W minioną środę (19.06) odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia ,,Wybieram Mat- Fiz”. Cały rok, co tydzień,  spotykaliśmy się w pracowni fizycznej. Na nasze naukowe spotkania przychodziło 18 osób, ale najwytrwalsza grupa liczyła 13. Do ,,13 wspaniałych ”należą: Kamila Marnocha (3g), Julia Matuszak (3g), Patrycja Wiśniewska (3g), Patrycja Kroczek (3a), Kasia Paciorkowska (3f), Karolina Paszek (3f), Matylda Lewicka (3f), Julia Ochniak (3c), Paweł Antuchowski (3g), Adam Buchert (3g), Kacper Pawłowski (3g), Mateusz Suski (3a), Krzysiu Truszkiewicz (3b). Każde nasze zajęcia rozpoczynaliśmy od zaparzenia herbatki i kawki. Nie brakowało także słodkiej przekąski, którą przynosiliśmy na zmianę. Niezapomniane pozostaną pieczone przez Matyldę drożdżówki z serem, budyniem, czekoladą, a także ciasteczka i pierniczki pieczone przez Kasię, Kamilę oraz Karolinę, a także Patrycję Wiśniewską. Uwieńczeniem naszych słodkich uczt był pożegnalny tort wykonany przez Patrycję Wiśniewską. Był piękny, duży i pyszny! Pozostało po nim tylko wspomnienie i  zdjęcie smileyTe wszystkie słodkości dostarczały nam energii do ciężkiej pracy. Wyliczyliśmy sporo zadań z fizyki, w tym wiele o podwyższonej trudności, tzw. ,, z gwiazdką” czy z konkursów. To dało solidną podstawę do egzaminu gimnazjalnego, a także do konkursów z fizyki : Wojewódzki Konkurs Fizyczny oraz Polsko- Ukraiński Konkurs ,, Lwiątko” (o sukcesach można było czytać wcześniej). Nikt jednak nie musiał się stresować wyrywaniem do tablicy i odpytywaniem. Zawsze znalazł się ochotnik, który szedł dziarsko do tablicy, a i tak razem zmagaliśmy się z każdym problemem. Nasze zajęcia nie ograniczały się tylko do siedzenia w ławce nad książką. Byliśmy na wycieczkach naukowych - na Uniwersytecie na Wydz. Fizyki na Morasku (festiwal ,,Nauki Przyrodnicze na Scenie 5”) oraz na Politechnice na Piotrowie (,Festiwal Nauki i Sztuki”). Mogliśmy obejrzeć ciekawe doświadczenia, posłuchać wykładów dotyczących nowości technicznych. Sami również podjęliśmy się próby obliczenia, z jaką szybkością spada piłka z pierwszego piętra na hol szkoły. Było przy tym dużo zabawy. Myślę, że udział w zajęciach, mimo chwilami ciężkiej pracy, pozwolił wszystkim poczuć, że nauka może także dawać odprężenie, radość i niesamowitą satysfakcję. Już w połowie września nowego roku szkolnego rusza kolejna edycja ,,Wybieram Mat-Fiz”. Zapraszam wszystkich trzecioklasistów i drugoklasistów. Jeśli nie znamy się wszyscy, szybko to nadrobimy smiley. Ten rok  pokazał mi, że jesteście zainteresowani takimi zajęciami. Ja, mądrzejsza o doświadczenia, spróbuję jeszcze uatrakcyjnić nasze spotkania. Pamiętaj!  Jeżeli jesteś uczniem klasy trzeciej lub drugiej  i interesujesz się fizyką, chciałbyś(-łabyś):
- spróbować swoich sił w konkursach z fizyki i przygotować się do nich,
- wyjeżdżać na zajęcia na Uniwersytet Poznański  i Uniwersytet Warszawski  Wydział Fizyki oraz na Politechnikę Poznańską,
- nabrać pewności i ugruntować swoją wiedzę z fizyki, dobrze rozpocząć naukę w szkole średniej w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, ale i nie tylko,
- spotykać się z koleżankami i kolegami o podobnych zainteresowaniach
TO CZEKAM NA CIEBIE JUŻ WE WRZEŚNIU!

