W piątek (29.11) przekazaliśmy kolejną porcję darów dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku. Tym razem były to| wygodna buda, koce i karma. Cieszymy się, że możemy pomóc pieskom i kotom, kiedy na dworze jest coraz zimniej. Akcja trwa nadal - koordynuje ją p. Joanna Taberska. Dziękujemy i czekamy! 

               

G2

Dnia 28.11.2013 r. w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się XIX KONKURS RECYTATORSKI. W tym roku młodzież recytowała wiersze Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów - Weronika Kalińska (3c), Natalia Rybarz (3c) i Marcin Niedośpiał (1g), który otrzymał wyróżnienie za słowną interpretację wiersza „Szczęście”. Bardzo surowe jury nie przyznało miejsc 1-3, więc Marcin był de facto zwycięzcą konkursu. Serdecznie mu gratulujemy! Dziękujemy p. Katarzynie Kozłowskiej i p. Annie Wodzyńskiej-Skotarczak za przygotowanie uczniów.

Natalia Rybarz

Wieczorem 27 listopada nasi uczniowie wystąpili na scenie Auli Uniwerstetu im. Adama Mickiewicza w koncercie galowym poświęconym muzyce Witolda Lutosławskiego. Po raz kolejny znaleźliśmy się na scenie obok uczniów poznańskich szkół muzycznych. Do grupy wokalnej należą: Barbara Rosa (1 c), Dominika Maik (1 c), Marta Zawadzka  (1 e), Marta Nehrihg (1g), Klaudia Ziomek (1 h), Alicja Galas (3 f), Weronika Urbaniak (3 f), Anita Kapitańczyk (3 e), Karolina Pawłowska (3 a) i Marta Pokryszka  (3 a). Dziewczyny wspaniale zaśpiewały dwa utwory: "Pióreczko" do słów Janiny Osińskiej i "Taniec z Sześciu piosenek dziecinnych" do słów Juliana Tuwima. Ilustracją do muzyki był układ taneczny w wykonaniu Zespołu rytmiki z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa, a pani Dorota Mucha, dyrygent, została nagrodzona pięknym bukietem kwiatów. Warto dodać, że w koncercie brał udział także chór VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, w skład którego - jak się okazało - wchodzą absolwenci G2: Staszek Wysocki i Piotr Tomczyk. Wśród publiczności była duża grupa uczniów z naszej szkoły. Spotkanie z trudną muzyką Witolda Lutosławskiego to spore wyzwanie, bo - jak podkreślała prowadząca koncert p. Daniela Kraus-Burzyńska - trzeba się jej nauczyć. Wszyscy słuchali w skupieniu, opiekunki mogły być dumne z tak kulturalnej młodzieży. Bardzo dziękujemy zespołowi wokalnemu, p. Dorocie Mucha oraz publiczności!  

                

G2

W ramach realizowanego w tym roku programu: "Młodzi i muzea. Zwiedzaj!" klasa II e odwiedziła Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej historii obozu, a także obejrzeli film pt. „Zniewolony Poznań 1939-1945”, który ustami świadków czasu – byłych więźniów – opowiada o dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Poznaniu w latach okupacji hitlerowskiej. Dzięki scenom fabularyzowanym przenieśliśmy się do wypełnionych więźniami kazamatów Fortu VII, drewnianych baraków obozu żabikowskiego, a także obserwowaliśmy pełne grozy momenty przesłuchania w siedzibie poznańskiego gestapo. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy bardzo trudną i wzruszającą historię dotyczącą naszej małej ojczyzny. 

                     

Paulina Hącia
Uczniowie