21 lutego 2013 r. obchodziliśmy w gimnazjum Dzień Języka Polskiego. Z tej okazji grupa teatralna przygotowała teleturniej, w którym udział wzięli nauczyciele (p. Anna Czerwińska, p. Aneta Jankowska – Łukomska, p. Michał Szwacki) i uczniowie (Paulina Dominiak, Gabriela Graś, Iga Skrzypczak).  „Naszym” Karolem Strasburgerem został Grzegorz Kaczmarek z klasy III h, który doskonale sprawdził się w roli prowadzącego. Drużyny musiały wykazać się znajomością ortografii, wyjaśnić znaczenie związków frazeologicznych i zadeklamować wiersz. Jury oceniało nie tylko wiedzę i umiejętności uczestników, ale także ich dykcję i właściwą interpretację treści utworu Adama Mickiewicza. Zwycięzcami okazali się uczniowie, którzy pokonali nauczycieli dwoma punktami. Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w teleturnieju. Dziękujemy p. Katarzynie Kozłowskiej, opiekunce grupy teatralnej.

Joanna Celler, Grzegorz Kaczmarek

Uwaga! Nasza szkoła przyłącza się do akcji pomocy zwierzętom w schronisku w Przyborówku koło Szamotuł. To miejsce, do którego wywożone są bezdomne psiaki z Lubonia. Warunki, które tam panują, pozostawiają wiele do życzenia. Potrzebna jest każda pomoc: karma, koce, miski, środki opatrunkowe. Postanowiliśmy także dalej zbierać makulaturę, a za uzyskane pieniądze kupimy karmę i inne potrzebne produkty dla schroniska. Koordynatorką akcji jest pani Joanna Taberska, która odpowie na wszystkie Wasze ewentualne pytania. Dołączcie do nas!

G2

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „EPIZODY NIEPODLEGŁOŚCI – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” zorganizowanym przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zakończyli walki o wolną Polskę. Trzy dziewczyny podeszły do zadania z prawdziwą pasją badaczek historii. Efekty są wspaniałe! Zuzanna Janicka z klasy 3f uzyskała pierwsze miejsce w kategorii prac literackich, natomiast Iga Skrzypczak z klasy 2a i Sara Rotnicka z klasy 3f  zajęły drugie miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Zuza przygotowała pracę o płk. Janie Podhorskim. Iga i Sara, na podstawie wywiadów, zdjęć ze zbiorów IPN, szczepu ZHP Żabikowo i Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzyły film o Kazimierzu Grendzie i Janie Podhorskim. Opiekunkami naukowymi prac były nauczycielki historii: p. Katarzyna Urbaniak i p. Romana Kłos.

Wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie 7 marca w Lublinie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zdj.: Sara i Iga z p. Janem Podhorskim oraz dziewczęta z p. Katarzyną Urbaniak.

Katarzyna Urbaniak

G2