Środowe popołudnie (4.12) wypełnione było przygotowywaniem ozdób świątecznych. Niektóre z nich będą stanowiły bożonarodzeniową dekorację naszego szkolnego holu. Inne wykonywaliśmy w ramach wolontariatu - będą "oplatały świątecznie" poznański Stary Rynek. To akcja, do której przystępujemy z innymi wolontariuszami. 21 grudnia stworzymy razem najdłuższy papierowy łańcuch, aby otoczyć nim cały Stary Rynek! Jak widać na zdjęciach, nad ozdobami pracowali duzi, mniejsi i najmniejsi smiley.

 

 

 

Jolanta Walczak

We wtorek odbyły się rekolekcje parafialne. Wszystkie klasy uczestniczyły we mszy świętej w Kościele św. Barbary oraz wysłuchały prelekcji w szkole. 

                

Jolanta Walczak

W andrzejki doskonale bawili się także uczniowie klasy 1 g. Znakomicie sprawdzili się w roli organizatorów klasowej imprezy. Przygotowali tradycyjne wróżby i upiekli przepyszne ciasta. Zabawa była naprawdę udana! 

 

Jolanta Walczak

Dnia 28 listopada 2013 roku klasa Bezpieczeństwa narodowego obchodziła andrzejki przy dwóch blachach pysznego ciasta. Najpierw zjedliśmy po dwa kawałki ciasta, a następnie wykonaliśmy kilka prostych andrzejkowych wróżb. Pierwsza polegała na tym, że która pierwsza dziewczyna postawi swój but na progu drzwi, ta pierwsza zmieni stan cywilny. Później miejsce dziewczyn zajęli chłopacy. Po wykonaniu tych prostych przepowiedni czekała nas jeszcze jedna zabawa: dziewczyny przygotowały dwa serca, na jednym wypisały imiona chłopaków, a na drugim imiona dziewczyn. Wróżba polegała na wbiciu szpilki w serce z imionami i wylosowaniu imienia swojej drugiej połówki D;. Cała lekcja upłynęła w fantastycznej atmosferze i wszyscy dobrze się bawili. 

 

Kajtek Frąckowiak
Uczniowie