10 grudnia odbyło się spotkanie plenarne Samorządu Uczniowskiego (z udziałem przewodniczących wszystkich klas). Było ono poświęcone przede wszystkim kanonowi wyglądu ucznia Gimnazjum nr 2. Zasady te zostały opracowane przez zespół nauczycieli i zaakceptowane przez prezydium Rady Rodziców. Teraz Samorząd, jako ważny organ szkoły, musiał poznać i zatwierdzić ustalone wymogi. Po króciutkiej dyskusji uczniowie przystąpili do głosowania i przyjęli kanon. Teraz, podczas najbliższych lekcji wychowawczych, przekażą go swoim kolegom i koleżankom w klasach. 

Jolanta Walczak

Zajęcia techniczne naprawdę są ciekawe! Na lekcjach techniki poznajemy zasady wymiarowania, piszemy pismem technicznym i wykonujemy rzuty aksonometryczne. Uczniowie pracują nad modelami samolotów lub latawców w ramach modelarstwa, poznają techniki orgiami i kirigami w ramach papieroplastyki, zasady pracy silników spalinowych, budowę oraz działanie radia i telefonu w ramach elektrotechniki. Na zajęciach poruszane są niemal wszystkie tematy z naszego życia codziennego: od fotografii i krawiectwa do mechaniki, po cieszące się dużym zainteresowaniem zasady ruchu drogowego oraz reguły zdrowego żywienia. 

 

Krzysztof Dzydzan

7.12 w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej "Żłóbek Wielkopolski". Nasi uczniowie przygotowali piękne prace (zdjęcia). Patrycja Wegner (1a), Oskar Mikołajczak (1c), Arkadiusz Sznura (1c), Aleksandra Skoracka i Wiktoria Rodziak (1d), Klaudia Konieczna, Oliwia Kuźma, Bartosz Gierka i Łukasz Kalinowski (1d), Kornelia Karpiuk, Nicole Bartosik i Hubert Potrawiak (1a) wykazali się kreatywnością, pracowitością i talentem. W sobotę byli oczarowani pomysłami innych uczestników konkursu. Przyjazd do Muzeum bardzo ich zmotywował i chcą wziąć udział także w kolejnej edycji. Do wykonania żłobków zachęciła pierwszoklasistów p. Dorota Mucha. 

 

 

Dorota Mucha

Zawsze można liczyc na wolontariuszy z naszego szkolnego wolontariatu! Tym razem w sobotę (7.12) wzięliśmy udział w zbiórce pieniędzy na leczenie jednej z nas. Piętnastoletnia Paulina jest wolontariuszką  Motylego Wolontariatu i ma guza mózgu.  Potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Dlatego musieliśmy być razem z wolontariuszami  z innych szkół podczas akcji w poznańskim Betlejem na Starym Rynku w Poznaniu! Adrianna Kaźmierczak, Patrycja Piechota, Marta Pawlak, Maja Malinowska i Daria Regulska, mimo mrozu, kwestowały z wielkim zaangażowaniem. Wykazały się także znajomością języków obcych! Dziękujemy bardzo :-)!

Michał Szwacki
Uczniowie