6.12.2012 r.

6 grudnia przybyli do nas - na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego - mili goście w czerwonych strojach.

Powitaliśmy Mikołajów bardzo serdecznie, tym bardziej, że częstowali słodyczami!

SU

Dnia 5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w naszej szkole spotkała nas niebywała niespodzianka. W holu pojawiła się piękna dekoracja - oczywiście- stworzona z motyli! Zostaliśmy powitani przez nauczycieli życzeniami oraz słodkim upominkiem. Na tablicach w holu każdy uczeń mógł dokonać wpisu, dając wyraz temu, że popiera naszą działalność charytatywną. My utwierdziliśmy się w tym, że zaangażowanie i wysiłek bezinteresownego pomagania innym są doskonałą szkołą kształtowania siebie i swoich cech charakteru. To pierwszy krok w realizowaniu własnych planów i zamierzeń.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do współpracy. Mile widziana każda osoba, która chce podać innym pomocną dłoń.

Jeśli chcecie podzielić się swoim czasem, napiszcie do nas: motyli-wiele@wp.pl.

Czekamy!

Wolontariusze Gimnazjum nr 2

Wolontariusze z G2 znów działają!

Rozpoczynamy kolejną akcję pomocy. Upiekliśmy 1000 pierników w kształcie motyli wspólnie z nauczycielami, rodzicami i ludźmi, którzy wspierają nas od dwóch lat. Dnia 4 grudnia jako wolontariusze hospicjum Palium wzięliśmy udział w organizacji koncertu Audiofeels w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Byliśmy tam! Po koncercie rozdawaliśmy wszystkim darczyńcom nasze pierniki, dziękując za pomoc ofiarowaną dla hospicjum.

Wolontariusze Gimnazjum nr 2

4 grudnia klasy II b i III b wzięły udział w spotkaniu filmowym z cyklu "Historia na dużym ekranie". Inicjatorem projektu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz kino Rialto.

Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać realia życia w państwie komunistycznym. Najpierw obejrzeli prezentację historyczną i wysłuchali wykładu, który został przygotowany przez pracowników IPN. Wyjaśniał on w przystępny i zrozumiały dla gimnazjalistów sposób najważniejsze wydarzenia związane z rozwojem komunizmu w Polsce i jego funkcjonowaniem, a także powstaniem silnej opozycji.

Młodzież dowiedziała się jak doszło do powstania "Solidarności" i ilu ludzi musiało poświęcić swoje życie, aby mogli oni żyć w wolnym kraju. Następnie uczniowie obejrzeli film "80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka, który jest polskim kandydatem do Oskara 2013 roku w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. Fabuła filmu inspirowana była prawdziwą historią, która wydarzyła się we Wrocławiu w okresie od wydarzeń sierpniowych 1980 roku, do sierpnia 1982.

Gimnazjaliści byli bardzo zadowoleni z wycieczki, nie tylko dużo dowiedzieli się o historii PRL, ale także obejrzeli świetny film.

Katarzyna Urbaniak