Przejdź do strony:

9 września klasy drugie i trzecie gimnazjum uczestniczyły w projekcie historycznym "Wielkopolska w cieniu swastyki". Głównym organizatorem przedsięwzięcia byli Grupa Rekonstrukcji Cywilno Militarnej Semper Fidelis oraz Związek Strzelecki „Strzelec”. Na stadionie przy ul. Rzecznej spotkali się uczniowie wszystkich lubońskich szkół. Obejrzeli dioramy przedstawiające życie codzienne w Kraju Warty w okresie II wojny światowej. Jedną z nich przygotowali uczniowie klasy 2f z p.Justyną Szczodrak, która wystąpiła w roli nauczycielki. Nasi gimnazjaliści pokazali, jak wygladały lekcje w tzw. Polenschule (funkcjonowały w czasie okupacji, uczono w nich tylko podstawowych słów  w języku niemieckim i powszechnie stosowano wobec dzieci kary fizyczne). W południe widzowie obejrzeli sceny z września 1939 oraz inscenizację bitwy nad Bzurą. Widowisko uświadomiło wszystkim, co przeżywała ludność cywilna i jakiej odwagi wymagało wypełnianie obowiązków żołnierza. To była wyjątkowa lekcja historii.

 

Jolanta Walczak

W sobotę 9 września wszystkie klasy, które rozpoczęły naukę w naszej szkole, miały zajęcia integracyjne. Uczniowie spotkali się z rówieśnikami, wychowawcami i asystentami, aby lepiej się poznać. Nauczyciele przygotowali różne gry i zabawy, ponieważ ułatwiają one przestawienie się grupie i nawiązanie kontaktów. Ważnym celem dzisiejszych zajęć było opracowanie KODEKSU KLASOWEGO, czyli najważniejszych zasad postępowania i zachowania w klasie i szkole. Kodeksy będą wyeksponowane w salach w widocznym miejscu, aby można było stale przypominac sobie ustalone wspólnie reguły. 

Jolanta Walczak

Dzisiaj bardzo aktywne były m.in. dzieci z oddziału przedszkolnego. Razem ze swoją nauczycielką p.Anną Augustyniak zwiedzały szkołę. Były m.in. w bibliotece, sekretariacie, gabinecie dyrektora i pokoju nauczycielskim. Nasi najmłodsi, uśmiechnięci i zaciekawieni wszystkim, co widzą wokół, zadawali mnóstwo pytań. Każdemu spotkanemu nauczycielowi wręczali karteczki z miłymi życzeniami! Dziś także maluszki miały ciekawe zajęcia z p.pedagog Ewą Jakubowską. Pani pedagog prowadziła również lekcje z klasami pierwszymi, trzecimi i czwartymi. Podczas tych spotkań powstawały wspaniałe prace plastyczne. Można je podziwiać na gazetkach.  

Jolanta Walczak

4 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu. Inauguracja odbyła się w trzech grupach: klasy gimnazjalne, kl. 4-7 oraz kl.1-3 z oddziałem przedszkolnym. W uroczystości uczestniczyli społeczność szkolna oraz goście: Pani Burmistrz Małgorzata Machalska i przewodniczący Rady Rodziców Pan Miron Kozłowski. Uczniowie usłyszeli wiele serdecznych życzeń, w tym radości ze zgłębiania tajników wiedzy, sukcesów szkolnych i rozwoju indywidualnych możliwości każdego dziecka. Dyrektor Jolanta Walczak przedstawiła panie wicedyrektor: Katarzynę Pilarską i Ewę Frąckowiak, nowych nauczycieli oraz wychowawców i asystentów klas. Po części oficjalnej zebrani obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 2a gimnazjum pod kierunkiem P. Kamilli Kursawe-Ciemny i P. Michała Garstkiewicza. Klasa sportowa spisała się na szóstkę z dużym plusem. Ich wstęp spodobał się wszystkim, zarówno gimnazjalistom, jak i klasom szkoły podstawowej, także najmłodszym (dla których genialnie zaśpiewali i zatańczyli "Kaczuszki"!). Dziękujemy! 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie