3 czerwca uczniowie klas 1G i 1H wraz z wychowawcami A. Budzyńską, M. Madajczyk-Głowacką i Ł. Budzyńskim udali się na wycieczkę do porażyńskiego lasu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, roli lasu, typowej roślinności i zwierzętach oraz zdradził sposoby orientacji w terenie, obejrzeliśmy film dotyczący znaczenia terenów leśnych w  retencji wody, a animatorzy zapoznali nas z mapą, działaniem kompasu i urządzeń GPS oraz przygotowali zadania. Podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy terenu i sprzęt, poszukiwaliśmy ukrytych przedmiotów, wykonywaliśmy zadania związane z ekologią i świetnie się bawiliśmy. Nie obyło się też bez tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

1 czerwca na Wzgórzu Papieskim, w ramach miejskich obchodów Dnia Dziecka, odbył się VIII Bieg Luboński. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież. Nasza reprezentacja świetnie wypadła w kategorii: gimnazja. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Marysia Nowak (2 a), natomiast z chłopców trasę najszybciej pokonał Michał Gil (3b), a tuż za nim był Filip Rzepecki (3d). Medale wręczał Marcin Urbaś, znany polski lekkoatleta. Wielkie gratulacje dla zwycięzców, ale także dla wszystkich innych zawodników. Trasa była bardzo wyczerpująca! Podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego: p. Hannie Krężelewskiej, p. Jolancie Bednarczyk oraz p. Łukaszowi Budzyńskiemu, którzy byli koordynatorami biegu. Za rok kolejna próba!

Jolanta Walczak

28 maja uczniowie Bartek Kasper, Patryk Ostrowski, Jakub Lesiński i Albert Misiopecki oraz nauczycielki Katarzyna Paradowska, Wiesława Stankiewicz i Magdalena Madajczyk-Głowacka  wzięli udział w spotkaniu w warszawskiej Mediatece META-START, na którym ogłoszono ostateczne wyniki konkursu MediaLog zorganizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska w ramach programu Akademia Orange prowadzonego przez Fundację Orange. Konkurs polegał na wykonaniu reklamy Internetu w dowolnej, wybranej technice, np. video, plakat, infografika, projekt strony internetowej. Dodatkowym warunkiem było przeprowadzenie w zgłaszającej prace instytucji lekcji wg scenariuszy poświęconych edukacji medialnej przygotowanych przez Fundację Nowoczesna Polska. W naszej szkole materiały te były wykorzystywane w programie „Włącz się. Młodzi i media” realizowanym jako projekt edukacyjny w kl. II. Wysłaliśmy na konkurs cztery prace, z których dwie zyskały szczególne uznanie jury, a ich autorzy - Bartek i Patryk, zostali finalistami. W trakcie spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i pokaz prac finalistów. W drugiej części uczniowie mieli możliwość zapoznania się działami Mediateki i uczestniczyli w zajęciach animowanych przez instruktorów placówki. Nauczyciele w tym czasie wzięli udział w warsztatach MediaLog, wymieniali doświadczenia, poznawali narzędzia i metody pracy.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Dzień Dziecka za parę dni, a uczniowie naszego gimnazjum już spędzali czas, grając i bawiąc się w trakcie warsztatów językowych Kid’s Day Fun and Games. Zostały one zorganizowane z okazji Dnia Dziecka i prowadzone przez pochodzącego z Manchesteru Simeona Wrena. 17 uczniów wraz z opiekunkami, p.Roksaną Różańską- Boruń i Hanną Pordąb, poznało tradycyjne brytyjskie gry i zabawy. Interaktywne warsztaty składały się z zadań muzycznych, tanecznych oraz krótkich występów scenicznych, a wszystko to w języku angielskim. Entuzjazm i pozytywna energia prowadzącego zaangażowały wszystkich do zabawy. Przekonaliśmy się, że znajomość angielskiego jest przepustką do świetnej zabawy. Dziękujemy uczniom i uczennicom za zaangażowanie i czynny udział. Zapraszamy na kolejne warsztaty w następnym roku szkolnym.

Hanna Pordąb, Roksana Różańska- Boruń