W piątkowe (21 czerwca) popołudnie i wieczór budynek Gimnazjum wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Śliczne dziewczyny w pięknych czarnych i czarno-białych sukienkach, uśmiechnięci chłopcy w eleganckich garniturach, zadowoleni nauczyciele, duża grupa rodziców z aparatami fotograficznymi, hol ozdobiony balonami i girlandami – odbywał się bowiem BAL TRZECIOKLASISTÓW. Najpierw uczestniczyliśmy w części artystycznej. Uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza (rewelacyjnie!). Później ogłoszono laureatów „Złotych Dębów” : Ania Ofierzyńska – „NAJŁADNIEJSZA GIMNAZJALISTKA”, Hubert Hoffmann – „NAPRZYSTOJNIEJSZY GIMNAZJALISTA”, Marta Kruszyńska – „NAJBARDZIEJ WYGADANA”, Zuzia Skrok – „NIETUZINKOWA OSOBOWOŚĆ”, Karolina Paszek - „NAJLEPSZA KUMPELKA”, Wojtek Taisner – „NAJTĘŻSZY MÓZG”, Bartek Mora – „CIĘTY JĘZYK”, Krzysztof Wiciak – „NAJLEPSZY SPORTOWIEC”. Następnie miała miejsce prezentacja diaporam poszczególnych klas trzecich (niebawem zamieścimy je na naszej stronie). Po poczęstunku rozpoczęły się tańce. Było świetnie! Takiej zabawy dawno nie mielismy w naszej szkole! Bawili się naprawdę wszyscy. Osobami, którym zawdzięczamy bal, są rodzice. Bardzo zaangażowali się w organizację imprezy i wywiązali się ze swoich zadań rewelacyjnie – DZIĘKUJEMY! Ze strony szkoły działania koordynowali p. Katarzyna Wilińska-Jóźwiak, p. Romana Kłos oraz p. Michał Szwacki.

Jolanta Walczak

W czwartek (20 czerwca) w hali LOSiR odbyła się uroczystość z okazji 60. rocznicy funkcjonowania Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska, podczas której ogłoszono wyniki corocznej sportowej rywalizacji między placówkami oświatowymi. Nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE w powiecie w kategorii GIMNAZJA! Jesteśmy najbardziej usportowioną szkołą. Ten tytuł uzyskaliśmy dzięki uczniom uzdolnionym sportowo i trenującym systematycznie pod kierunkiem świetnych nauczycieli wychowania fizycznego. Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla młodzieży i ich trenerów! Puchar oraz okolicznościowy dyplom odebrali: Wiktoria Skalska, Krzysztof Wiciak, Nikodem Nyczka i p. dyrektor Jolanta Walczak. Podczas uroczystości wystąpiły uczennice G2: Sonia Jankowska (1c), Zuzia Klemke, Alicja Wojewoda i Dominika Kozłowska (3c) oraz zespół taneczny z SP3 kierowany przez Zuzię Janicką (3f). Zaśpiewała także Basia Budzyńska. Warto dodać, że jedną z organizatorek gali była p. Hanna Krężelewska, nasza nauczycielka, która pełni funkcję prezesa lubońskiego SZS.

G2

Współpraca z British Council w zakresie organizacji egzaminów Cambridge KET for Schools i PET for Schools zaowocowała zaproszeniem naszej szkoły do programu partnerskiego Addvantage – 6.edycja. To prestiżowe wyróżnienie niesie ze sobą wiele korzyści, umożliwiając między innymi nauczycielom i uczniom dostęp do materiałów i szkoleń oferowanych przez British Council. Cieszy nas zainteresowanie uczniów egzaminami, do których w tym roku szkolnym przystąpiło sześcioro wychowanków naszego gimnazjum. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie równie chętnie skorzystają z oferty programu i będą przystępować do testowania swoich umiejętności w egzaminach międzynarodowych.

G2

17 czerwca klasy IE i ID pojechały na wycieczkę do siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego w Puszczykowie. Po godzinie ósmej wyjechaliśmy sprzed szkoły. Najpierw obejrzeliśmy krótką prezentację na temat parków narodowych, po czym ruszyliśmy w teren. Poszliśmy nad Jezioro Góreckie, przy czym pani, która nas oprowadzała, opowiedziała nam kilka ciekawych historii. Potem zwiedzaliśmy muzeum i rozwiązywaliśmy karty pracy. Najciekawsza atrakcja czekała na sam koniec - przyjechali do nas ornitolodzy z ptakami łowieckimi - puchaczem i sokołem. Mogliśmy je głaskać, brać na ręce itp. Około godziny 14 wróciliśmy do domu.

Kornelia Głowacka