W niedzielę (9 czerwca) podczas Dni Lubonia wystąpiły: Zuzia Skrok oraz nasze roztańczone dziewczyny z klas trzecich. Marta Kruszyńska świetnie poradziła sobie jako zapowiadająca kolejne części pokazu. Najpierw trzecioklasistki zaprezentowały salsę, później Zuza wykonała piosenkę Kai "Wiosna" (z akompaniamentem Dominiki Barabas), następnie widzowie obejrzeli układ do piosenki "Gangnam Style" i aerobic taneczny z pomponami. Było świetnie - melodyjnie, energicznie, kolorowo. Dziękujemy dwóm Zuziom, Marcie, Kindze, Ilonie, Alicji, dwóm Juliom, Monice, Agnieszce, Dominice, Mariannie i Natalii!

Jolanta Walczak

Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę główną w konkursie "Bądź bezpieczny w Luboniu". Autorami tego sukcesu są: Bartosz Kasper (2f), Szymon Poradzewski (2f), Patryk Ostrowski (3h) oraz ich opiekun p. Łukasz Budzyński. Stworzyli film pt. "Sekunda" pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z dróg. 8 czerwca, podczas Dni Lubonia, odebrali oni nagrody z rąk przedstawiciela burmistrza miasta. Usłyszeli ciepłe słowa potwierdzające, że film zrobił ogromne wrażenie na komisji konkursowej. Warto dodać, że w proces jego produkcji zaangażowanych było kilkunastu uczniów - odtwarzali role nastolatków, którzy boleśnie przekonują się, że od przestrzegania przepisów zależy nasze bezpieczeństwo, a nawet życie. "Sekunda" to drugi film Amatorskiego Klubu Filmowego z Gimnazjum nr 2 (pierwszy promował zdrowe odżywianie). Jakie są przyczyny ich sukcesu? Odpowiedź jest prosta: pomysłowość, zaangażowanie, znajomość warsztatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych projektów.

OBEJRZYJCIE FILM:

Jolanta Walczak

Otrzymaliśmy bardzo miłe podziękowanie od pana profesora Jacka Łuczaka, prezesa Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, za udział naszych wolontariuszy przy organizacji Majówki w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu w dniach 1-3 maja. Uczniowie, pod opieką pani wicedyrektor Katarzyny Pilarskiej, przygotowali motyle i uczestniczyli w kweście. Najbardziej zaangażowani byli: Dagmara Czajka, Marta Skrzypczak, Ada Nawrot, Beata Kaminiarczyk, Ola Duszyńska, Joasia Celler, Paulina Zimlińska, Joasia Budniak, Dominika Dolacka, Marek Górski, Marcin Depczyński, Kuba Jelinski, Grzegorz Kaczmarek, Mateusz Pałczyński. Byli tam także nasi przyszli uczniowie: Kuba Pilarski i Julek Damulis.

Zobacz podziękowanie

Jolanta Walczak

Nasz Samorząd Uczniowski dba o promocję uzdolnionych gimnazjalistów! 4 czerwca zorganizował w szkole turniej „Mam talent”. Zawodnicy, jury, widownia – niemal jak w telewizyjnym show! Na scenie pojawili się wokaliści i tancerze. Przez godzinę mogliśmy podziwiać ładne głosy, piękne dźwięki, zgrabne, rytmiczne ruchy i ciekawe aranżacje utworów. W jury zasiadły: p. Jolanta Walczak, p. Anna Trąbała, p. Ilona Walkowiak i Kamila Spruta (2f). Wszystkie występy otrzymały wysokie oceny. Komplet punktów zdobyła jednak tylko Zuzanna Skrok (3c), która przepięknie wykonała piosenkę Grażyny Łobaszewskiej pt. „Brzydcy”. Drugie miejsce – ex aequo – zajęli: Sara Dąbrowska (1e), Julia Kopańska (1e), Marta Pawlak (1a) i Jakub Lesiński (2e). Miejsce trzecie – trio z klasy 3 c: Zuzanna Klemke, Alicja Wojewoda i  Dominika Kozłowska oraz Grzegorz Kaczmarek (3 h). Wszyscy obiecali, że będą nadal rozwijali swoje talenty. Za bardzo sympatyczną imprezę dziękujemy opiekunkom SU: p. Anecie Jankowskiej-Łukomskiej, p. Ewie Frąckowiak i p. Paulinie Hąci.