Przejdź do strony:

W dniach 29-30 października razem z formacją uczestniczyłam w Mistrzostwach Europy w Tańcu w Warszawie, gdzie zajęłyśmy II i IV miejsce. Zostałyśmy Wicemistrzyniami Europysmiley. W dniach 20-22 listopada razem z całą formacją pojechałam do Czech na Mistrzostwa Świata w Tańcu. Przygotowywałyśmy się do nich już od połowy sierpnia tego roku. Treningi często były bardzo długie i intensywne. Występowałyśmy w dwóch kategoriach: Contemporary Ballet i Jazz Dance. W pierwszej kategorii zajęliśmy I miejsce, co oznacza, że zostałyśmy Mistrzyniami Świata smiley, a w drugiej IV miejsce.

Marta Jelinska

Babcia i dziadek. Rodzice mamy i taty. To jedne z najważniejszych osób w naszym życiu i życiu naszych dzieci. Szczególnie obecnie, kiedy zabiegani i zapracowani często nie znajdujemy czasu na nasze pociechy. To oni dają dziecku poczucie wyjątkowości i niepowtarzalności. To oni potrafią w spokoju wysłuchać problemów dziecka i korzystając ze swojego doświadczenia życiowego, wskazać właściwą drogę i rozwiązanie problemu. Nic nie zastąpi bajki opowiedzianej przez dziadka na dobranoc i pysznego rosołu babci. Może nawet zarażą nasze dzieci swoimi pasjami i zainteresowaniami dalekimi od świata gier komputerowych i streamerów. Ich spokojne i wyważone postawy mogą również kształtować charakter naszych pociech i prowadzić je przez coraz trudniejszy świat. To oni w oczach naszych dzieci będą często postrzegani za bardziej bezstronnych i wiarygodnych w swoich radach. Powyższe fakty oraz przypadający na styczeń Dzień Babci i Dziadka były pretekstem dla klasy IV C oraz Pani wychowawczyni Magdaleny Przybylskiej do przygotowania wyjątkowych Jasełek dla najukochańszych członków naszych rodzin. Przedstawienie w całości przygotowane zostało przez dzieci bez jakiejkolwiek pomocy rodziców. Próby odbywały się po lekcjach, za co należą się szczególne brawa w obliczu tak dużej ilości zajęć obowiązkowych, z jakimi codziennie mają do czynienia dzieci. Były zatem całkowitą niespodzianką dla Babci i Dziadków, którzy bardzo licznie przybyli do szkoły na zaproszenie swoich wnuków. Prócz nauczonych ról dzieci zaprezentowały kilka kolęd i piosenek okazjonalnych przy akompaniamencie dwóch gitar oraz keyboardu, na których swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali Zosia Nyga, Ola Derda i Joachim Popielas. Atmosfera stworzona przez dzieci w trakcie występu zachęciła przybyłych gości do czynnego udziału, co wyrażali wspólnym kolędowaniem oraz gromkimi brawami i uśmiechami. Całość przedstawienia trwała około czterdziestu minut i zwieńczone zostało przekazaniem przez uczniów własnoręcznie przygotowanych laurek dla przybyłych gości. Po części artystycznej wszyscy obecni mogli napić się przygotowanej przez rodziców kawy, herbaty oraz skosztować wielu pysznych wypieków ocenianych przez najwyśmienitsze jury, czyli babcie.    
W jasełkach czynnie udział brali wszyscy uczniowie klasy IV C za co należą się szczególne podziękowania dla Pani reżyser, scenograf, choreograf i wychowawczyni w jednej osobie Magdalenie Przybylskiej. Duże brawa i podziękowania dla mam uczniów, które jak zawsze w klasie IV C stanęły na wysokości zadania i przygotowały poczęstunek. Szczególnie należy jednak podziękować Babciom i Dziadkom, którzy swoją obecnością i wdzięcznością pokazali młodemu pokoleniu, że w życiu najważniejsza była, jest i zawsze będzie Rodzina.
Życzymy Im Wszystkiego Najlepszego.

