Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak

27 lutego 2013 r. grupa uczennic z klasy III b: Oliwia Lebiedź, Klaudia Janusz, Malwina Anioła i Ola Urbaniak ponownie odwiedziła zaprzyjaźnione przedszkole „Czarodziejski zamek”. Tym razem dziewczyny przygotowały dla małych sąsiadów eksperymenty. Wspólnie sprawdzali, jakie produkty rozpuszczają się w cieczy, a także, jak nadmuchać balon za pomocą gorącej wody i musujących tabletek smiley. Wspólne doświadczenia przyniosły przedszkolakom i gimnazjalistkom wiele radości.

Paulina Hącia

Ogłaszamy konkurs na projekt logo szkoły. Logo zostanie umieszczone na podkładce pod kubek lub filiżankę.  Podkładka może mieć dowolny kształt zawierający się w kwadracie o wymiarach 93x93 mm.  Jak przygotować projekt?  1) plik graficzny do druku: format jpg, psd, tiff, wielkość 1:1; rozdzielczość 300 dpi, odległość tekstu i ważnych elementow grafiki od linii cięca min. 3 mm, 2) plik wektorowy z obwiednią kształtu (wykrojnika)- do wycięcia: format AI lub EPS (ewentualnie CDR).
W bibliotece szkolnej dostępne są zasady tworzenia logo zawierające niezbędna wskazówki, którymi powinniście się kierować przy projekcie. Termin oddania prac: 6.05.2013r. Nauczyciel odpowiedzialny: p. Agata Budzyńska. Wątpliwości i niejasności rozwieją nauczyciele informatyki.

Agata Budzyńska

Wczoraj w naszej szkole odbył się pierwszy Konkurs Układania Kostek HAPPY. Każdy, kto choć raz podjął próbę ułożenia tych „radosnych sześcianów”, wie, że to zajęcie bardzo pasjonujące i dające dużo zadowolenia. Ponadto układania nie można się wyuczyć, więc każdorazowo stanowi ono dla nas nowe wyzwanie. Atutem składania kostek jest fakt, że może to robić każdy, bez względu na wiek, wiedzę, etap edukacji. Obserwując duże zainteresowanie, zaprosiliśmy przedstawicieli każdej klasy do udziału w konkursie. Do rywalizacji stanęły 22 trzyosobowe drużyny naszego gimnazjum oraz jedna drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Konkurs polegał na trzykrotnym ułożeniu trzech różnych kostek, na które zespoły miały maksymalnie 5 min. Okazało się, że zadanie to dla kilku grup było bardzo łatwe. Wystarczyło im bowiem niespełna pół minuty, aby zbudować trzy sześciany! Innym w ogóle nie udało się tego osiągnąć w wyznaczonym czasie... Rywalizacja była zacięta, walczono o każdą sekundę. Ostatecznie wygrała reprezentacja klasy I c (Zuzanna Budzyńska, Wiktoria Piechowska oraz Zuzanna Skonieczna), która na trzy rundy potrzebowała 143 sekundy, drugie miejsce przypadło kl. III a (Jakub Kamienniczny, Mateusz Adamczak, Kamil Przybysz), miejsce trzecie zajęła kl. I e (Zosia Lenartowicz, Julia Bandosz i Patrycja Motała). Serdecznie gratulujemy drużynom, które wygrały. Pozostałych zachęcamy do treningu i zgłoszenia swojego udziału w następnej edycji konkursu.

Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska, Elżbieta Sobczak Ellmann