Ogłaszamy konkurs na projekt logo szkoły. Logo zostanie umieszczone na podkładce pod kubek lub filiżankę.  Podkładka może mieć dowolny kształt zawierający się w kwadracie o wymiarach 93x93 mm.  Jak przygotować projekt?  1) plik graficzny do druku: format jpg, psd, tiff, wielkość 1:1; rozdzielczość 300 dpi, odległość tekstu i ważnych elementow grafiki od linii cięca min. 3 mm, 2) plik wektorowy z obwiednią kształtu (wykrojnika)- do wycięcia: format AI lub EPS (ewentualnie CDR).
W bibliotece szkolnej dostępne są zasady tworzenia logo zawierające niezbędna wskazówki, którymi powinniście się kierować przy projekcie. Termin oddania prac: 6.05.2013r. Nauczyciel odpowiedzialny: p. Agata Budzyńska. Wątpliwości i niejasności rozwieją nauczyciele informatyki.

Agata Budzyńska

Wczoraj w naszej szkole odbył się pierwszy Konkurs Układania Kostek HAPPY. Każdy, kto choć raz podjął próbę ułożenia tych „radosnych sześcianów”, wie, że to zajęcie bardzo pasjonujące i dające dużo zadowolenia. Ponadto układania nie można się wyuczyć, więc każdorazowo stanowi ono dla nas nowe wyzwanie. Atutem składania kostek jest fakt, że może to robić każdy, bez względu na wiek, wiedzę, etap edukacji. Obserwując duże zainteresowanie, zaprosiliśmy przedstawicieli każdej klasy do udziału w konkursie. Do rywalizacji stanęły 22 trzyosobowe drużyny naszego gimnazjum oraz jedna drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Konkurs polegał na trzykrotnym ułożeniu trzech różnych kostek, na które zespoły miały maksymalnie 5 min. Okazało się, że zadanie to dla kilku grup było bardzo łatwe. Wystarczyło im bowiem niespełna pół minuty, aby zbudować trzy sześciany! Innym w ogóle nie udało się tego osiągnąć w wyznaczonym czasie... Rywalizacja była zacięta, walczono o każdą sekundę. Ostatecznie wygrała reprezentacja klasy I c (Zuzanna Budzyńska, Wiktoria Piechowska oraz Zuzanna Skonieczna), która na trzy rundy potrzebowała 143 sekundy, drugie miejsce przypadło kl. III a (Jakub Kamienniczny, Mateusz Adamczak, Kamil Przybysz), miejsce trzecie zajęła kl. I e (Zosia Lenartowicz, Julia Bandosz i Patrycja Motała). Serdecznie gratulujemy drużynom, które wygrały. Pozostałych zachęcamy do treningu i zgłoszenia swojego udziału w następnej edycji konkursu.

Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska, Elżbieta Sobczak Ellmann

W ramach zajęć zawodoznawczych i na zaproszenie dyrekcji Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej grupa chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w specjalnie dla nas przygotowanej praktycznej lekcji. PCEUIP  jest państwową placówką dla młodzieży i dorosłych, w której można zdobyć wykształcenie zawodowe - ekonomiczne, informatyczne, tytuły kwalifikacyjne, umożliwiające podjęcie pracy w agencjach reklamowych, firmach informatycznych, biurach rachunkowych, działach księgowości. Szkoła dysponuje nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną. Widzieliśmy pracownie komputerowe, firmy symulacyjne, bibliotekę multimedialną, laboratoria mechatroniczne i energetyki odnawialnej. Dziękujemy pracownikom szkoły za czas poświęcony na omówienie specyfiki placówki, a paniom Łukomskiej i Wilińskiej – Jóźwiak za opiekę podczas pobytu.

Jasiu Boruń, Damian Tylka, klasa III e

Młodzieżowa Rada Miasta Luboń zaprasza do udziału w konkursie na stworzenie logo Rady.

Uczestnicy muszą stworzyć logo dobrze prezentujące się zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli. Musi zawierać kolory naszego miasta. Prace proszę wysyłać do dnia 11 marca br. do godziny 15.00 na e-mail: logomrmlubon@gmail.com w formacie .gif .png. Na zwycięzcę czeka wartościowa nagroda.
Na zdj.: nowa Młodzieżowa Rada Miasta

G2