10 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zastanowić się nad rolą teatru i kierunkiem jego rozwoju. A wszystko za sprawą przedstawienia „Teatralne potyczki”, które postawiło przed młodzieżą fundamentalne pytania:  Czy teatr jest potrzebny, czy może zainteresować młodego widza, któremu często „nie po drodze” ze sztuką wysoką? Uczniowie obejrzeli spektakl , który opowiadał historię pewnej trupy aktorskiej przygotowującej się do premiery „Hamleta” Williama Szekspira.  Reżyser wykorzystał ciekawy zabieg „teatru w teatrze”, dzięki czemu młodzież mogła śledzić nie tylko losy Szekspirowskich bohaterów, ale także aktorów odgrywających role, poznać  ich warsztat pracy, zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do przedstawienia. Spektakl wszystkim się podobał. Duża w tym zasługa aktorów, ale także elementów komediowych, których w „Teatralnych potyczkach” nie brakowało.

Katarzyna Kozłowska

W niedzielę (9 czerwca) podczas Dni Lubonia wystąpiły: Zuzia Skrok oraz nasze roztańczone dziewczyny z klas trzecich. Marta Kruszyńska świetnie poradziła sobie jako zapowiadająca kolejne części pokazu. Najpierw trzecioklasistki zaprezentowały salsę, później Zuza wykonała piosenkę Kai "Wiosna" (z akompaniamentem Dominiki Barabas), następnie widzowie obejrzeli układ do piosenki "Gangnam Style" i aerobic taneczny z pomponami. Było świetnie - melodyjnie, energicznie, kolorowo. Dziękujemy dwóm Zuziom, Marcie, Kindze, Ilonie, Alicji, dwóm Juliom, Monice, Agnieszce, Dominice, Mariannie i Natalii!

Jolanta Walczak

Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę główną w konkursie "Bądź bezpieczny w Luboniu". Autorami tego sukcesu są: Bartosz Kasper (2f), Szymon Poradzewski (2f), Patryk Ostrowski (3h) oraz ich opiekun p. Łukasz Budzyński. Stworzyli film pt. "Sekunda" pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z dróg. 8 czerwca, podczas Dni Lubonia, odebrali oni nagrody z rąk przedstawiciela burmistrza miasta. Usłyszeli ciepłe słowa potwierdzające, że film zrobił ogromne wrażenie na komisji konkursowej. Warto dodać, że w proces jego produkcji zaangażowanych było kilkunastu uczniów - odtwarzali role nastolatków, którzy boleśnie przekonują się, że od przestrzegania przepisów zależy nasze bezpieczeństwo, a nawet życie. "Sekunda" to drugi film Amatorskiego Klubu Filmowego z Gimnazjum nr 2 (pierwszy promował zdrowe odżywianie). Jakie są przyczyny ich sukcesu? Odpowiedź jest prosta: pomysłowość, zaangażowanie, znajomość warsztatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych projektów.

OBEJRZYJCIE FILM:

Jolanta Walczak

Otrzymaliśmy bardzo miłe podziękowanie od pana profesora Jacka Łuczaka, prezesa Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, za udział naszych wolontariuszy przy organizacji Majówki w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu w dniach 1-3 maja. Uczniowie, pod opieką pani wicedyrektor Katarzyny Pilarskiej, przygotowali motyle i uczestniczyli w kweście. Najbardziej zaangażowani byli: Dagmara Czajka, Marta Skrzypczak, Ada Nawrot, Beata Kaminiarczyk, Ola Duszyńska, Joasia Celler, Paulina Zimlińska, Joasia Budniak, Dominika Dolacka, Marek Górski, Marcin Depczyński, Kuba Jelinski, Grzegorz Kaczmarek, Mateusz Pałczyński. Byli tam także nasi przyszli uczniowie: Kuba Pilarski i Julek Damulis.

Zobacz podziękowanie