Szkolni wolontariusze w przedświąteczny czas również byli zaangażowani w zbiórkę pieniędzy dla hospicjum. Akcja rozpoczęła się sprzedażą pierników w kształcie motyli. Pierniki pieczone były przez rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Akcja sprzedaży pierników pod hasłem: PIERNIKOWY ŚWIAT, miała miejsce w czasie dyżuru dla rodziców. Rodzice i nauczyciele chętnie kupowali wypieki - wspomagając hospicjum.

Kolejnym działaniem wolontariuszy było malowanie bombek. Bombki w kolorowe motylki były świąteczną niespodzianką dla pacjentów hospicjum.

Magdalena Przybylska, Zofia Stolaś

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był zupełnie inny niż pozostałe dni roku szkolnego. Torby zostały zastąpione kolorowymi, papierowymi torebkami do prezentów, zamiast worków ze strojem do wychowania fizycznego uczniowie przynieśli talerze i półmiski ze słodkościami.

Najpierw spotkaliśmy się wszyscy w holu. Laureaci szkolnych konkursów otrzymali dyplomy i upominki:w konkursie pisania listów i kartek w języku obcym: Kuba Włodarczyk (3a), Daniel Łukowiak (3e) , Mateusz Adamczak (3a), Wiktoria Walla (2c) Karina Frąckowiak (1e), w szkolnym konkursie "Hej, Kolęda, Kolęda": Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek, Dominika Jóźwiak, Aleksandra Kowańska, Martyna Stefaniak, Karina Lewicka, w konkursie na najładniejszą skarpetę świąteczną (zorganizowanym przez Samorząd Szkolny): klasa II d (I miejsce), klasa II g (II miejsce) i klasa III b (III miejsce).

Później obejrzeliśmy jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Wagner i p. Patryka Dondajewskiego. Podziwialiśmy znakomitą grę uczniów, świetny scenariusz oraz mądre przesłanie.

Po przedstawieniu nauczyciele zadebiutowali jako zespół wokalny! Wspólnie wykonali kilka tradycyjnych kolęd. Na pianinie akompaniowała p. Justyna Szczodrak. Uczniowie, początkowo nieco onieśmieleni, po chwili również przyłączyli się do śpiewania. Po części ogólnej poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem z kolegami, koleżankami i wychowawcą, wręczyliśmy sobie nawzajem upominki oraz skosztowaliśmy wypieków.

Wszyscy wychodzili ze szkoły uśmiechnięci. Teraz przed nami prawdziwe spotkania wigilijne.

Wesołych Świąt!

20 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie szkolnego atelier fotograficznego. Pomysłodawczynią, projektantką i realizatorką przedsięwzięcia jest pani Dorota Mucha.

Zaadaptowała nieużywaną szatnię w piwnicy, tworząc kameralne pomieszczenie, w którym uczniowie będą wykonywali i wywoływali zdjęcia. Mają teraz swój własny kącik. Będą tutaj pracowali gimnazjaliści podczas zajęć artystycznych z fotografii oraz w czasie lekcji plastyki.

W otwarciu atelier uczestniczyli rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Była wstęga, oklaski i pierwsza wystawa prac uczniów.

Czekamy na kolejne!

20 grudnia odbył się wieczór dla rodziców naszych uczniów. Hol zamieniony został w świąteczną kawiarenkę. Uwagę zwracały piękne dekoracje i bożonarodzeniowe motywy. Na stolikach ustawiliśmy stroiki wykonane przez gimnazjalistów.

Przed gośćmi wystąpili uczniowie z kółka teatralnego oraz z zespołu wokalnego, których opiekunkami są p. Katarzyna Kozłowska (polonistka) i p. Dorota Mucha (nauczycielka muzyki i plastyki). Pierwszą część wieczoru stanowił spektakl-happening, który skłania do zastanowienia się, nad tym, co naprawdę jest najważniejsze w czasie Świąt. Później wysłuchaliśmy historii pieśni bożonarodzeniowej, po czym rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie grali i śpiewali. Pokazali, że od września ich umiejętności muzyczne bardzo wzrosły. Na zakończenie odbyło się wspólne z rodzicami śpiewanie, m.in. utworu pt. "Jest taki dzień".

Goście mogli także wypić kawę i zjeść pyszne ciastka upieczone przez uczniów. W roli kelnerów po raz kolejny sprawdził się nasz Samorząd Uczniowski.

Dziękujemy Rodzicom, którzy zechcieli z nami być w tym wyjątkowym czasie!