Szkolny Zespół Muzyczny przygotował pod opieką swojego dyrygenta projekt muzyczny pt. "Krok w krok za Jezusem". Zostaliśmy zachęceni do udziału w tym przedsięwzięciu przez Szkołę nr 108 w Poznaniu, która działa na terenie Szpitala Dziecięcego  przy ulicy Nowowiejskiego 56/58 w Poznaniu. Nasza grupa została zaproszona do udziału w rekolekcjach organizowanych dla dzieci na terenie tego Szpitala. Uczniowie samodzielnie zadecydowali, które teksty są wartościowe i będą pasowały w tych okolicznościach. Młodzież wybrała drogę krzyżową  siostry Ines Krawczyk. Nasi słuchacze – dzieci z II oddziału, grupa starsza - słuchali pieśni z wielkim przejęciem i  skupieniem. Młodzież nie tylko śpiewała i recytowała. Uczniowie grali na instrumentach: bębnach, gitarze i fletach podłużnych.  Nam samym udzieliła się wyjątkowa atmosfera. Spotkanie na pewno dało radość chorym dzieciom. Mocno trzymamy kciuki za ich powrót do zdrowia!

Dla chorych dzieci śpiewali i grali: Joanna Antoniak, Kamila Malinowska, Antonina Graduszewska, Oliwia Krűger, Julia Bandosz, Dominika Jóźwiak, Julia Konik, Gabrysia Graś, Julia Ciesielska, Julia Gadzińska, Jakub Dąbkowski, Adrian Mieszała, Martyna Stefaniak i Weronika Kowalska.

Dorota Mucha

Przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej mogliśmy oglądać zdjęcia naszych czworonożnych ulubieńców. Na wystawie znalazły się głównie zdjęcia kotów i psów, które zostały przyniesione przez uczniów i pracowników szkoły. Ekspozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy często odwiedzali bibliotekę i oglądali wystawione zdjęcia. Wśród czworonożnych przyjaciół znalazło się także fotografia królika. Nie zabrakło także pluszowych psów i kotów smiley Kilku uczniów ułożyło nawet krótkie wierszyki o swoich ulubieńcach. W bibliotece zostały także opublikowane wyniki ankiety na temat posiadania przez uczniów zwierząt domowych. Wynika z niej, że na 598 uczniów psy posiada 270, co stanowi 45%. Koty 138, czyli 23%, a inne zwierzęta 212 w tym policzone rybki – 32%. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy będziemy obchodzili Międzynarodowe Dni Kota i Psa, znajdzie się na naszej wystawie jeszcze więcej zdjęć pupili naszych uczniów!

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak, Katarzyna Urbaniak

Z nadejściem wiosny w uczniach obudziła się chęć do uprawiania sportu, a co za tym idzie - do sportowej rywalizacji, dlatego też postanowiliśmy zorganizować Turniej w Piłkę Ręczną o Puchar Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Odbył się on dnia 10 kwietnia 2013 roku. Do turnieju zaproszone zostały drużyny z Tarnowa Podgórnego, Stęszewa, Pyzdr i Tulec, a także trzy drużyny utworzone z niezwykle usportowionej młodzieży z Lubonia. Reprezentacje były następujące: Luboń Gimnazjum nr 2, Luboń Gimnazjum nr 2 o nazwie  LOSiR oraz Luboń Gimnazjum nr 2 o nazwie New York Sport- drużyna najmłodsza, składająca się z uczniów klas pierwszych. Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Luboniu p. Jolanta Walczak, Dyrektor LOSiR Zbigniew Trawka oraz Dyrektor New York Sport Patryk Brzeźiński oficjalnie rozpoczęli zawody, a co za tym idzie - szaleństwo na trybunach. Każda z drużyn przyjechała ze swoimi kibicami, co pomagało im walczyć o upragnione zwycięstwo. Młodzież wykazała się odpowiedzialnością oraz kulturą osobistą, ponieważ kibicowano wszystkim drużynom jednakowo. Mecze rozegrane były w dwóch grupach. Grał "każdy z każdym”. W półfinale znalazły się Luboń Gimnazjum nr 2, Tarnowo Podgórne, Stęszew oraz Pyzdry. Z kolei po rozegranych meczach klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Pyzdry, 2. Gimnazjum nr 2 Luboń, 3. Tarnowo Podgórne, 4. Stęszew, 5. Tulce, 6. Luboń LOSiR, 7. Luboń New York Sport. Niesamowite emocje i niezwykle zacięty doping rozpoczęły się podczas meczu finałowego, w ktorym mogliśmy podziwiać  Luboń Gimnazjun nr 2 oraz drużynę z Pyzdr. Po wspaniale rozegranym pojedynku, który zakończył się remisem, rozpoczęły się rzuty karne. One wyłoniły  zwycięzców - Pyzdry. Pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały medale i nagrody rzeczowe, a 1 i 2 miejsce nagrodzone zostały pucharami, które były ufundowane przez New York Sport, LOSiR oraz Klub Sportowy Czerwony Smok. Należy również wspomnieć o statuetce dla Krzysztofa Wiciaka z Gimnazjum nr w Luboniu, którego jednogłośnie uznano najlepszym zawodnikiem. Królem strzelców został zawodnik z Tarnowa Podgórnego z ilością 10 bramek, jednak zaraz za nim z 8 bramkami był nasz zawodnik, Krzysztof Wiciak. Z kolei najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik z Pyzdr. W turnieju tym jednak nie było przegranych, bo nieważne jest, kto zwycięży, ważna jest sportowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. Mecze sędziował sędzia z WLKP związku piłki ręcznej p. Sławomir Nowak- za co serdecznie dziękujemy! Za zdjęcia podczas turnieju odpowiedzialna był uczennica klasy 3e Magdalena Pacześniak.Głównym organizatorem turnieju był p. Marcin Zabłocki, trener drużyn z Lubonia.  Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla p. Michała Garstkiewicza i p. Krzysztofa Błaszczyka.

Marcin Zabłocki

Estera Kowalska z klasy 3 c trenuje siatkówkę. Jej macierzystym klubem jest Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. W tym tygodniu w czasie lekcji wychowania fizycznego Estera opowiedziała nam o swojej karierze sportowej. Po dokładnym zgłębieniu zasad gry w siatkówkę cała klasa uczyła się poprawnych przejść i zmian stref. Uczennice stwierdziły, że siatkówka może być skomplikowaną grą. Warto podkreślić, że drużyna Estery odnosi duże sukcesy. W tym roku znalazła się w Półfinale Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek. Drużyna uzyskała możliwość grania baraży o drugą ligę. Estera jest w Kadrze Wielkopolski. W czasie lekcji nasza siatkarka wraz z Alicją Wojewodą i Zuzią Klemke prezentowała stroje, w których gra mecze. Życzymy dalszych sukcesów. Może uda nam się zobaczyć w przyszłości Esterę Kowalską grającą w naszej narodowej drużynie!

Zofia Stolaś