W dniu 12 września 2013 na boisku ORLIK w Wirach odbyły się eliminacje gminne turnieju piłki nożnej chłopcówDo rywalizacji przystąpiliśmy razem z Gimnazjum w Komornikach i Szkołą Podstawową w Wirach. Naszą szkołę reprezentowało 20 zawodników (trzy drużyny). Zespoły rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut. Po wyrównanej walce zajęliśmy drugie miejsce. Gratulacje dla chłopaków!

Krzysztof Błaszczyk, Michał Garstkiewicz

Rodzice uczniów w czasie wakacji sami pomalowali salę 212. Farbę zakupiono z funduszy zebranych przez klasy 3 c i 2 e. Natomiast malowaniem zajęli się Panowie: Ryszard Walla i Krzysztof Matusiak. Poświęcili sporo czasu, ponieważ klasa jest dość duża, a ściany były w nie najlepszym stanie. Nie zniechęcił ich nawet ogromny upał mocno odczuwany w budynku szkoły. Bardzo dziękujemy w imieniu całej naszej społeczności! W pracowni geograficznej jest teraz naprawdę ładnie. W takim pomieszczeniu łatwiej będzie zapamiętać wszystkie strefy klimatyczne i nawet najtrudniejsze nazwy rzek czy gór! Za inicjatywę dziekujemy także wychowawczyniom obu oddziałów: P. Anecie Jankowskiej-Łukomskiej oraz P. Monice Siwek.

Na zdjęciu: wychowawczyni klasy 3 c, p. Aneta Jankowska-Łukomska z Panami: Ryszardem Wallą i Krzysztofem Matusiakiem.

G2

Zapraszam wszystkich chętnych, chcących aktywnie spędzić czas, do wzięcia udziału w biegu wokół Malty w Poznaniu! Wszystkie informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.maltaski.pl (zakładka Bieg z Klasą) lub u pani Zofii Stolaś (nauczyciel WF). W ubiegłym roku szkolnym nasze Gimnazjum reprezentowało 47 osób, spróbujmy teraz pobić rekord startujących!
Zapraszam!

Zofia Stolaś z innymi nauczycielami wych. fiz.

1 września 2013 roku w Warszawie odbyły się XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ,,Polish Open”, w których wzięło udział 700 zawodników z 23 państw. Niezaplanowany wcześniej start w wadze +87kg p. Marcina Zabłockiego, naszego nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera z Klubu Sportowego Czerwony Smok, zaowocował kolejnym w jego dorobku zawodniczym brązowym medalem. Serdecznie gratulujemy!

G2