Przejdź do strony:

W tym tygodniu uczniowie z klasy 1a i b bawili się w Master Chef-a. Samodzielnie przygotowali smaczne, kolorowe i z pewnością zdrowe sałatki owocowe. Dzieci obierały, kroiły i mieszały wszystkie przygotowane owoce z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa. Dzięki temu doświadczeniu pierwszoklasiści nie tylko poznali nowe owoce, takie jak: jeżyny, melony, borówki, figi, ale również nauczyli się prawidłowo trzymać nóż, przygotowywać stanowiska pracy, dbać o higienę spożywanych posiłków. Na koniec dzieci degustowały sałatki-rozpoznawały i opisywały smaki jedzonych owoców. 

Aleksandra Sołecka, Monika Siwek

Pod koniec czerwca Miasto Luboń zorganizowało  konkurs międzyszkolny na stworzenie projektu graficznego logo do hasła "Segreguj śmieci, chroń świat dla swoich dzieci". Celem konkursu  było wyłonienie logo promującego selektywną zbiórkę odpadów, które będzie zamieszczane na plakatach, ulotkach, banerach, gadżetach reklamowych, w serwisach internetowych Miasta Luboń. Istotą konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w tematykę związaną z segregacją odpadów. Konkurs miał za zadanie rozwijać u uczniów kreatywność oraz zdolności twórcze, skłonić ich do poznania i poszerzania wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami. Spośród uczniów szkól podstawowych i gimnazjów Lubonia Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni podczas EKO- pikniku, 3 września, w Wiśniowym Sadzie w Luboniu. W kategorii szkół gimnazjalnych Komisja przyznała nagrody naszym uczniom: I miejsce: Julia Pokryszka; II miejsce: Marianna Kubicka; III miejsce: ex aequo Ewa Rychel i Zuzanna Waligórska. Serdecznie gratulujemy.

                                            

Joanna Taberska, Dorota Mucha

11 września po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele wszystkich klas na zebraniu Samorządu Uczniowskiego. Prowadziła je opiekunka SU, p.Aneta Jankowska-Łukomska. Do spotkania przyłączyła się p.dyrektor Jolanta Walczak. Uczniowie zostali zapoznali z celem funkcjonowania samorządów uczniowskch oraz planowaną tematyką i zadaniami w roku szkolnym 2017/2018. Pani Łukomska zapowiedziała wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego i zaprosiła do kandydowania. Uczniowie podawali własne propozycje działań na najbliższe miesiące, m.in.przyznawanie Oskarów dla wyróżniających się nauczycieli (konieczne dobrze opracowane kryteria), Dzień pluszowego misia i Dzień piżamy, "szczęśliwy numerek", bal przebierańców dla klas 4-7 i gimnazjalistów, akcje charytatywne i zabawy okolicznościowe. Wypowiadali się i gimnazjaliści, i uczniowie szkoły podstawowej. Samorząd zaopiniował pozytywnie zaproponowane przez p.dyrektor dni wolne. Pierwsze spotkanie, bardzo owocne, zapowiada rok wyjątkowej współpracy i aktywności Samorządu SP5!  

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie