i p. Rubisz aż do UAM na Morasku. Doktor Andrzej Wójtowicz z Zakładu Metod Przetwarzania Informacji Nieprecyzyjnej, Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu przygotował dla nas prezentację dotyczącą manipulowania obrazem wideo i towarzyszącym mu dźwiękiem. Prześledziliśmy osiągnięcia z ostatnich 3 lat, które wpłynęły na rozprzestrzenianie się tzw. fake news w mediach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, jak za pomocą współczesnej technologii możemy zmienić czyjąś mimikę twarzy, podłożyć dźwięk  i tym samym sprawić, że dana osoba mówi coś, czego nigdy nie wypowiedziała. Wykład bardzo nas zaciekawił . Było to  niezwykle pouczające i przyjemny wyjazd:)

Małgosia Wojsz