Ewa Rubisz

W piątkowe (21 czerwca) popołudnie i wieczór budynek Gimnazjum wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Śliczne dziewczyny w pięknych czarnych i czarno-białych sukienkach, uśmiechnięci chłopcy w eleganckich garniturach, zadowoleni nauczyciele, duża grupa rodziców z aparatami fotograficznymi, hol ozdobiony balonami i girlandami – odbywał się bowiem BAL TRZECIOKLASISTÓW. Najpierw uczestniczyliśmy w części artystycznej. Uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza (rewelacyjnie!). Później ogłoszono laureatów „Złotych Dębów” : Ania Ofierzyńska – „NAJŁADNIEJSZA GIMNAZJALISTKA”, Hubert Hoffmann – „NAPRZYSTOJNIEJSZY GIMNAZJALISTA”, Marta Kruszyńska – „NAJBARDZIEJ WYGADANA”, Zuzia Skrok – „NIETUZINKOWA OSOBOWOŚĆ”, Karolina Paszek - „NAJLEPSZA KUMPELKA”, Wojtek Taisner – „NAJTĘŻSZY MÓZG”, Bartek Mora – „CIĘTY JĘZYK”, Krzysztof Wiciak – „NAJLEPSZY SPORTOWIEC”. Następnie miała miejsce prezentacja diaporam poszczególnych klas trzecich (niebawem zamieścimy je na naszej stronie). Po poczęstunku rozpoczęły się tańce. Było świetnie! Takiej zabawy dawno nie mielismy w naszej szkole! Bawili się naprawdę wszyscy. Osobami, którym zawdzięczamy bal, są rodzice. Bardzo zaangażowali się w organizację imprezy i wywiązali się ze swoich zadań rewelacyjnie – DZIĘKUJEMY! Ze strony szkoły działania koordynowali p. Katarzyna Wilińska-Jóźwiak, p. Romana Kłos oraz p. Michał Szwacki.

Jolanta Walczak

W czwartek (20 czerwca) w hali LOSiR odbyła się uroczystość z okazji 60. rocznicy funkcjonowania Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska, podczas której ogłoszono wyniki corocznej sportowej rywalizacji między placówkami oświatowymi. Nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE w powiecie w kategorii GIMNAZJA! Jesteśmy najbardziej usportowioną szkołą. Ten tytuł uzyskaliśmy dzięki uczniom uzdolnionym sportowo i trenującym systematycznie pod kierunkiem świetnych nauczycieli wychowania fizycznego. Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla młodzieży i ich trenerów! Puchar oraz okolicznościowy dyplom odebrali: Wiktoria Skalska, Krzysztof Wiciak, Nikodem Nyczka i p. dyrektor Jolanta Walczak. Podczas uroczystości wystąpiły uczennice G2: Sonia Jankowska (1c), Zuzia Klemke, Alicja Wojewoda i Dominika Kozłowska (3c) oraz zespół taneczny z SP3 kierowany przez Zuzię Janicką (3f). Zaśpiewała także Basia Budzyńska. Warto dodać, że jedną z organizatorek gali była p. Hanna Krężelewska, nasza nauczycielka, która pełni funkcję prezesa lubońskiego SZS.

G2

Współpraca z British Council w zakresie organizacji egzaminów Cambridge KET for Schools i PET for Schools zaowocowała zaproszeniem naszej szkoły do programu partnerskiego Addvantage – 6.edycja. To prestiżowe wyróżnienie niesie ze sobą wiele korzyści, umożliwiając między innymi nauczycielom i uczniom dostęp do materiałów i szkoleń oferowanych przez British Council. Cieszy nas zainteresowanie uczniów egzaminami, do których w tym roku szkolnym przystąpiło sześcioro wychowanków naszego gimnazjum. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie równie chętnie skorzystają z oferty programu i będą przystępować do testowania swoich umiejętności w egzaminach międzynarodowych.

G2
Uczniowie