Dnia 23 maja 2013 r. chłopcy z klas III b i d uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Poznania. Docelowym miejscem naszej wycieczki był stadion Akademii Wychowania Fizycznego, na którym studenci III roku Wychowania Fizycznego zorganizowali dla nas zawody. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 800m, rzut minioszczepem i skok w dal. Przy naszej szkole nie ma zaplecza lekkoatletycznego, więc dla większości skok w dal, blok startowy, tartan czy oszczep były nowością. Każdy starał się pokonać pokazać z jak najlepszej strony! W klasyfikacji  ogólnej zawodów: skok w dal, rzut oszczepem, bieg na 100 i 800m – razem zwyciężył Wysocki Stanisław z kl. III d, pokonując Gila Michała i Wąsowicza Mikołaja z kl. III b.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w zawodach.

Zofia Stolaś, Joanna Kryk, Marcin Zabłocki

W piątek, 24 maja, w Gimnazjum nr 2 odbył się I Festyn Rodzinny. Na zaproszenie uczniów i nauczycieli do szkoły przyszli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, absolwenci i szóstoklasiści, którzy dołączą do nas we wrześniu. Było tłumnie, kolorowo i wesoło. Poszczególne klasy przygotowały poczęstunki (od ciastek przez lody do chleba ze smalcem, ogórków i potraw z grilla)  oraz upominki dla gości. Każde stoisko było inne. Kusiły m.in. „Wiejska chata”, „Lata sześćdziesiąte w stylu Marilyn Monroe”, „Kraina wafelka”, „Żyj smacznie i zdrowo”, „Jabłkowe przysmaki” i „Kosmos”. Zademonstrowaliśmy pokaz doświadczeń chemicznych. Zaproponowaliśmy warsztaty decoupage, dekoratorstwa i malarstwa. Na scenie prezentowali się tancerze i wokaliści (z G2 i SP3). Wystąpiły także Eskadra i Formoza, zespoły prowadzone przez Dominikę Barabas. Panie mogły poddać się zabiegom upiększającym (fryzjer, makijaż, manicure). Wokół szkoły odbywały się zajęcia sportowe. Na zielonym boisku drużyny rywalizowały w boules, a w hali LOSiR uczniowie, rodzice i nauczyciele rozegrali turnieje siatkówki oraz piłki nożnej. Byli z nami harcerze i członkowie Związku Strzeleckiego. Przez cały czas w holu szkoły odbywał się Majowy Maraton Malowania Motyli. Na zakończenie usiedliśmy przy ognisku, aby upiec kiełbaski i wspólnie zaśpiewać znane piosenki. Atmosfera Festynu była fantastyczna. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się do jego organizacji: za poświęcony czas, świetne pomysły, sprzęt i produkty spożywcze. Impreza nie udałaby się, gdyby nie pełne zaangażowanie całej społeczności: uczniów, rodziców i nauczycieli. GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Zobacz więcej zdjęć w lubon.tv

Jolanta Walczak

Dnia 22.05 2013 r. odbyła się w naszej szkole II edycja Konkursu Landeskunde der DACH-Länder. Celem tego konkursu jest poszerzanie wiedzy dotyczącej krajów niemieckojęzycznych, tj. Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Uczestnicy poprzez udział w różnorodnych konkurencjach  mogli zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości związane z zagadnieniami geograficznymi, historycznymi, aspektami  politycznymi  i obyczajowymi czy też faktami odnoszącymi się do aktualnymi wydarzeń w krajach niemieckojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III. Wzięło w nim udział 20 uczestników. Zwycięzcami zostały przedstawicielki klasy III G Patrycja Wiśniewska i Kamila Marnocha. II miejsce zajęli ex aequo uczniowie z klasy III D - Dagmara Czajka, Kinga Kaczmarek, Zuzanna Anioł i Hubert Hoffman oraz przedstawiciele klasy III B - Dominik Wencel, Maciej Król i Michał Gil. Natomiast na miejscu trzecim uplasowali się Klaudia Janusz i Dariusz Matczak z klasy III b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział!

Joanna Wojciech i Justyna Szczodrak

W dniach 13 - 19 maja 2013 ośmioro uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielkami: Magdaleną Madajczyk-Głowacką i Agatą Budzyńską  przebywało we Francji w ramach wielostronnego projektu partnerskiego Comenius 2011-13 „Il faut cultiver l’Europe, notre jardin”, finansowanego ze środków unijnego programu. Była to już ostatnia wizyta partnerska, tym razem w Gimnazjum Jacques’a Preverta  w Herbignac.Za nami spotkania w Hiszpanii, Polsce i Włoszech. Podobnie jak to miało miejsce podczas minionych wyjazdów, młodzież  mieszkała w domach partnerów, mając okazję do rozmów, obserwacji  życia codziennego, spotkań i zabawy. W ciągu tych kilku dni realizowaliśmy plan wizyty przygotowany przez gospodarzy: wycieczki przyrodnicze i krajoznawcze, podczas których poznawaliśmy typy nadmorskiego krajobrazu, parki regionalne, problemy środowiska, działalność człowieka na danym terenie, stąpaliśmy śladami postaci z legend arturiańskich w magicznym lesie Brocéliande  i zamku Comper, podejmowaliśmy zadania ściśle związane z projektem (np. nagranie dźwiękowe wspólnie napisanego opowiadania, przygotowanie wirtualnego zielnika itp.), braliśmy udział w szkolnych lekcjach. Nie zabrakło też rozrywki i zabawy - kilkugodzinny pobyt w parku  linowym czy wspólne tańce i śpiewy to niektóre z atrakcji pobytu w Herbignac. Na pamiątkę spotkania przed szkolnym budynkiem zasadziliśmy drzewo - wspaniały okaz dębu szypułkowego i wraz z wypuszczonymi w górę balonami wysłaliśmy przesłanie naszego projektu, którego tytuł w tłumaczeniu brzmi: „Trzeba pielęgnować Europę, nasz ogród”. Żywimy nadzieję, że młode pokolenie będzie zdawało sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie naszego wspólnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Do Polski wróciliśmy, jak zwykle, pełni wrażeń, emocji, bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie. Zamierzamy kontynuować współpracę z poznanymi podczas realizacji projektu partnerami i pielęgnować przyjacielskie kontakty. Wszelkie działania przez nas podejmowane i relacje ze spotkań w poszczególnych krajach można śledzić na blogu prowadzonym przez polskiego koordynatora http://ilfautcultiverleuropenotrejardin.blogspot.com/.  Polecam!

Magdalena Madajczyk-Głowacka - koordynator projektu Comenius