Uczniowie klas trzecich mieli swoją uroczystość zakończenia roku w czwartek (27 czerwca) po południu. Było bardzo wzruszająco. Serdeczne słowa do absolwentów skierowali: p. dyrektor Jolanta Walczak, p. burmistrz Rafał Marek, przewodnicząca Rady Rodziców p. Hanna Lenartowicz oraz uczennica klasy drugiej Iga Skrzypczak. W imieniu absolwentów nauczycieli pożegnał Jakub Jelinski. Kinga Kaczmarek, Dagmara Czajka i Kasper Zielewicz po raz ostatni stworzyli poczet sztandarowy - po dwóch latach przekazali go uczniom klasy 1 c, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen spośród klas pierwszych. Nagrody książkowe odebrali Mikołaj Roszyk (najwyższa średnia w cyklu trzyletnim), Wojtek Taisner i Staszek Wysocki (największa liczba punktów zdobytych na egzaminie gimnazjalnym). Laureaci konkursów i osoby najbardziej aktywne w szkole otrzymali nagrody i dyplomy. Sportowcy zostali nagrodzeni koszulkami. Drugoklasistki wręczyły starszym kolegom upominki. Podziękowaliśmy także rodzicom aktywnie działającym na rzecz szkoły oraz wręczyliśmy listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy w klasie trzeciej uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Na zakończenie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasy drugie.

G2

Czwartek, 27 czerwca, upłynął nam pod znakiem wolontariatu. Zrobiło się żółto - od koloru koszulek wolontariuszy. Tego dnia władzę w szkole przejęła 1a, która razem ze swoją wychowawczynią, p. Jolantą Skowrońską, sterowała działaniami wszystkich klas. Uczniowie wysłuchali pouczającej prelekcji p. Barbary Grochal, koordynator wolonariatu hospicyjnego przy Hospicjum Palium w Poznaniu. Później wykonywali motyle w różnych technikach. Pomysły były różne. Największe motyle powstały w sali gimnastycznej - namalowane na wielkich arkuszach szarego papieru. Ważne, że w wykonanie każdego z nich młodzież włożyła serce!

Jolanta Walczak

22 czerwca nasi wolontariusze dotarli do Puszczykowa. Ten dzień postanowiliśmy oddać Piotrowi Sznurze, muzykowi, który nie może komponować ani śpiewać, a jest to jego pasją. Nie ma lekko, ale się nie poddaje. Sznurek (tak nazywają go przyjaciele) porozumiewa się z otoczeniem, mrugając powiekami. Gdy czyta mu się alfabet, wskazuje litery mrugając. Tworzy w ten sposób wyrazy i całe zdania - dokładnie jak bohater filmu „Motyl i skafander”. W bezwładnym ciele jest uwięziony sprawny umysł. Jak do tego doszło? Podczas rozgrzewki przed treningiem nastąpiło zerwanie mięśnia w łydce. Nogę włożono w gips, po jakimś czasie pojawiła się zakrzepica, a jej skutkiem były  udar i niedotlenienie pnia mózgu. Jeżeli chcesz pomóc w rehabilitacji Piotra, wejdź na stronę www.razemdlapiotra.org !!!!!!

Katarzyna Pilarska

Tegoroczny Dzień Sportu przebiegł pod hasłem „Gry podwórkowe”. Uczniowie poznali stare, zapomniane zabawy i gry podwórkowe. Na osiemnastu stacjach rywalizowano w skokach przez linę, skakankę i gumę, rzucie do celu, chodzeniu na szczudłach, zbieraniu kamyków i kulaniu felgi.  Grano również w zośkę, klasy, domino, bierki i kapsle. Pogoda spłatała  nam figla sad Bardzo mocno padało, więc musieliśmy zrezygnować ze strzelania z procy i sztekiel. Uczniowie mieli też rozegrać mecze w dwa ognie i bule, zamieniliśmy je na układanie krzyżówek o sporcie i rysowanie plakatów pod hasłem: „Mój wymarzony obiekt sportowy za 100 lat”. Efektem są piękne prace plastyczne. Cała uroczystość zakończyła się wręczeniem słodkości i dyplomów najlepszym. Dzień Sportu w tej formie pokazał uczniom, iż można odejść od gier komputerowych i ciekawie spędzić czas! Dziękuję uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia.

Wyniki klas I: I miejsce – kl.: I C, II miejsce – kl.: I D, II miejsce – kl.: I F, wyniki klas II: I miejsce – kl.: II A, II miejsce – kl.: II D, III miejsce – kl.: II G, wyniki klas III: I miejsce – kl.: III G, II miejsce – kl.: IIIE, III miejsce – kl.: III H.

Zofia Stolaś