11 października 2012r. uczniowie klasy 2c i 3d w ramach geografii przemysłu udali się na wycieczkę do Zakładów Spożywczych Jutrzenka (Goplana).

Firma ta jest jednym z największych producentów w branży cukierniczej w Polsce. Wykwalifikowany pracownik fabryki pokazał nam pracę przy obsłudze najnowszych linii produkcyjnych. Gimnazjaliści mieli możliwość degustowania wyrobów cukierniczych.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i słodkich przyjemności.

Dziękujemy p. Anecie Łukomskiej za zorganizowanie wyjazdu, a p. Małgorzacie Szymankiewicz, p.Lidii Potockiej - Kaczmarek i p.Magdalenie Szmyt za opiekę podczas wyjazdu.

W. Kubiak, W. Walla, klasa II c

W dniu 9.10.2012 roku gimnazjaliści pasjonujący się medycyną i naukami o zdrowiu, w ramach cyklu zajęć zawodoznawczych, mających na celu przybliżenie cech danych zawodów, mieli okazję spotkać się z przedstawicielem zawodów medycznych.

Pani Marzena Janowska, pielęgniarka anestezjologiczna z długim stażem pracy na przeróżnych oddziałach, przybliżyła nam kierunki, na jakich można zdobyć wiedzę na Uniwersytecie Medycznym. Dowiedzieliśmy się, jak trudna jest praca w szpitalu, ile lat trzeba się kształcić, jakich wiadomości i umiejętności wymaga się od studentów medycyny. Poza tym usłyszeliśmy zarówno o wielu pozytywnych, jak i negatywnych cechach zawodu lekarza, pielęgniarki i rejestratorki medycznej.

Joanna Budniak, kl.3c

6 października na basenie AWF w Poznaniu odbyły się miejskie zawody w pływaniu. Nasza sztafeta zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Byliśmy bezkonkurencyjni! Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnego etapu.

8 października na basenie w Kórniku stanęliśmy obok najlepszych ekip pływackich w powiecie. Zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Koziegłów i Suchego Lasu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom - pani Hannie Krężelewskiej i panu Marcinowi Zabłockiemu.

Leśny rajd

6.10.2012 r.

6 października drugoklasiści odwiedzili Dąbrówkę Leśną.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Leśnej Izby Edukacyjnej Puszczy Noteckiej w Nadleśnictwie Oborniki. Na miejscu czekał na uczniów miejscowy leśnik, który oprowadził ich po izbie oraz w ciekawy sposób opowiedział o myślistwie. W pomieszczeniu znajdowało się wiele niesamowitych eksponatów, m.in. czaszki jeleni oraz wypchane gatunki występujących tam zwierząt.

Jeszcze większa atrakcją okazało się ognisko w 18- metrowym wigwamie Nadleśnictwa Oborniki . Uczniowie, siedząc przy ogniu i smażąc kiełbaski, słuchali gry na rogu myśliwskim. Po obfitej uczcie w znakomitych humorach opuścili Nadleśnictwo Obornickie i wrócili do Lubonia.

Sobotni wyjazd zorganizowała pani Joanna Taberska, której dziękujemy za miło spędzony czas.

Julia Woźniak, Weronika Nowak