Zawsze można liczyc na wolontariuszy z naszego szkolnego wolontariatu! Tym razem w sobotę (7.12) wzięliśmy udział w zbiórce pieniędzy na leczenie jednej z nas. Piętnastoletnia Paulina jest wolontariuszką  Motylego Wolontariatu i ma guza mózgu.  Potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Dlatego musieliśmy być razem z wolontariuszami  z innych szkół podczas akcji w poznańskim Betlejem na Starym Rynku w Poznaniu! Adrianna Kaźmierczak, Patrycja Piechota, Marta Pawlak, Maja Malinowska i Daria Regulska, mimo mrozu, kwestowały z wielkim zaangażowaniem. Wykazały się także znajomością języków obcych! Dziękujemy bardzo :-)!

Michał Szwacki

6 grudnia grupa 41 uczniów wraz z opiekunami: P. Hącią, M. Przybylską, K. Urbaniak i K. Wilińską-Jóźwiak udała się do Niemiec. W tym roku naszym celem była stolica Brandenburgii – PoczdamZwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Cecilienhof – pałacu Hohenzollernów, wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco, znajdującego się w Nowym Ogrodzie. To właśnie tam obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej w 1945 r. Naszym kolejnym celem był zespół pałacowy Sanssouci – niestety z powodu aury park był zamknięty. W czasie spaceru zobaczyliśmy Bramy: Brandenburską, Naueńską i Myśliwską, kościół św. Piotra i Pawła, kolonię rosyjską Aleksandrowka oraz  piękną Dzielnicę Holenderską. Wycieczkę zakończyliśmy na tradycyjnym niemieckim jarmarku świątecznym, gdzie każdy mógł kupić pamiątki i poznać tradycje bożonarodzeniowe naszych sąsiadów. 

 

Paulina Hącia

Dziś mikołajki! W szkole zrobiło się czerwono od czapeczek, które zdobiły głowy uczniów i ... niektórych nauczycieli. Ponieważ w holu stoi już przystrojona choinka, nastrój był niemal świąteczny. Mikołaj zaproszony przez nasz Samorząd Uczniowski (przybył prosto z Rovaniemi, z Finlandii smiley) składał życzenia i częstował słodkościami. Samorząd urządził też kiermasz pierników. Każda chętna osoba przyniosła własnoręcznie wykonane wypieki. Ciastka były pięknie udekorowanie i sprzedaliśmy prawie wszystkie. Prawdziwa niespodzianka czekała na nas w czasie długiej przerwy. Zespół taneczny przygotował okolicznościowy występ - z pomponami oraz zumbę. Dziewczyny wykazały się talentem i słusznie zdobyły gorące oklaski wszystkich widzów. Jedną z tancerek była p.Romana Kłos, która przekazała talon na sobotni maraton zumby - wylosowała go Agata Stando (liczymy na relację smiley). Do tańca przyłączyli się - jak pokazuje zdjęcie - także inni uczniowie! 

 

Jolanta Walczak, Olga Popiół

29 listopada odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Gabrysia Graś z klasy 2 a zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Bardzo gorąco gratulujemy Gabrysi i nauczycielce historii - pani Paulinie Hąci. 

            

Jolanta Walczak
Uczniowie