Przejdź do strony:

22 czerwca uczniowie klasy 4a, 5a i 4b skorzystali z możliwości sprawdzenia zdobytej w czasie lekcji  wiedzy teoretycznej z przepisów o ruchu drogowym i zaprezentowania swoich umiejętności praktycznych w trakcie egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Na boisku szkolnym przygotowane zostało "Miasteczko ruchu drogowego". Egzamin odbywał się pod czujnym i przyjaznym nadzorem Pani Policjantki i Stażników Mejskich z Lubonia. Gratulujemy zdanego egzaminu! Mamy nadzieję, że bezpiecznie i rozważnie będziecie jeżdzić rowerami  po ulicach. 

                       

Jolanta Bednarczyk, Dorota Mucha

Ze względu na pandemię do konkursu można było przystąpić w jednej z  dwóch form: stacjonarnej lub zdalnej. Jak co roku trzeba było się zmierzyć z trudnymi zadaniami wymagającymi myślenia i prawidłowego liczenia. Cieszymy się, że grupa uczniów naszej szkoły otrzymała wyróżnienie i bardzo im gratulujemy!
Wyróżnienia otrzymali: w kategori Żaczek: Marianna Chwiłkowska kl. 2a, Oliwia Szkup kl. 2a, w kategorii Maluch : Wojciech Stepczyński 3a, Tomasz Turek 4b, Gabriela Bartnik kl.3c; w kategorii Beniamin: Kacper Kaczmarek kl. 6b, Kamil Wiśniewski kl. 6c, w kategorii Kadet: Zuzanna Kowalewska kl.7a, Karolina Pawlicka kl. 7b. 

                                

                    

Wiesława Stankiewicz i Ewa Frąckowiak

Świetlica szkolna brała udział w konkursie „Dobrze Jemy” ze Szkołą na Widelcu ,,Warzywa i owoce dają moce”. W ramach konkursu przesłaliśmy film, który został udostępniony na stronie szkoły. Wiele dzieci, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły głosowało na film, dlatego w zaledwie dwa dni uzyskaliśmy wymaganą liczbę punktów, żeby przejść do drugiego etapu. W drugim etapie była także brana pod uwagę realizacja scenariuszy "Szkoły na Widelcu" o zdrowym żywieniu. Zajęcia dotyczyły piramidy żywienia, walorów płynących z picia wody oraz ruchu, dobroczynnego wpływu ziół, dobrych tłuszczy w diecie, a także tego, jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie i rozsądne zakupy. Ponadto dowiedzieliśmy się także, w czym dzieci mogą pomagać w kuchni. W trakcie zdalnego nauczania wykonaliśmy kilka zadań praktycznych: pyszne koktajle warzywno-owocowe, zdrowe śniadanie w świetlicy oraz zdrowe naleśniki w domowym zaciszu.  Nasze działania przyniosły efekty w postaci uzyskania wyróżnienia w konkursie i atrakcyjnych nagród. Otrzymaliśmy fartuszki, deseczki , sprzęt kuchenny, oliwę z oliwek, lunchboxy dla dzieci, notesiki i kredki oraz bony zakupowe do Kauflandu, a we wrześniu otrzymamy zioła do parapetowego ogródka zielarskiego smiley. W konkursie brało udział ponad 130 szkół, a organizatorzy wyłonili 1, 2 miejsce oraz przyznali 10 wyróżnień, co oznacza, że dostrzeżenie naszej pracy to sukces i radość dla nas. Dziękujemy  za okazane wsparcie w realizacji filmu oraz głosowaniu. Bez Waszego wsparcia by nam się nie udało yes.                                                                                                                                                         

 

 

Katarzyna Ratajczak, Anna Polowczyk, Małgorzata Kubiak

Wszystkim Tatom składamy najlepsze życzenia !!! heartsmileyheartsmiley  Dużo zdrowia i samych pogodnych dni. heartheart 
Poniżej zdjęcia z naszej zabawy Kibicuję z Tatą smiley oraz filmik z życzeniami od kochających dzieci (w wykonaniu uczniów klasy 2b) heart.

                   

Anna Fedejko, Samorząd Uczniowski
Przejdź do strony:
Uczniowie