Łukasz Kapuściński (tata Oliwiera​​ z 4c)

"Nie potrzeba nam magii, żeby przemienić świat. My już mamy w sobie całą moc, która jest konieczna do zmiany świata na lepsze." (J.K.Rowling)
W sobotę 27 stycznia w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza spotkali się Dobroczyńcy i Przyjaciele Hospicjum Palium. Podczas koncertu, którego gospodarzami byli wolontariusze "Motylego wolontariatu", mogliśmy wysłuchać muzyki filmowej w wykonaniu CoOperate Orchestra, oraz dwóch koncertów - fortepianowego w wykonaniu Julii Wolańskiej oraz akordeonowego w wykonaniu Michała Gajdy. Nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy w wyjątkowy sposób wspierali działania hospicjum w minionym roku. Owacjami na stojąco dziękowaliśmy pani Barbarze Grochal - koordynatorce wolontariuszy, która postanowiła przejść na emeryturę, choć obiecała, że nie opuści Hospicjum Palium. W gronie gospodarzy koncertu znaleźli się również nasi wolontariusze: Zosia Wrzaskowska, Jagoda Czerwińska, Zuzia Kopycka, Zosia Galant, Ola Kubiak, Sonia Nowak, Alicja Radkiewicz, Emilia Matusiak, Marianna Kubicka i Dariusz Puchalski. Zebrane podczas koncertu pieniądze wesprą rozbudowę Hospicjum Palium. 

Magdalena Przybylska

Wczesnym rankiem w środę 17 stycznia klasy 2g i 3g wraz z p.Rubisz, p.Skowrońską, p.Frąckowiak oraz z p.Wilińską-Jóźwiak pojechały na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Mimo tak wczesnej pory, w autokarze panowała ożywiona atmosfera, którą podgrzewał niezastąpiony pan przewodnik. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Gdańska, gdzie spotkaliśmy się z innym przewodnikiem, z którym mieliśmy częściowo zwiedzić nadmorskie miasto. Zobaczyliśmy Zieloną Bramę i Zielony Most, fascynujący pomnik bogini Nike oraz Fontannę Neptuna. Zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, mieliśmy także szansę wejść do historycznej sali BHP przy Pomniku Poległych Stoczniowców. Późnym popołudniem przyjechaliśmy do miejsca zakwaterowania na pyszną obiadokolację i miło spędziliśmy wieczór – jak na każdej wycieczce:) Następnego dnia po wybornym śniadanku pojechaliśmy do Gdyni, gdzie zobaczyliśmy jeden z najpiękniej zachowanych żaglowców na świecie - ,,Dar Pomorza”. Pan przewodnik pokazał nam też artylerię z ubiegłego wieku i inne bardzo ciekawe maszyny. Później odwiedziliśmy Centrum Nauki Experyment, w którym czekały nas różne, bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, fizyczne i biologiczne. Sprawdzaliśmy, jak działa wątroba, tworzyliśmy prąd elektryczny, zobaczyliśmy, ile bakterii mamy w jelitach oraz łączyliśmy różne pierwiastki. Następnie dostaliśmy pytania, na które musieliśmy szukać odpowiedzi w całym centrum. Część z nas dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o czwartym wymiarze – czyli teoretycznie - czasie, od pana, który pracuje w Centrum. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego ośrodka i wiemy, że na pewno odwiedzimy to miejsce raz jeszcze w przyszłości, ponieważ trudno było w pełni skorzystać ze wszystkich zasobów Centrum, mając do dyspozycji tak mało czasu. Na miejscu czekała nas miła niespodzianka w postaci ogniska z kiełbaskami. Trzeciego dnia wycieczki odwiedziliśmy ostatnią już część Trójmiasta – Sopot. Przespacerowaliśmy się po najdłuższym drewnianym molo w Europie, ma ono ponad 0,5 kilometra długości. Po przejściu pięknymi uliczkami miasteczka ruszyliśmy w drogę powrotną do Lubonia. Mimo drobnych problemów z autokarem cało i zdrowo dotarliśmy do domu, a ta wycieczka na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięć:)                                                                                          

Małgosia Wojsz 2g
Przejdź do strony:
Uczniowie