Dnia 19 kwietnia 2013 r. na boisku ORLIK w  Luboniu odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.  W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Baranowa, Kostrzyna, Jerzykowa i Lubonia. Zespoły rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut.  Młodzi piłkarze naszej szkoły wysoko  wygrali wszystkie pojedynki i zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Kleszczewie. Królem strzelców turnieju został Adrian Szynka.

Skład naszej drużyny:

1. MATEUSZ KARPICKI 2D

2. STANISŁAW WYSOCKI 3D

3. KACPER SZULC 3D

4. DOMINIK WACŁAWSKI 3D

5. MARCIN DEPCZYŃSKI 3D

6. BARTOSZ WITKOWSKI 3D

7. MIKOŁAJ MATYLA 2C

8. ADRIAN SZYNKA 3E

9. BARTOSZ MORA 3F

10. DAWID JURGA 3E

11.MARIUSZ DOTKA 1D

Krzysztof Błaszczyk

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Były one ważne, ponieważ ich wynik zdecyduje o przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych. Trzecioklasiści mają za sobą testy z języka polskiego, historii i wosu, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych. Wyniki - 21 czerwca.

G2

Podczas przerwy między poszczególnymi zakresami egzaminów gimnazjalnych trzecioklasiści otrzymali posiłek regeneracyjny - bułki i soczki owocowe. Okazało się, że to doskonały pomysł. Smakowało smiley . Miejscem odpoczynku była widownia w hali sportowej (dziękujemy za gościnę!). Poza jedzeniem w czasie przerwy niektórzy uczniowie jeszcze utrwalali materiał, co rokuje świetne wyniki!

G2

W poniedziałek (22 kwietnia) odbyły się testy diagnostyczne z języka angielskiego dla uczniów klas szóstych.  To pierwszy sprawdzian w nowej szkole dla przyszłych gimnazjalistów! Na podstawie wyników określimy poziomy poszczególnych grup oraz zostanie utworzona klasa językowa (kandydaci do niej pisali nieco trudniejszy test).