Przejdź do strony:

25 kwietnia na polanie harcerskiej w pobliżu jeziora Malta zorganizowane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Obie nasze drużyny rocznika 2002 -2005 przystąpiły do rywalizacji na 2000m bardzo zmotywowane, by obronić miejsca medalowe sprzed roku (chłopacy 1.miejsce, dziewczyny 3.miejsce). W kategorii dziewcząt wystartowało 147 dziewcząt z poznańskich szkół oraz powiatu poznańskiego. Chłopaków natomiast było 181. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Każda szkoła mogła wystawić dowolną liczbę uczestników, lecz na mecie punktowała tylko najlepszych szóstka. Obie nasze drużyny w pięknym stylu wywalczyły drugie miejsca i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie 29.05.2018. Skład drużyny: Dziewczyny: Jagoda Czerwińska 3f, Zuzanna Karaszewska 7e, Wiktoria Salomończyk 3a, Dominika Siudzińska 3a, Zuzanna Wincior 3a, Vanessa Wośkowiak 3a; Chłopacy: Jakub Biernacki 2a, Mateusz Jakubowski 2a, Dominik Kaczmarek 3a, Sebastian Kozłowski 3f, Mateusz Ogrodzki 2a, Jakub Pilarski 2f, Igor Tuszyński 3a, Kacper Wilczyński 2a, Wojtek Winkel 2f. 

Michał Garstkiewicz

27 kwietnia uczciliśmy w szkole Święto Konstytucji 3 Maja. Klasa 2g przygotowała okolicznościowy program i zaprezentowała go przed wszystkimi uczniami. Pięknie wyjaśnili sens naszego święta narodowego i podkreślili jego wagę. Na scenie wystąpili: Martyna Malinowska, Dobrochna Stachecka, Ula Hawrusik, Paulina Zimna, Miłosz Lebiedź, Wiktor Stachowski, Piotr Witt, Kamil Malinowski, Jan Rumiński, Oliwier Stróżyński. Poczet sztandarowy tworzyli: Beata Wiśniewska, Weronika Materna i Marcin Borowiak. Uczniami opiekowały się p.Ewa Rubisz i p.Ilona Walkowiak. 

Jolanta Walczak

Tak jak co roku nasza szkoła wystartowała w kolejnej edycji konkursu Salamandra. Tym razem tematem przewodnim konkursu były "Płazy i gady Polski". W etapie wojewódzkim rozgrywanym w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu wystartowało dwoje naszych uczniów: Oliwier Stróżyński 2g i Julia Rypińska 3g, którzy znaleźli się w gronie najlepszych 80 uczniów w województwie wielkopolskim
Półfinał był bardzo ciekawy, podczas testu uczniowie wykazywali się wiedzą dotyczącą okresów godowych traszek, żab, kumaków, wiedzieli, czym jest karapaks, rozróżniali płazy i gady po wielkości, znali ilośći młodych kijanek i czas potrzebny na ich rozwój. Do finału zakwalifikował się Oliwier, to ścisła 10 najlepszych uczniów województwa wielkopolskiego. 12 maja Oliwier będzie reprezentował naszą szkołę w etapie ponadwojewódzkim. To ogromny sukces tego  ucznia, trzymajmy za niego kciuki. Ucznia do konkursu przygotowywał p.Krzysztof Dzydzan.
 

Krzysztof Dzydzan

26 kwietnia klasa 6a udała się na wycieczkę do Aquanetu. Wyjechaliśmy o godzinie 9:00 sprzed szkoły. Udaliśmy się do pierwszej stacji, którą była przepompownia wody. Tam pani Ilona Naglewicz opowiedziała nam m.in. o stawach inflintracyjnych i o poziomach wody. Później autokar zawiózł nas do miejsca, gdzie woda jest uzdatniana, napowietrzana i filtrowana. Następnie mieliśmy przerwę na drugie śniadanie. Ostatnim punktem naszej wycieczki była oczyszczalnia ścieków w Koziegłowach. Po zwiedzeniu wszystkich miejsc autokar zawiózł nas bezpiecznie do szkoły i zadowoleni wróciliśmy do domów.      
 

Joanna Hawrusik i Aleksandra Mazur
Przejdź do strony:
Uczniowie