Przejdź do strony:

Pierwszego dnia maja grupa dwudziestu wolontariuszy z p.Magdaleną Przybylską i p.Elżbietą Sobczak-Ellmann udała się do Ogrodu Botanicznego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez następne dwie godziny, wyposażeni w całe mnóstwo pięknych motyli, namalowanych własnoręcznie przez pacjenta Hospicjum Pana Kazimierza oraz wielu wolontariuszy, z uśmiechem kwestowaliśmy na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium wśród pachnącego bzu. Motyle szybko obiegły cały Ogród, zachwycając zarówno dzieci, jak i dorosłych. Trafiły do wielu ludzi, którzy nie po raz pierwszy wspierali akcję Hospicjum, a motyle kolekcjonują już od lat. Na koniec naszej zmiany przysiedliśmy jeszcze na ciastko i herbatę, którymi zostaliśmy poczęstowani. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nam się to uda.  

 

Zuzanna Maciejewska 3g

22 kwietnia 2018 r. uczeń naszej szkoły Franciszek Mwaba z kl. I a, reprezentujący barwy klubu Wieża Śmigiel, wraz z 30 innymi zawodnikami wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach, które odbyły się w Lesznie. Franek wystartował w swojej grupie wiekowej C9 (chłopcy do lat 9) i w ostatecznej klasyfikacji po siedmiu rundach uplasował się na miejscu 7., co zapewniło mu awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w czerwcu. Frankowi życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu szachowej pasji! 

              
 

Aleksandra Sołecka

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie odbyła się kolejna edycja Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje - oddziały gimnazjalne: Jan Cieśliczak 3c, Tomasz Kopeć 3c, Hubert Golon 3c; szkoła podstawowa: Oliwia Bobrowska 5a, Wojtek Stęplowski 5a, Gabriel Pawlewski 5a i Natalia Hoffmann 6a.
Konkurs składał się z 4 części: testu wiedzy z kodeksu ruchu drogowego (skrzyżowania, znaki, pierwszeństwo przejazdu), praktycznej jazdy po miasteczku ruchu drogowego, zgodnie z zasadami kodeksu; jazdy po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dużymi umiejętnościami praktycznymi. Reprezentacja szkoły podstawowej zajęła czwarte miejsce w powiecie poznańskim, a oddziały gimnazjalne 3 miejsce w powiecie. To duży sukces, ale już szykujemy się do kolejnej edycji tego konkursu w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy chętnych do ćwiczeń. Uczniów do konkursu przygotowywali p.Krzysztof Dzydzan (rower i testy) i p.Katarzyna Pilarska (pierwsza pomoc). 

Krzysztof Dzydzan

W dniach 14-15 kwietnia odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca "Bydgoska Układanka Taneczna". Luboń reprezentowała szkoła tańca NEW DANCE SCHOOL. Uczennice: Julia Kalinowska z klasy 2b i Weronika Gierka z klasy 2a wraz ze swoją MINI formacją  i formacją JAZZ w kategorii 12-15 lat stanęły na podium i przywiozły ze sobą  ZŁOTO!!! Amelia Nowicka  z klasy 4a w kategorii  9-11 lat ze swoją  formacją JAZZ również zajęła pierwsze miejsce i zdobyła ZŁOTO!!! 

                    

SP5
Przejdź do strony:
Uczniowie