We wtorkowy poranek, 2 września, po dwóch wyjątkowo słonecznych i ciepłych miesiącach wakacji, nasi gimnazjaliści oficjalnie rozpoczęli kolejny rok nauki. Drugo- i trzecioklasiści zgromadzili się w holu szkoły  o godz. 9.00, powitanie pierwszoklasistów nastąpiło półtorej godziny później. Po części oficjalnej młodzież obejrzała występ artystyczny przygotowany przez klasy II f i II a pod kierunkiem p. Jolanty Skowrońskiej i p. Barbary Małeckiej. W uroczystości inaugurującej rok szkolny 2013/2014  wzięli udział zaproszeni goście: p. burmistrz Rafał Marek, p. Romualda Suchowiak, kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Urzędu Miasta, podkomisarz Anita Haegenbarth, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu, st.sierż. Agnieszka Smoczyk,  Asystent Ogniwa Prewencji KP Luboń, p. Marta Paul-Lis - przedstawicielka Wojewódzkiego Inspektora Sanitarno- Epidemiologicznego oraz p. Roman Goliński z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Obecność na uroczystości tak licznego grona osób wiąże się w dużym stopniu z podjętymi w ubiegłym roku szkolnym działaniami edukacyjnymi. W czerwcu bowiem na bazie porozumienia zawartego z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM powstała klasa o profilu bezpieczeństwo narodowe, planująca współpracę z wyżej wymienionymi instytucjami. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję ocenić efektywność podjętych inicjatyw i podobnie jak w roku ubiegłym osiągniemy kolejne sukcesy dydaktyczne. 

Anna Wodzyńska-Skotarczak

Podczas wakacji w szkole nocowali tenisiści odbywający intensywne treningi. Przyjechały do nas dwie grupy: pierwsza mała - ośmioosobowa - i druga licząca trzydzieścioro ośmioro uczestników. Głównym organizatorem obozu był pan Jerzy Grycan, były trener pingpongowych reprezentacji Polski i Australii, twórca programu "Integralny tenis stołowy". Wśród sportowców były dzieci i młodzież regularnie trenujący w klubach oraz trenerzy, którzy także tutaj przechodzili szkolenie przygotowujące ich do całorocznej pracy.  Spali w klasach, które zostały wyposażone w wygodne łóżka (to opinie naszych gości) i szafki do przechowywania odzieży. Wszyscy wyjechali zadowoleni i uśmiechnięci, obiecując kolejną wizytę podczas ferii zimowych.

Więcej informacji oraz film na stronie e-lubon.pl.

http://e-lubon.pl/news/oboz-tenisa-stolowego-w-luboniu-5724

Link do strony "Integralny tenis stołowy" (warto przeczytać!).

www.integralnytenisstolowy.com/

G2

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 odbędzie się w dniu 2 września (poniedziałek): dla klas drugich i trzecich o godzinie 9.00, dla klas pierwszych - o godzinie 10.30.
Uczniowie, pamiętajcie o stroju galowym!

G2

Do końca wakacji pozostało jeszcze kilka dni. Wprawdzie pogoda nieco się zepsuła, ale nadal można rano poleniuchować dłużej w łóżku, spotkać się z przyjaciółmi na dłuuugą pogawędkę, pograć w piłkę albo pojeździć do woli na rowerze... Wiele osób nadal przebywa poza Luboniem czy nawet poza Polską. W szkole jednak w najlepsze trwają już przygotowania do rozpoczęcia roku! Uczniowie klas 2 a i 2 f spotkali się z panią Jolantą Skowrońską, aby omówić scenariusz i przydzielić role. Miło zobaczyć znajome twarze!

G2
Uczniowie