Uczniowie biorący udział w zajęciach fotograficznych wykonali fotografie, które umieścili w zaprojektowanych przez siebie kalendarzach. Pomysł (autorstwa p. Doroty Muchy) okazał się świetny. Kalendarze są bardzo ciekawe: każdy inny, ładny i oryginalny. Niezwykle trudne zadanie miała komisja konkursowa. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Patrycji Szymańskiej (3 f), drugie - Adriannie Brzezińskiej (3 f), trzecie - Lucynie Buczkowskiej (3 h). Wyróżniono także pracę Mikołaja Wąsowicza (3 b). Gratulacje!

Jolanta Walczak

W czwartek (13 czerwca) uczniowie klas szóstych po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach w Gimnazjum nr 2. Wcześniej rodzice mieli okazję poznać przyszłych wychowawców swoich dzieci. Od godziny 15.45 odbywały się spotkania integracyjne w klasach. Wszyscy byli nieco stremowani na początku, jednak z biegiem czasu nastrój robił się coraz swobodniejszy. Nauczyciele po zakończeniu zajęć podzielili się swoimi wrażeniami z dyrekcją. Zgodnie stwierdzili, że zarówno dziewczynki, jak i chłopcy są bardzo, bardzo mili. Mamy nadzieję, że nasi przyszli uczniowie również polubili wychowawców!

Jolanta Walczak

W poniedziałek 10 czerwca o godz.8.00 nasza klasa 1e wraz z klasą 1b pojechała na wycieczkę do Porażyna. Na miejscu przywitał nas leśnik, który został naszym przewodnikiem. Oprowadził nas po lesie, opowiadając ciekawostki, np. o tym, że w Polsce wszystkie gatunki ptaków są pod ochroną. Pokazał również paśnik i różne interesujące pomniki przyrody (m.in. ogromny trzystuletni buk). Następnie podzieliliśmy się na grupy, dostaliśmy GPS’y i rozpoczęliśmy grę terenową! Musieliśmy wykazać ogromną cierpliwość przy szukaniu stanowisk . Rozwiązywaliśmy różnorakie zadania, za które otrzymywaliśmy punkty. Na niektórych stanowiskach czekał nas słodki poczęstunek. Po skończonej zabawie rozpaliliśmy ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Kiedy skończyliśmy posiłek, czekało na nas kilka sympatycznych gier. W czasie drogi powrotnej musieliśmy (niestety) rozwiązywać test. Na szczęście okazało się, że nie był trudny. Wycieczkę oceniamy jako bardzo udaną. Mogliśmy pochodzić po lesie (niektórzy pewnie pierwszy raz w życiu smiley ), co sprawiło nam dużo radości.

Witold Bilski 1e

Przez trzy miesiące zbiórki makulatury zgromadziliśmy ok. 650 kg gazet, kartonów, starych czasopism. Za pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zakupimy karmę dla psów i przekażemy do schroniska "U Wandy". Młodzież przyniosła również koce dla zwierząt. W naszej akcji  brało udział ok. 60 uczniów z całego gimnazjum. Do głównej koordynatorki p. Joanny Taberskiej dołączyła tez bibliotekarka p. Katarzyna Wilińska-Jóźwiak. Przed wywozem makulaturę sortowała i układała w paczki klasa 1e, a do samochodu pakowała klasa IIIh. Akcję na pewno będziemy kontynuowali od początku nowego roku szkolnego.

Joanna Taberska