Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Obchodziliśmy go w również w naszej szkole - zorganizowany został konkurs na plakat promujący naukę języków obcych, przedstawiony krótki spektakl w języku niemieckim, a także rezultaty projektu eTwinning - kartki ze szkół europejskich. Kartki te wykonane zostały przez młodzież z 86 szkół biorących udział w projekcie. Był one napisane w języku ojczystym każdego z uczniów, a treść wszystkich była taka sama - pozdrowienia i życzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Dzięki temu mogliśmy porównać języki z różnych grup językowych - słowiańskie, germańskie, romańskie, tureckie, celtyckie czy ugrofińskie i przekonać się, jak wielojęzyczna i wielokulturowa jest Europa. Odbyliśmy tym samym krótką, wirtualną podróż do różnych miejsc, nabierając (mam nadzieję) chęci do nauki różnych języków! Nasi uczniowie również wykonywali i pisali kartki, które zostały wysłane do szkół z różnych krajów.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Pod tym tytułem w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbywają się cykle spotkań z podróżnikami, geografami, osobami mającymi pasje i zainteresowania.

26 września 2012 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z Panią Anetą Jankowską - Łukomską udała się do wspomnianej biblioteki, aby w ten sposób poznać wspomnienia z wyprawy młodego małżeństwa, które na 30 urodziny postanowiło zaatakować KILIMANDŻARO. Góra Kilimandżaro wznosi się na wysokość 5896 m n.p.m. Położona jest na granicy Tanzanii i Kenii. To nie tylko najwyższy masyw górski Afryki, ale również jedna z najwyższych wolno stojących gór na świecie. Wynurza się ponad falistą powierzchnię otaczającej sawanny na prawie 5000 metrów.

Uczestnicy prelekcji

26 września 2012 roku uczniowie klasy II c odwiedzili fabrykę kosmetyków Nivea w Poznaniu. Jako wiodąca międzynarodowa firma Grupy na rynku markowych produktów konsumenckich do pielęgnacji skóry NIVEA Polska koncentruje się na realizacji życzeń konsumentów. Podstawą ich sukcesu są znane marki NIVEA i Eucerin oraz silna pozycja lidera na polskim rynku kosmetycznym.

W.Walla, W.Kubiak, klasa II c

W poniedziałek 24 września 2012 r. uczniowie klas 2F i 3G wybrali się do Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Wyjazd zorganizowała p. Joanna Taberska. Była to wycieczka przedmiotowa mająca na celu poszerzenie widomości o sposobach oczyszczania ścieków.

Na początku naszego pobytu w zakładzie zobaczyliśmy makietę całej oczyszczalni, która przedstawiała jej budowę. Pani przewodnik opowiedziała nam o roli i funkcjonowaniu zakładu. Na podstawie makiety przedstawiła dokładnie proces oczyszczania ścieków. Potem zaprosiła uczniów na wycieczkę po terenie oczyszczalni.

Patrycja Wiśniewska, Kamila Marnocha