Przejdź do strony:

W środę 18 czerwca klasa 3d wraz z p.Klaudią Ochowiak i p.Weroniką Idzikowską wybrała się na ostatnią klasową wycieczkę do Escape Roomu "ENIGMA". Podzieliliśmy się na 4 drużyny i daliśmy się zamknąć w pokojach "Alicja w Krainie Czarów", "Gdzie jest Sherlock", "Misja: lodówka" i "Alchemik". Każda z grup miała 60 minut, aby rozwiązać zagadki prowadzące do wyjścia. Popisaliśmy się sprytem, logicznym myśleniem i dobrą pracą grupową, dzięki czemu prawie wszystkim udało się wyjść przed czasem! Uczniom bardzo spodobała się taka forma spędzania czasu i już sami planują kolejne wyjścia :)

Klaudia Ochowiak

W dniu 16.06.2018r. na poznańskim Hipodrom Wola odbyły się Mistrzostwa Poznania w skokach przez przeszkody. Wzięła w nich udział nasza koleżanka Dominika Siudzińska z klasy gimnazjalnej 3a, która wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Poznania w kategorii Kuce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

                 

SP5

W dniach 12-13.06.2018 w Rawie Mazowieckiej odbywały się FINAŁY OGÓLNOPOLSKIE Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna naszych dziewczyn, w składzie: Weronika Dombka, Zuzia Sułek i Natalia Piechota z klasy 2A wywalczyły po ciężkich spotkaniach 9 miejsce w kraju.
We wtorek rozgrywał się turniej grupowy. Nasze zawodniczki miały najtrudniejszą grupę, ponieważ każda drużyna składała się z osób grających od lat w klubach sportowych tenisa stołowego. Pierwszy mecz zagrały ze szkołą z Buczka. Po dosyć długim spotkaniu oraz bardzo wyrównanej walce, niestety, przegrały 2:3. W drugim meczu spotkały się z drużyną z Płocka. Zwyciężyły 3:1. Ostatnie spotkanie w grupie, zagrały z Brzegiem Dolnym i przegrały 0:3. Ta drużyna okazała się później mistrzem kraju. W następnym pojedynku zagrały ze szkołą z Czostkowa. Wygrały 3:0. Następnego dnia o 9 miejsce zagrały „rewanż” z Płockiem. Jeszcze bardziej udowodniły swą wyższość nad dziewczynami z Płocka i pokonały je 3:0. 

Weronika Dombka 2a

14 czerwca klasa 2a wraz z wychowawcą p.Michałem Garstkiewiczem oraz p.Weroniką Idzikowską zmierzyła się z największą rzeką naszego województwa, czyli rzeką Wartą. Po krótkim przeszkoleniu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa nad wodą rozpoczęliśmy wodowanie kajakowych dwójek turystycznych. Zaplanowana trasa to: Puszczykowo Przystań Niwka Stara- Poznań przystań Klubu Sportowego Stomil (pomiędzy mostem Przemysła I a mostem Królowej Jadwigi ) Łącznie do pokonania było 18 km. Niemal wszyscy uczestnicy mieli pierwszy raz okazję zobaczyć, jak wygląda Luboń z perspektywy rzeki, w którym miejscu znajdowała się przeprawa promowa, czy przepłynąć pod autostradą A2. Pogoda i humory dopisywały nam przez całą trasę. W połowie dystansu posililiśmy się drożdżówkami, które dostarczył nam ratownik płynący z nami na łodzi motorowej. Po prawie 3,5h wiosłowania dotarliśmy na metę spływu, gdzie czekał na nas posiłek oraz rodzice, których zaprosiliśmy do wspólnego biesiadowania. Była okazja to powspominania i podsumowania klasowych działań w roku szkolnym 2017/2018. 

Michał Garstkiewicz
Przejdź do strony:
Uczniowie