Przejdź do strony:

W dniach 10-13 czerwca klasy 8a, 8e oraz 3f były na wycieczce w Cichowie. Jako jedna z uczestniczek mogę śmiało stwierdzić, że był to wyjazd niesamowity pod każdym względem. Naszymi opiekunami byli niezastąpieni nauczycie: Wiesława Stankiewicz, Katarzyna Urbaniak i Sławomir Wojciak. Z dala od zasięgu i Internetu braliśmy udział w podchodach, strzelectwie z łuku i wiatrówki, pływaliśmy łodziami kanu oraz dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o żeglarstwie. Graliśmy w paintball i siatkówkę, poczuliśmy smak rywalizacji przy biegu na orientację oraz przeżyliśmy niezapomnianą, przygotowaną przez kadrę „zieloną noc”. Rozmawiając z innymi uczestnikami wycieczki, słyszałam wokół, że atmosfera była niesamowita, że nie zapomną przyjacielsko nastawionej do nas kadry z wielkim dystansem do siebie oraz że chętnie zostaliby dłużej. Takie słowa dokładnie opisują to, co chciałabym tu przekazać. Towarzyszyły nam żarty, piękna pogoda, ale też dyscyplina. Spędziliśmy tam wiele chwil, których na pewno nie zapomnimy. 

Autorka Nadia Waderska z klasy 8a

Według prognoz meteorologicznych od jutra wraca upał. W związku z tym w naszej szkole w piątek 14 czerwca i w poniedziałek 17 czerwca odbędą się skrócone lekcje. Zajęcia będą trwały 30 minut. 
1. 8.00- 8.30
2.8.35- 9.05
3. 9.10-9.40
4. 9.45-10.15
5.10.20-10.50
6.10.55-11.25
7.11.40-12.10
8.12.25-12.55
9. 13.00-13.30
10.13.35-14:05
11. 14.10-14:40

 

Oddział przedszkolny i świetlica pracują bez zmian.

 

 

Jolanta Walczak

Uczniowie klasy 7 b uczestniczyli w plenerze fotograficznym  pt. „Ocalić od zapomnienia”. Plener realizowany był na terenie Muzeum Martyrologii w Żabikowie oraz pobliskim cmentarzu. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie kompozycji obrazu, kadrowania, perspektywy, pracy ze światłem. Byli przy tym w miejscu niezwykłym dla historii Żabikowa. Zapoznawali się z poszczególnymi obiektami, które świadczą o losach niezwykłych ludzi. Dla młodego pokolenia ważne jest, by mieli szansę w jakiś niecodzienny sposób dotknąć ważnej dla Polaków przeszłości. Pomysł na realizację pleneru fotograficznego wpisany był w program nauczycielki Doroty Muchy „Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez muzykę, plastykę, fotografię”. Uczniowie do tematu podeszli bardzo rzetelnie. W swoich pracach fotograficznych mieli niecodzienną okazję na swój sposób przedstawić historię tego miejsca. 

Dorota Mucha

6 czerwca grupa naszych uczniów, którzy zostali Laureatami  XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci pojechała do Łodzi na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im.hm. Janka Bytnara „Rudego”. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali książki i grę edukacyjną ”Twórcy Niepodległej”. Wzięli również udział w spotkaniu z zaproszonym gościem, którym była sanitariuszka, uczestniczka powstania warszawskiego. Wyjątkowe wyróżnienie, oprócz tytułu laureata, otrzymał Wojtek Konwiński z klasy 8b. Została mu przyznana Nagroda Specjalna Imienia „Rymwida” za pracę, którą napisał o swoim praprapradziadku – powstańcu wielkopolskim – Stefanie Kruszonie. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była krótka wycieczka po mieście, którą rozpoczęliśmy nasz pobyt w Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Następnie mogliśmy ochłodzić się w Muzeum Kanału „Dętka”, które mieści się w zabytkowym zbiorniku na wodę deszczową pod Placem Wolności. Ciekawa sesja fotograficzna odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Pasaż Róży. Nasz spacer zakończyliśmy w Manufakturze. Wyjazd dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejazdu.

                                                                                                              

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia
Przejdź do strony:
Uczniowie