27 maja br. w Lublinie odbyła się  gala rozdania nagród laureatom konkursu „Moją młodość przeżywam godnie” zorganizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Uczennice naszej szkoły: Julia Kolenda, Iga Skrzypczak oraz Wiktoria Walla odwiedziły tego dnia KUL. Podczas uroczystości gimnazjalistki miały okazję wysłuchać przemówień wielu ważnych osobistości życia publicznego, którzy w swojej prelekcji pt. „Uczę się ciebie człowieku” przybliżyli zgromadzonym w auli gościom temat godnego życia. Następnie nastąpił długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom konkursu. Iga zajęła pierwsze miejsce, Julia trzecie, a Wiktoria otrzymała wyróżnienie. Na końcu wygłoszono refleksje wychowawcze, po których wspólnie została odśpiewana ukochana pieśń Jana Pawła II „Barka”. Po zakończeniu uroczystości można było skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku.  Wszystkie prace laureatów zostały opublikowane w zbiorczej książce pod redakcją  Krystyna Chałas pt. „Młodzież jaką znamy i nie znamy” .

Anna Wodzyńska-Skotarczak

W dniach 27.05.2013 r. i 3.06.2013 r. w Hali LOSIR-u w Luboniu odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach.  Kapitanowie reprezentacji  losowali  grupy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu decydował tajbrek. Na szczególną uwagę zasługuje klasa Ii , która pomimo niepełnego składu przystąpiła do zawodów.  Ze względu na dużą liczbę rozgrywanych meczów oraz czas finałowe mecze zostały przeniesione  na dzień 3.06.2013r.  Pierwsze miejsce w turnieju zajęła klasa Ig, drugie miejsce Ie, a trzecie miejsce If. czwarte klasa Ia, piąte kl.Ih, szóste kl.Ic, siódme kl.Ii. W ocenie organizatorów zawody  stały na wysokim poziomie. Wszystkie mecze dostarczyły wielu wspaniałych emocji i sportowych wrażeń. Zwycięzcom gratulujemy! Organizatorami turnieju były: Hanna Krężelewska, Joanna Kryk i Barbara Potocka - Taczak.

Barbara Potocka - Taczak

W środę 29 maja trzy uczennice z klasy 2a : Paulina Borowska, Julia Kolenda i Martyna Majewska reprezentowały nasze gimnazjum  na XIV Powiatowym Konkursie „Mól książkowy” w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Ciąg dalszy nastąpi”. Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie w stosunkowo krótkim czasie 13 książek o przeróżnej tematyce. Jest to na pewno konkurs dla osób lubiących bardzo dużo czytać. Test dotyczący znajomości treści lektur nie należy do łatwych. Nasze dziewczyny poradziły z nim sobie znakomicie, zajmując: Martyna drugie i Julia trzecie miejsce wśród  siedmiu nagrodzonych osób. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę, a nagrodzone osoby dodatkową nagrodę - bon na zakupy w Empiku. Gratulacje!!! Świetnie przygotowany konkurs dopełniło spotkanie z p. Tomaszem Kruczkiem, pasjonatem historii średniowiecza, autorem jednej z książek „Bitwa o gród Sędziwoja”.

K. Jóźwiak, B.Małecka

3 czerwca uczniowie klas 1G i 1H wraz z wychowawcami A. Budzyńską, M. Madajczyk-Głowacką i Ł. Budzyńskim udali się na wycieczkę do porażyńskiego lasu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, roli lasu, typowej roślinności i zwierzętach oraz zdradził sposoby orientacji w terenie, obejrzeliśmy film dotyczący znaczenia terenów leśnych w  retencji wody, a animatorzy zapoznali nas z mapą, działaniem kompasu i urządzeń GPS oraz przygotowali zadania. Podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy terenu i sprzęt, poszukiwaliśmy ukrytych przedmiotów, wykonywaliśmy zadania związane z ekologią i świetnie się bawiliśmy. Nie obyło się też bez tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Magdalena Madajczyk-Głowacka