24 września mogliśmy uczestniczyć w kolejnej szkolnej debacie. Tym razem poświęcona była zbliżającym się wyborom do Samorządu Uczniowskiego. Swoje pomysły przedstawili kandydaci do władz SU: Wiktoria Kucharska (3g), Dominika Deska (3g), Marta Pokryszka (3a), Damian Grześ (3a), Jakub Lesiński (3e), Adrian Kaczmarek (2a), Łukasz Kalinowski (1d) i Marcin Marciniak (1e). Najpierw wysłuchaliśmy krótkich prezentacji, później można było zadać im pytania. Teraz przed uczniami głosowanie - W NAJBLIŻSZY PIĄTEK.

G2

Uczniowie G2 sprawdzają się w wielu dyscyplinach sportowych. 20 września czternastu chłopaków, pod opieką p. Marcina Zabłockiego, wzięło udział w Mistrzostwach w Rajdzie Rowerowym MTB (kolarstwo górskie) w Tarnowie Podgórnym. Klasy pierwsze i drugie miały do pokonania trasę na dystansie 3200 m, a klasy trzecie na dystansie 4000 m. Na podium stanęli: wśród klas pierwszych - Krzysztof Szewczyk, 1f (III miejsce), Adam Drożdż, 1f (V miejsce) i drugich - Mariusz Dotka, 2d (III miejsce). W kategorii klas trzecich IX miejsce zajął Marcin Witczak, 3a. Zawodnicy, oprócz dyplomów, otrzymali również nagrody rzeczowe. Po zakończonym biegu każdy z uczestników mógł posilić się pyszną grochówką oraz wypić ciepłe napoje. Gorące gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów za ukończenie biegu! Dziękujemy także ich nauczycielowi.

G2

Daliśmy radę!!! 22 września uczniowie G2 wzięli udział w „Biegu z klasą” wokół poznańskiej Malty. Dopisała frekwencja, byliśmy NAJLICZNIEJ reprezentowanym gimnazjum uczestniczącym w biegu! Pobiegło 70 osób. Nie zawiodła klasa bezpieczeństwa (na zdjęciu z meganapisem z żelaza „1 F” wykonanym przez tatę Mateusza Zgrzeby – dziękujemy!). Biegli i uczniowie, i nauczyciele! P. Pilarska, p. Lamch, p. Stolaś, p. Szwacki, p. Garstkiewicz razem z uczniami przebiegli pięciokilometrowy dystans. Czworo gimnazjalistów z klasy 3a z p. Zabłockim pokonało 10 km. Atmosfera była niesamowita. Wszyscy otrzymali pomarańczowe koszulki, medale, a niektórzy – szczęśliwcy – wylosowali dodatkowe nagrody! W przyszłym roku biegniemy ponownie! Dziękujemy i gratulujemy uczniom oraz nauczycielom.
Tabelki z wynikami niebawem zostaną wywieszone w holu szkoły.

G2

20 września 2013 r. osoby wyróżnione w konkursie „Drugie życie śmieci”, organizowanym przez Urząd Miasta Luboniu, wyjechały  na wycieczkę do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Czempiniu. Uczniom towarzyszyła opiekunka – nauczycielka, która przygotowała uczestników do konkursu - p. Joanna Taberska. W firmie „Selekt” zobaczyliśmy  halę przyjęć odpadów plastikowych, papierowych, szklanych. Śmieciarki przywożące odpady są ważone przy wjeździe. Obejrzeliśmy sposób sortowania odpadów PET. Tę prace wykonują ręcznie ludzie. Na przesuwającej się taśmie oddzielają od siebie kolorowe oraz białe butelki po wodach mineralnych, plastikowe opakowania po detergentach, zużyte reklamówki i inne wyroby z tworzyw sztucznych. W osobnych boksach składowane są odpady niebezpieczne: stare telewizory, lodówki, monitory, komputery, kosiarki, radia, odkurzacze oraz przeterminowane lekarstwa. Dzięki segregacji wstępnej dokonywanej w naszych mieszkaniach, w firmie „Selekt” praca przebiega sprawniej i wiele odpadów trafia do recyklingu.

Julia Bandosz