12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony w Polsce od 2004 roku. W ramach obchodów DBK co roku odbywają się akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Organizatorzy DBK 2012

Dzień Nauczyciela obchodziliśmy w tym roku w piątek - 12 października. Było bardzo kolorowo, muzycznie i wesoło. Podczas przerw słuchaliśmy utworów muzycznych, które wybrali nauczyciele (okazało się, że często lubią utwory cieszące się popularnością także wśród młodzieży!).

Wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów z kółka teatralnego pod kierunkiem polonistek: p. Katarzyny Kozłowskiej i p. Urszuli Dorsz. Na tle dekoracji z kwiatów zaprezentowali scenki z życia szkoły, które wzbudziły szczery, spontaniczny śmiech wśród widzów. I nauczyciele, i uczniowie zobaczyli na scenie siebie samych smiley

Było także refleksyjnie, gdyż usłyszeliśmy fragment "Dezyderaty".

Na zakończenie dziewczyny z grupy SALSY zaprezentowały ciekawy układ taneczny, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli paniom dyrektor ogromne kosze ze słodkimi upominkami dla nauczycieli.

Dziękujemy!

G2

Zawody odbyły się 12.10.2012r. w miniony piątek na poznańskiej Woli. Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych zajęła 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. Osiągnięcie to zasługuje na gratulacje, ponieważ na tym etapie zawodów wielu uczestników trenuje systematycznie lekkoatletykę - biegi długie.

Zauważyć trzeba również, że startowało ponad 40 zespołów, a nasze dziewczęta znalazły się w pierwszej połowie stawki! Ukształtowanie trasy utrudniało dodatkowo startującym zawodniczkom bieg, ponieważ dziewczęta musiały najpierw biec ostro w dół, a następie były dwa podbiegi.

GRATULUJĘ!!!

Zofia Stolaś

11 października 2012r. uczniowie klasy 2c i 3d w ramach geografii przemysłu udali się na wycieczkę do Zakładów Spożywczych Jutrzenka (Goplana).

Firma ta jest jednym z największych producentów w branży cukierniczej w Polsce. Wykwalifikowany pracownik fabryki pokazał nam pracę przy obsłudze najnowszych linii produkcyjnych. Gimnazjaliści mieli możliwość degustowania wyrobów cukierniczych.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i słodkich przyjemności.

Dziękujemy p. Anecie Łukomskiej za zorganizowanie wyjazdu, a p. Małgorzacie Szymankiewicz, p.Lidii Potockiej - Kaczmarek i p.Magdalenie Szmyt za opiekę podczas wyjazdu.

W. Kubiak, W. Walla, klasa II c