Kiermasz przetworów odbył się w naszej szkole 1 października z inicjatywy nauczycielki Doroty Muchy. Do tego przedsięwzięcia włączyli się uczniowie klasy 1e. Mieli szczytny cel - zebranie środków finansowych na zakup szafy muzycznej.

Na kiermaszu uczniowie degustowali soki, owoce, warzywa, prażony słonecznik i dynię. Przebojem okazały się ogórki.

D.M.

We wrześniu gimnazjaliści wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Trzecioklasiści podzieleni na grupy pod opieką wychowawców porządkowali różne zakątki miasta.

Warto dodać, że podjęta akcja nie jest jedyną inicjatywą służącą promocji działań proekologicznych, którą realizują uczniowie z Gimnazjum nr 2. W tym roku na terenie szkoły odbywa się zbiórka zużytych baterii i puszek. W celu poszerzenia wiadomości o recyklingu młodzież odwiedza Wysypisko Odpadów Komunalnych w Suchym Lesie, Hutę Szkła w Antoninku, Oczyszczalnię ścieków w Koziegłowach, Wojewódzki Inspektorat Ochrony środowiska.

W ubiegłym roku w holu szkoły uczniowie zorganizowali wystawę plakatów na temat alternatywnych źródeł energii i sposobów jej oszczędzania oraz o znaczeniu i wykorzystaniu wody i ochronie jej zasobów. Gimnazjaliści brali także udział w konkursach ekologicznych, przygotowując prezentacje poświęcone perspektywie ochrony przyrody w XXI wieku.

Joanna Taberska

28 września 2012r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia każdy gimnazjalista już przy wejściu do szkoły otrzymał słodki upominek.

Ponadto na przerwach mogliśmy wysłuchać piosenek tematycznych - w tym roku była to muzyka filmowa dedykowana chłopcom. Odbyła się również dyskoteka, w której udział wzięła roztańczona młodzież naszego gimnazjum.

SU

28. września 2012 roku spora grupa gimnazjalistów pojechała pod opieką Pań: Anety Jankowskiej- Łukomskiej, Lidii Potockiej - Kaczmarek, Pauliny Hąci, Katarzyny Urbaniak i Jolanty Skowrońskiej na Uniwersytet Przyrodniczy, aby uczestniczyć w niepowtarzalnej imprezie edukacyjno - kulturowej.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbywały się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

A.Łukomska