Przejdź do strony:

Kolejne etapy Megamisji za nami. Jesteśmy dumni z tego, że trud, który wkładamy w realizację projektu przynosi nam nie tylko wiedzę oraz satysfakcję, ale i profity dla szkoły. Są to m.in.książki,gry dydaktyczne, audiobooki, artykuły biurowe. Przed feriami zapracowaliśmy na dwa tablety, z których jesteśmy bardzo dumni yes. Będziemy z nich korzystać zaraz po naszym zimowym odpoczynku. 

Magdalena Słomińska

W naszej szkole trwają półkolonie. Nie ma w nich miejsca na nudę! Spędzamy czas aktywnie i radośnie. Już pierwszego dnia zamieniliśmy się w prawdziwych artystów i własnoręcznie wykonaliśmy anioły. Może nie uwierzycie, ale nawet sami szlifowaliśmy drewno. Po zakończonej ciężkiej pracy na każdego artystę czekała przepyszna pizza. Było ich tyle, że poczuliśmy się jak w prawdziwej pizzerii. Drugiego dnia wybraliśmy się do Multikina na film pt. "Ralf Demolka 2". Było bardzo zabawnie. Przekonaliśmy się również, że podróż komunikacją miejską wcale nie musi być monotonna i można spotkać wielu ciekawych ludzi. Okazało się, że spotkaliśmy tam kolegów i koleżanki z SP2. Rozmów i śmiechu nie było końca. A w oczekiwaniu na autobus udało się przeprowadzić bezpieczną bitwę na śnieżki. Każdy dzień połkoloniI jest zaskakujący, ciekawe, czym zaskoczy nas jutro? ...

Aleksandra Sołecka, Anna Minke, Anna Augustyniak

Ferie zimowe to czas zabawy i odpoczynku, zwłaszcza dla najmłodszych, ale również i czas, gdzie nasza uwaga zostaje często rozproszona zimowym szaleństwem. Należy pamiętać o zagrożeniach, jakie wiążą się z tym okresem. Wyjeżdżając na dłużej, pamiętajmy, aby należycie zabezpieczyć swój dom. Przekażmy zaufanej osobie klucze, by mogła doglądać mieszkania i tym samym "maskować" naszą nieobecność. 

Oto kilka praktycznych rad dla najmłodszych, które  pomogą spędzić bezpieczne ferie.                               
1. Zjeżdżając na sankach i nartach, wybieraj miejsca oddalone od jezdni i pamiętaj o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa na stokach.
2. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami. Staraj się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucaj śnieżkami w nadjeżdżające samochody, gdyż może się to skończyć groźnym wypadkiem!
3. Na łyżwach trenuj jazdę tylko w wyznaczonych miejscach. Zamarznięte stawy, jeziora czy rzeki, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy, gdyż w każdej chwili lód może się załamać!
4. Nie doczepiaj sanek do samochodu, stwarza to zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa!
5. Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów i nie ufaj obcym osobom.
6. W zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność i potrzebują dłuższego czasu hamowania, dlatego nie przebiegaj  przez ulicę i w miejscach niedozwolonych oraz pamiętaj o elementach odblaskowych, które poprawią naszą widoczność na drodze.
7. W razie niebezpiecznej sytuacji lub wypadku, pamiętaj o numerach alarmowych: 
NUMER RATUNKOWY - 112

POLICJA ZACHĘCA MŁODZIEŻ I DZIECI, ABY WOLNY CZAS WYKORZYSTAŁY NA PRZYGOTOWANIE PRACY PLASTYCZNEJ W RAMACH KONKURSU „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW”.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji kontynuuje kampanię informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw przez
dzieci i młodzież w miejscach zimowego wypoczynku, a w szczególności na terenach narciarskich oraz rekreacyjnych. Elementem akcji jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla
bałwanów”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę, która
nie ukończyła 16 roku życia. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez opiekuna prawnego należy kierować pod adres: Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji, ul. Puławska 148/150, 02-514 Warszawa. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody. Wszelkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej: http://www.policja.pl/nezpieczenstwo-na-stoku

UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH! 

                     

Komisariat Policji w Luboniu

Uczniowie i rodzice z naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki dla dzieci z domu dziecka w Bninie. Inicjatorką akcji była pani Agata Monkiewicz-Obrzut, a koordynatorką pani Aleksandra Sołecka. Paczki zostały zawiezione do Domu Dziecka i są obecnie pod czujnym okiem pluszowego misia ze zdjęcia-mieszkańca domu. Reprezentką szkoły podczas przekazania paczek była Laura z 2a. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary dla dzieci. 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie