Ekowycieczka

13.10.2012 r.

Dnia 13 października 2012 klasy 2f i 2d pod opieką p. Joanny Taberskiej i Anety Jankowskiej -Łukomskiej udały się na wycieczkę do Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Suchym Lesie.

Uczniowie zapoznali się z technologią składowania odpadów. Pierwszym jej etapem jest kontrola i rejestracja pojazdów przywożących śmieci - dokładne ważenie, klasyfikacja odpadów. Dalej gimnazjaliści obserwowali, jak odpady są zagęszczane i przy pomocy spycharko-zagęszczarek wbudowywane warstwami 1,5-2 metrowymi, przykrywane warstwą izolacyjną (ziemią, piaskiem) w celu zabezpieczenia składowiska przed samozapłonem, dostępem owadów, gryzoni i ptaków. Takie działania ograniczają także emisję uciążliwych zapachów.

12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony w Polsce od 2004 roku. W ramach obchodów DBK co roku odbywają się akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Organizatorzy DBK 2012

Dzień Nauczyciela obchodziliśmy w tym roku w piątek - 12 października. Było bardzo kolorowo, muzycznie i wesoło. Podczas przerw słuchaliśmy utworów muzycznych, które wybrali nauczyciele (okazało się, że często lubią utwory cieszące się popularnością także wśród młodzieży!).

Wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów z kółka teatralnego pod kierunkiem polonistek: p. Katarzyny Kozłowskiej i p. Urszuli Dorsz. Na tle dekoracji z kwiatów zaprezentowali scenki z życia szkoły, które wzbudziły szczery, spontaniczny śmiech wśród widzów. I nauczyciele, i uczniowie zobaczyli na scenie siebie samych smiley

Było także refleksyjnie, gdyż usłyszeliśmy fragment "Dezyderaty".

Na zakończenie dziewczyny z grupy SALSY zaprezentowały ciekawy układ taneczny, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli paniom dyrektor ogromne kosze ze słodkimi upominkami dla nauczycieli.

Dziękujemy!

G2

Zawody odbyły się 12.10.2012r. w miniony piątek na poznańskiej Woli. Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych zajęła 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. Osiągnięcie to zasługuje na gratulacje, ponieważ na tym etapie zawodów wielu uczestników trenuje systematycznie lekkoatletykę - biegi długie.

Zauważyć trzeba również, że startowało ponad 40 zespołów, a nasze dziewczęta znalazły się w pierwszej połowie stawki! Ukształtowanie trasy utrudniało dodatkowo startującym zawodniczkom bieg, ponieważ dziewczęta musiały najpierw biec ostro w dół, a następie były dwa podbiegi.

GRATULUJĘ!!!

Zofia Stolaś