W sobotę 16 lutego odbył się trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku Gimnazjum nr 2 może pochwalić się aż czworgiem finalistów. Są nimi: Anna Ofierzyńska (klasa 3 b), Iga Skrzypczak (klasa 2 a), Mikołaj Roszyk (klasa 3 h), Jakub Kosmaczewski (klasa 3 f). Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły!

Anna Wodzyńska – Skotarczak

5 lutego 2013 r. zorganizowaliśmy minitargi edukacyjne. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców uczniów naszej  szkoły - osoby o różnych profesjach.

O swoim zawodzie opowiadali nam m.in. policjant, radca prawny, pielęgniarka, kosmetyczka, dyrektorzy firm poznańskich i lubońskich, żołnierz, pracownik straży pożarnej, kurator sądowy, fryzjerka, muzyk, fizyk medyczny, mistrz cukierniczy, florystka, manicurzystka. Gościliśmy również szkoły ponadgimnazjalne z Poznania i okolic. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące placówki: Zespół Szkół Puszczykowo, Zespół Szkół Mosina, Liceum Plastyczne Poznań, Zespół Szkół Licealno - Technicznych Poznań, Zespół Szkół Mechanicznych Poznań i Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych Poznań.

Wiktoria Łukasik, kl. II g

Uczniowie klasy I a oraz I e uczestniczyli w Musicalowym Charytatywnym Koncercie Walentynkowym pt. „Frank i Nancy”. Został on zorganizowany przez uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II ST im. M. Karłowicza na rzecz Fundacji „Mam Marzenie”, L’ Arche Poznań i Wspólnoty Burego Misia.

Koncert opowiadał, jak rodzą się uczucia młodych ludzi. Usłyszeliśmy adaptacje piosenek Franka Sinatry. Młode osoby występujące na scenie przedstawiły  niezwykłą sztukę. Pokazali swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i taneczne. Podziwialiśmy także, że doskonale poradzili sobie z tremą.

Wszystkie uzyskane dzięki temu przedstawieniu środki przeznaczono dla fundacji. Cieszymy się, że i my mogliśmy wspomóc szczytny cel i spełnić marzenia chorych dzieci.

Adrian Mieszała

W miniony piątek (15 lutego) w czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję spróbowania swoich sił na ergometrze wioślarskim – urządzeniu imitującym ruch zawodnika na łódce z wiosłami. Było to możliwe dzięki wizycie w szkole trenera i zawodniczek klubu Wioślarskiego Tryton z Poznania. Jedną z zawodniczek tego klubu jest Paulina Adamska, absolwentka naszego Gimnazjum.  Paulina odnosi już swoje pierwsze sukcesy. Na Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal w czwórce podwójnej. Absolwentka pochwaliła się medalem i zachęcała uczniów do uprawiania wioślarstwa. Trener zaprosił kilkoro uczniów do udziału w treningu. Może któryś z naszych Gimnazjalistów rozpocznie przygodę z wioślarstwem? Samych sukcesów życzę młodym adeptom i Paulinie Adamskiej.

Zofia Stolaś