Przejdź do strony:

Dzień Muzyki w naszej szkole jak co roku obchodzony jest 1 października. W tym roku zaprezentowane zostały prace plastyczne wykonane przez uczniów klas: 4 a –instrumenty perkusyjne – grzechotki, 4b – rysunki „Muzyka”, 4 c kasztanowe nutki. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych i drugich w tym dniu miały spotkanie z muzykiem – p.Dorotą Muchą. W trakcie tego spotkania nasi najmłodsi zaśpiewali piosenkę pt.„Zaczarowany klucz”, rozpoznając różnorodne wysokości dźwiękowe. Realizowali zadania planszy edukacyjnej „Muzyczna kraina”. Odbyły się prezentacje ulubionej piosenki, pokaz kroków tańca ludowego  krakowiaka, ćwiczenia: prawidłowego oddechu usprawniające język. Duża grupa dzieci w swoim stroju miała kluczyk muzyczny, nutki. Na głowach były korony z pięciolinią i nutkami. Nasi najmłodsi wykonali kolorowe klucze wiolinowe- witraże. W klasach 4,5,6,7, uczniowie w swoim stroju prezentowali nie tylko nutkę, kluczyk wiolinowy. Niektórzy przynieśli wielkie słuchawki, czym chcieli zaznaczyć, że uwielbiają słuchać muzyki. Po każdej lekcji wszystkich uczniów zapraszał na przerwę  dzwonek muzyczny. Były to fragmenty muzyki filmowej. Kto chciał, mógł uczestniczyć w konkursie pt. "Muzyka filmowa". Wystarczyło podać trzy tytuły filmów, z których zaprezentowana była muzyka. Wkrótce nastąpi rozstrzygniecie dwóch konkursów: Muzyka filmowa – konkurs muzyczny, Muzyka w obrazie – konkurs plastyczny. 

Dorota Mucha

Zachęcamy dzieci i młodzież naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie w ramach projektu "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie".Gotowe prace należy przekazać p. Magdalenie Madajczyk-Głowackiej do piątku, 26.10 (zostaną wysłane zbiorowo, a uczniom przyznane PUNKTY ZA AKTYWNOŚĆ) lub wysłać indywidualnie na adres organizatora.
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i KLAS GIMNAZJALNYCH NA WYKONANIE POCZTÓWKI DOTYKOWEJ PT. „W KRĘGU PRZYRODY”

Zamknij oczy i poznaj świat w ciemności! Dłonie zastępują wzrok niewidomemu. Zaprojektuj i wykonaj pocztówkę, która umożliwi poznanie niewidomym osobom elementów przyrody przy pomocy dotyku. Pokaż swoim rówieśnikom piękno otaczającego świata ukryte na kartce papieru.
ZASADY OGÓLNE KONKURSU:
1. Temat pracy dotyczy ogólnych zjawisk przyrodniczych np. zwierzęta, rośliny, krajobrazy, pory roku itp.
2. Zadaniem uczestnika jest wykonanie wypukłej pocztówki w formacie A4, umożliwiającej rozróżnianie elementów przez dotyk, stymulującej percepcję osób niewidomych (pozbawiona zbędnych szczegółów, ze zróżnicowaną fakturą, odpowiednie odległości pomiędzy elementami),
3. Do wykonania pracy uczestnik powinien użyć trwałych i bezpiecznych w dotyku materiałów o różnych fakturach.
4. Prosimy o zabezpieczenie prac przed nadaniem przesyłki, gdyż uszkodzone prace nie będą brały udziału w konkursie.
5. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia prac podczas przesyłki.
6. Prace powinny być wykonane indywidualnie, organizator nie dopuszcza prac zbiorowych

Termin nadsyłania prac plastycznych upływa z dniem 31 października 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy nadesłać na adres: Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy ul. Krasińskiego 10, 85-008 Bydgoszcz; z dopiskiem Konkurs plastyczny pt. „W kręgu przyrody”. 

                  

Magdalena Madajczyk-Głowacka

W zeszłym tygodniu gościliśmy w klasie 3g mamę Kamila. Niektórzy uczniowie znają panią Ewę Malinowską, ponieważ uczy w naszej szkole chemii. Pani Malinowska opowiedziała nam o tym, jaką drogę trzeba przejść, aby zostać chemikiem. Dowiedzieliśmy się także, jak wiele możliwości daje ukończenie studiów o kierunku chemia. Można pracować w wielu gałęziach gospodarki, np. w laboratoriach zakładów i fabryk, a także w szkole. Praca chemika jest odpowiedzialna, ale i niezmiernie ciekawa. Na koniec naszego spotkania pani Malinowska opowiedziała o Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie, gdzie także uczy chemii. Bardzo dziękujemy pani Ewie Malinowskiej za chęć spotkania z uczniami klasy 3g, z przygotowanie prezentacji, ciekawe opowieści o swojej pracy, np. w kontroli jakości produktów Knorr, a także za poświęcenie swojego wolnego czasu.                                                                                                                                  

Ewa Rubisz

Nauczycielka matematyki i informatyki p.Katarzyna Paradowska została nominowana w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez uczniów i rodziców. 

              

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie