"Dziś życzenia dla babci i dziadka składa wnuków gromadka” – takie słowa można było usłyszeć 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu. Był to dzień pełen wzruszeń i radości dla naszych kochanych babć i dziadków. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać uczniów w specjalnym przedstawieniu. Uczniowie z klas 1c i 1d przygotowali występy dla swoich babć i dziadków. Widoczne było ogromne zaangażowanie wśród wszystkich dzieci, które włożyły w przygotowania dużo serca. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Następnie uczniowie zaprosili swoich dziadków do swojej sali, gdzie czekały na nich upominki. To była naprawdę wspaniała i wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.
Spotkanie przygotowały wychowawczynie: p.Daria Blaszka i p.Jagoda Dudziak.

Daria Blaszka

22 stycznia w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa, która była nagrodą za pracowite przygotowania do „świetlicowego balu”. Tydzień wcześniej dzieci wykonały maski, projektowały stroje balowe, a dzień przed zabawą dekorowały balony, którymi ubraliśmy wspólnie naszą salę. Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze wśród kolorowo przebranych uczestników. Były oczywiście tańce, limbo, przeciąganie liny i wiele innych zabaw wywołujących uśmiechy na buziach naszych podopiecznych. Nie zabrakło też małych przekąsek, które dodawały nam energii do tańca i zabawy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale!

Izabella Szulc, Katarzyna Ratajczak

21 stycznia odwiedziła nas Pani Joanna Krzyżanek, autorka ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży. Spotkała się z młodszymi i starszymi uczniami naszej szkoły. Przyjazd Pani Joasi zapoczątkował współpracę w ramach Małego Wolontariatu. Mieliśmy okazję posłuchać historii o Dobrych Uczynkach oraz opowieści o krainie wyjątkowej, Starym Knedelkowie. Uczniowie zadawali pytania mniej i bardziej osobiste, a dla tych, którzy przynieśli książki Pani Joasi, była dedykacja i autograf. W planach dalsze spotkania z tą wybitną Autorką.

Anna Trąbała-Nergiz