5 lutego 2013 roku przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Tematem przewodnim tegorocznego międzynarodowego DBI są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania w tym roku będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję".

W naszej szkole podjęte zostaną następujące działania:

1. Audycja dla uczniów.
  2. Propagowanie hasła kampanii: "Serfuję. Respektuję" w postaci gazetki ściennej.
  3. Etap szkolny konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, polegający na nagraniu filmu nawiązującego do hasła kampanii pt. "Moje pr@wa i obowiązki".
  4. Etap szkolny konkursu filmowego w ramach VI Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet - pt. "Internet- intelektualne zaplecze człowieka".
  5. Zajęcia edukacyjne na lekcjach informatyki.
  6. Debata z ekspertem zajmującym się konsekwencjami nieprzestrzegania NETYKIETY: "Cyberprzemoc", "Cyberprzestępczość".
  7. Pogadanki na lekcjach wychowawczych.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Miasta Lubonia nad Gimnazjum nr 1 nasi koszykarze kontynuują dobrą passę.

Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy okazali się najlepsi w półfinale powiatu poznańskiego i pewnie awansowali do finału powiatowego!

Dziewczyny rozegrały 31 stycznia mecz w Tarnowie Podgórnym. Spotkały się z drużynami z Tarnowa Podgórnego i Stęszewa. Były najlepsze! Wygrały z Tarnowem 28:20 i ze Stęszewem 31:25. Zapewniły sobie udział w finale, który odbędzie się 4 lutego w Swarzędzu.

Z kolei chłopcy zagrali zawody półfinałowe 1 lutego. Zawody odbywały się w lubońskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Pod nieobecność drużyny z Murowanej Gośliny rozegrany został tylko jeden mecz półfinału: Gimnazjum nr 2 Luboń kontra Gimnazjum nr 1 Puszczykowo. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze nasi gimnazjaliści pokonali przeciwników 33:28,  tym samym gwarantując sobie udział w finale powiatowym, który odbędzie się 5 lutego w Tarnowie Podgórnym.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom – p. Hannie Krężelewskiej oraz p. Michałowi Garstkiewiczowi.

G2

We wtorek 29 stycznia 2013 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbyły się miejskie rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Podopieczni p. Hanny Grus-Krężelewskiej oraz p. Michała Garstkiewicza  pewnie zwycieżyli w obu kategoriach, awansując do kolejnego etapu, czyli półfinału powiatu poznańskiego.

M. Garstkiewicz

Tym razem 7 stycznia 2012 roku na zaproszenie Pani Łukomskiej naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Liceum Plastycznego z Poznania.

Absolwentka Gimnazjum nr 2 w Luboniu Aleksandra Woś z nauczycielką przedmiotów artystycznych w bardzo interesujący sposób opowiedziały o zasadach naboru do szkoły oraz jej ofercie. Ponadto uczniom wyświetlono specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną zachęcającą do nauki w "Plastyku". Liceum Plastyczne jest publiczną, bezpłatną szkołą artystyczną. To placówka z wieloletnią tradycją, którą ukończyło wielu wybitnych polskich artystów i projektantów. Osiągnęli oni znaczące sukcesy artystyczne.

W prezencie otrzymaliśmy kalendarze ścienne na bieżący rok wykonane przez tamtejszą młodzież. Dziękujemy!

Lidia Grzelczyk, klasa IIId