Dnia 10 grudnia klasy 2e i 2b wybrały się na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Byliśmy tam pod opieką p.Hąci, p.Małeckiej, p. Urbaniak i p. Budzyńskiej.

Zwiedziliśmy m.in. studio popularnego "Teleskopu". Składa się ono z trzech części. W pierwszej prowadzony jest serwis informacyjny, w drugiej prezenterzy zapowiadają pogodę, a w trzeciej odbywają się rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Dowiedzieliśmysię, jak powstają materiały do programu, jak długo trwa ich przygotowanie oraz jak dziennikarze znajdują ciekawe tematy do reportaży. Mieliśmy okazję zobaczyć reżyserkę oraz studio montażysty. Na końcu wycieczki zadawaliśmy pytania dotyczące pracy w TVP.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Być może ktoś z nas zasiądzie w przyszłości w studiu Teleskopu?

Olga Popiół z kl.2e

Nasi wolontariusze 9.12.2012 r. po raz kolejny wsparli swoją obecnością i pomocą hospicjum Palium w Poznaniu. Akcja odbyła się w Radiu Markury w Poznaniu z okazji osiemdziesięciopięciolecia Polskiego Radia. Reprezentowały nas tam: Kinga Kaczmarek, Dagmara Czajka, Beata Kaminiarczyk, Adrianna Nawrot i Marta Skrzypczak.

Wolontariuszki rozdawały pierniki i rozprowadzały przedmioty wykonane przez pacjentów hospicjum oraz naszych gimnazjalistów. Były licytacje przedmiotów, występy wokalne, ciepła herbata i wesoła atmosfera pomimo mroźnej aury.

Zofia Stolaś

Dnia 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja ta jest organizowana od 13 lat przez Amnesty International. Odbywa się w różnych miejscach na całym świecie w weekend najbliższy 10 grudnia, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jej celem jest napisanie jak największej ilości listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. Dzięki temu często udaje się im pomóc.

Iga Skrzypczak

6 grudnia odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA". W świątecznie przystrojonej sali przed jury (p. Dorota Mucha i p. Justyna Szczodrak) zaśpiewali i zagrali nasi uczniowie.

W kategorii "DUET" wyróżnione zostały Antonina Kwiatkowska (klasa 1 e) i Oliwia Miłek (klasa 1 a). Dziewczyny wykonały własną kompozycję pt. "Wigilijny stół". W kategorii "ŚPIEW SOLOWY" komisja doceniła wykonanie kolędy pt. "Bosy pastuszek" przez Dominikę Jóźwiak. W kategorii "INSTRUMENTALNA" wyróżniono Aleksandrę Kowańską (klasa 1 f) z kolędą "Oj, maluśki, maluśki", Martynę Stefaniak (klasa 1 b) z kolędą "Jezus malusieńki" (flet) oraz Karinę Lewicką (klasa 1 e) z "Cicha noc".

Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!

G2