Zajęcia z narciarstwa na dobre zagościły w naszym Gimnazjum. Już trzeci sezon z rzędu uczniowie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. W tym roku mamy dziesięcioro uczniów jeżdżących na dwóch deskach smiley Grupka jest dość zaawansowana, większość jeździ z samego szczytu stoku narciarskiego Malta Ski w Poznaniu. Narciarze bez trudności wykonują podstawowe ewolucje, takie jak: jazda pługiem, łuki płużne. Potrafią swobodnie skręcać i zatrzymywać się tam, gdzie chcą, a nie tam, gdzie narty ich poniosą.

Nowością są lekcje nauki na SNOWBARDZIE. Cieszą się one dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży potrafiącej jeździć już na nartach. Snowboardziści nie mają łatwo, zajęcia są bardzo wymagające, a postępy nie tak widoczne. Na szczęście na ostatniej lekcji udało się młodzieży przejść na duży stok.

Sezon narciarski rozpoczęliśmy pod koniec października za sprawą współpracy Malta Ski i Stowarzyszenia PARTNER z Gimnazjum nr 2. Teraz pozostało nam tylko czekać na śnieżną pokrywę i piękne słońce.

Opiekun grupy: Zofia Stolaś

Dnia 5 listopada 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej halowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Pobiedzisk, Kleszczewa i Gimnazjum nr 2 w Luboniu - organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x10 minut.

Młodzi piłkarze z naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze. Zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu. Królem strzelców turnieju został Stanisław Wysocki.

Wyniki meczów:
Luboń-Kleszczewo 7:1
Kleszczewo- Pobiedziska 2:0
Luboń- Pobiedziska 6:0

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu
  2. Gimnazjum w Kleszczewie
  3. Gimnazjum w Pobiedziskach

Trener drużyny: Krzysztof Błaszczyk

Dnia 29.10.2012 r. odbył się w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wkp finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowały mistrzynie powiatu poznańskiego oraz wicemistrzynie zawodów regionalnych- Kinga Kaczmarek i Marysia Nowak.

Barbara Potocka -Taczak

W sobotę 27 października w ramach zajęć artystycznych: modelarstwa i rękodzielnictwa odbyła się wycieczka na Targi Poznańskie. Głównym celem była wystawa HOBBY 2012 - Salon modelarstwa i gier towarzyskich.

W pawilonach mogliśmy podziwiać m.in.: najnowsze modele kolejowe, lotnicze, morskie, gry towarzyskie, samochody zdalnie sterowane, figurki, akcesoria modelarskie, historyczne żaglowce, figurki-repliki z różnych gier komputerowych, zdalnie sterowane zabawki. Mogliśmy także zwiedzić wystawę akwarystyki i terrarystyki.

K.Paradowska