17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

G2

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Luboniu gorąco dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w realizacji I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej:

Burmistrzowi Miasta p. Dariuszowi Szmytowi oraz pracownikom Urzędu Miasta w Luboniu,Dyrektor p. Anicie Plumińskiej-Mieloch oraz nauczycielom z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, Księdzu Proboszczowi Bernardowi Cegle, lubońskim cukiernikom (Piekarni Anika Stanisława Budki, Piekarni-Cukierni Piotra Górniaczyka, Cukierni Mazurek, Cukierni K.P. Piskorscy), p. Marii Wodzyńskiej, p. Zbigniewowi Trawce i p. Maciejowi Kędziorze z Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Piotrowi Pilarskiemu, nauczycielom i innym pracownikom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, uczniom i absolwentom Gimnazjum nr 2 w Luboniu, P. Rafałowi Nowaczykowi (restauracja "Sfinks"), oraz firmom: Rapak p. Roberta Rakowskiego, Komputronik, PZU S.A., sklep internetowy Pikinini.

G2

Uczniowie z naszej szkoły w dniach 18-23 listopada będą uczestniczyli w spotkaniu partnerów projektu Comenius na Sycylii w miejscowości Alcamo. Wyjeżdża siedmioro uczniów klas trzecich pod opieką p. Magdaleny Madajczyk-Głowackej i p. Justyny Szczodrak. Do Włoch przyjadą także grupy z Francji i Hiszpanii.

Poniżej artykuł z lokalnej gazety zapowiadający tę wizytę.

Attualita:

La Pietro Maria Rocca in Polonia e Spagna

Scambio culturale con gli studenti stranieri

Magdalena Madajczyk-Głowacka

15 listopada b.r. uczniowie klasy II a wraz z panią wicedyrektor Anną Czerwińską mieli okazję uczestniczyć w konferencji dla młodzieży pt. "Filozofujmy razem, i już!" zorganizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z okazji XI Światowego Dnia Filozofii UNESCO.

Jako pierwszy przemawiał prof. Roman Kubicki - dyrektor Instytutu Filozofii UAM, który zachęcał zgromadzoną młodzież do filozofowania. Mówił, że nie powinniśmy nikomu wierzyć na słowo i nie ufać każdej rzeczy, którą słyszymy, powinniśmy natomiast umieć dojść do własnych wniosków i uzasadnić je.

Iga Skrzypczak& Julia Kolenda