Dnia 28 listopada na hali OSiR (Ośrodek Sportu i Rekreacji ) w Tarnowie Podgórnym odbyły się Półfinały Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. W rozgrywkach brały udział cztery reprezentacje z gimnazjów z Mosiny, Swarzędza, Gimnazjum nr 2 w Luboniu oraz Tarnowa Podgórnego-organizatora półfinałów. Mecze trwały 2x10 minut.

Postawa naszych reprezentantów była fenomenalna i dzięki chłopakom zajęliśmy drugie miejsce. Niestety, nie udało nam się awansować do finału, ale jesteśmy wszyscy zadowoleni z gry naszych gimnazjalistów. Po wynikach: Luboń -Tarnowo 9:4 Swarzędz - Mosina 14:7 Tarnowo - Mosina 9:8 Luboń - Swarzędz 5:14 (Luboń w osłabieniu z powodu dwóch czerwonych kartek) Tarnowo - Swarzędz 13:15 Luboń - Mosina 10:9 królem strzelców został Krzysztof Wiciak (9 bramek).

Magda Paczelska 3e

Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu zorganizował IV Integracyjny Przegląd Folklorystyczny.

Uroczystość ta odbyła się w auli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, dnia 26.11.2012 r. W przeglądzie wystąpiła grupa dziewcząt tańcząca salsę z naszego gimnazjum. Jak sama nazwa mówi był to przegląd integracyjny, w związku z tym występowały dzieci i młodzież pełnosprawne, jaki i z upośledzeniem intelektualnym.

Dziewczęta z naszej grupy tanecznej pięknie się zaprezentowały otrzymując mnóstwo oklasków. Miały też okazję zobaczyć ile pracy w przygotowanie do występu włożyli nauczyciele i dzieci ze szkół specjalnych.

Zofia Stolaś

W sobotę 24 listopada 2012 roku czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Jezdym poznańsko pyra" organizowanym przez Zespół Szkół w Tulcach. Budynek zachwycił nas swoim wnętrzem przystrojonym w plakaty z różnymi frazeologizmami z gwary poznańskiej.

Nasz tercet z klasy 3d w składzie: Marta Kruszyńska, Kinga Kaczmarek oraz Dagmara Czajka zaprezentowały scenkę pt. "Nowo kiecka". Dziewczyny przygotowały także wspaniałe stroje adekwatne do prezentowanego utworu. Zaś Grzegorz Kaczmarek z klasy 3h wystąpił z własną interpretacją tekstu o "ryncie".

W czasie przerwy, podczas której jury obradowało nad werdyktem, czekał na nas poczęstunek, czyli nasza poznańska "szneka z glancem" i "chlyb ze smolcem i ogórkiem". Dla każdego była również przewidziana nagroda książkowa.

Po ogłoszeniu wyników radości było niemało, ponieważ z tak dużej liczby uczestników wykazujących się ogromnym talentem nasze trzy dziewczyny otrzymały wyróżnienie, za które dodatkowo dostały książki o Poznaniu.

W przyszłym roku na pewno spróbujemy swoich sił ponownie.

Marta Kruszyńska