Grupa naszych gimnazjalistów od 18-23 XI przebywa na Sycylii. Od dziś zamieszczamy dziennik podróży, w którym opisują swoje przeżycia. Zapraszam do lektury!

W niedzielę 18 listopada wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Warszawy, by stamtąd udać się samolotem do Palermo z przesiadką w Rzymie. Na lotnisku oczekiwały nas rodziny, z którymi pojechaliśmy do Alcamo, miejsca naszego pobytu.

W poniedziałek rano spotkaliśmy się w szkole ze wszystkimi uczestnikami projektu. W pierwszym dniu poznaliśmy innych uczniów i nauczycieli, których nie spotkaliśmy do tej pory, a także naszych dobrze znanych przyjaciół ze spotkań w Hiszpanii i w Polsce. Czekały nas gry i zabawy integracyjne, sadzenie pamiątkowego drzewa, poczęstunek przygotowany przez włoskie rodziny. Popołudnie natomiast spędzaliśmy z naszymi partnerami.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Harcerze

18.11.2012 r.

W dniach 16-18 listopada w naszej szkole przebywali harcerze. Odbywali Kurs Przybocznych Ośrodka ZHP Luboń "Po Zielonym Szlaku". Szkolenie przeprowadzali drużynowi pwd. Aleksandra Hanna Nowak i Zbyszek Nowak (nasz absolwent).

Wśród harcerzy było kilkoro uczniów Gimnazjum nr 2. Bardzo nam miło, że są wśród nas osoby z pasją!

17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

G2

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Luboniu gorąco dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w realizacji I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej:

Burmistrzowi Miasta p. Dariuszowi Szmytowi oraz pracownikom Urzędu Miasta w Luboniu,Dyrektor p. Anicie Plumińskiej-Mieloch oraz nauczycielom z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, Księdzu Proboszczowi Bernardowi Cegle, lubońskim cukiernikom (Piekarni Anika Stanisława Budki, Piekarni-Cukierni Piotra Górniaczyka, Cukierni Mazurek, Cukierni K.P. Piskorscy), p. Marii Wodzyńskiej, p. Zbigniewowi Trawce i p. Maciejowi Kędziorze z Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Piotrowi Pilarskiemu, nauczycielom i innym pracownikom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, uczniom i absolwentom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, P. Rafałowi Nowaczykowi (restauracja "Sfinks"), oraz firmom: Rapak p. Roberta Rakowskiego, Komputronik, PZU S.A., sklep internetowy Pikinini.

G2