Uczniowie klasy 1 f zachęceni przez nauczycielkę plastyki p. Dorotę Muchę odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu.  Uczestniczyli w lekcji muzealnej, której temat brzmiał: "Jak patrzeć na dzieło sztuki?".  Zajęcia odbyły się w salach Galerii Malarstwa. Uczyły młodzież patrzenia na dzieło sztuki w taki sposób, aby jak najwięcej „powiedziało" odbiorcy. Uczniowie interpretowali obrazy z punktu widzenia formy i treści. Poznali różne zasady komponowania dzieła malarskiego (kompozycja statyczna i dynamiczna, otwarta i zamknięta, linie kompozycyjne, kierunki ruchu itp.) Podczas zajęć zwracali również uwagę na konteksty pozaobrazowe.

Dorota Mucha

Odbyły się dwa kolejne spotkania poświęcone koncepcji pracy szkoły. 27 lutego drugi raz debatowali uczniowie - reprezentanci poszczególnych klas. Miały miejsce gorąca dyskusja i owocne warsztaty. Młodzież i tym razem zaprezentowała wiele ciekawych propozycji. Z kolei 4 lutego swoje pomysły na szkołę omawiali rodzice uczniów ze wszystkich klas. P. dyrektor zaprezentowała wnioski z rozmów przeprowadzonych w czasie wywiadówek. Na bazie tych uwag dyskutowano na temat bliższych i dalszych celów, które należy osiągnąć. Wiele miejsca poświęcono także  codziennym sprawom, które - co zrozumiałe - są bardzo ważne dla uczniów i ich rodziców. Wszystkie propozycje, zarówno młodzieży, jak i dorosłych, zostaną wykorzystane przy tworzeniu ostatecznej wersji koncepcji pracy Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

Dyrekcja serdecznie dziękuje gimnazjalistom i ich rodzicom za udział w debatach, a nauczycielkom: p. Ewie Frąckowiak i p. Joannie Taberskiej za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu spotkań.

G2

27 lutego 2013 roku odbyły się Szkolne Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłkę Ręczną. Do turnieju zgłosiło się siedem klas: 3 a, b, c, d, e, g, h. Z powodu małej liczby chłopców w swoich klasach uczniowie 3b i 3c połączyli się zgodnie w jedną drużynę. Zespoły liczyły maksymalnie 10 osób. W ich składzie mogły być również dziewczyny. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po trzy zespoły. W grupie pierwszej były klasy 3h, 3d, 3a, a w drugiej grupie klasy 3e, 3g, 3b+c. Zwycięzcy grup walczyli o pierwsze i drugie miejsce. Mecze rozgrywane były po 6 minut ciągłej gry. Oto klasyfikacja ogólna: 3h (1. miejsce), 3 e (2. miejsce), 3 d (3. miejsce), 3 b+c (4. miejsce), 3 a (5. miejsce), 3 g (6. miejsce). Gratulujemy klasom 3h, 3e, 3d zajęcia miejsc medalowych, a pozostałym udziału i sportowej rywalizacji. Organizatorami turnieju byli p. Marcin Zabłocki, p. Michał Garstkiewicz i p. Krzysztof Błaszczyk.

Marcin Zabłocki

Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak