W poniedziałek odbył się Dzień Dziecka w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Wychowawczynie serwowały dzieciom lody, a po zjedzeniu  dzieci bawiły się wspólnie na placach zabaw. Niecodzienną atrakcją były - dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina, które bardzo ucieszyły wszystkich obecnych. Przypominaliśmy sobie o prawach dzieci do nauki, zabawy i wypoczynku. Rozmawialiśmy o naszych planach, opowiadaliśmy, kim chcemy być, gdy dorośniemy. Było bardzo miło i sympatycznie. Dzień był emocjonujący i pełen wrażeń.

Anna Wieloch, Magdalena Słomińska

W dniach 20-24 maja gościliśmy grupy ze szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii i Włoch w ramach projektu „Women in art. Breking the invisibility loop”. Tydzień spędzony razem obfitował w różne wydarzenia: zajęcia integracyjne, warsztaty artystyczne, zwiedzanie Poznania i Torunia, wystawy w muzeach i galeriach sztuki związane z tematyką projektu, spotkania z artystami. Goście odwiedzili również Urząd Miasta Luboń i spotkali się z p. burmistrz M. Machalską. W ramach współpracy z lubońskim Ośrodkiem Kultury przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne pod kierunkiem dr. D. Głowackiego, tam też uczniowie zaprezentowali swoje prace wykonane w poprzednim etapie realizacji projektu. Uczniowie i nauczyciele wymieniali doświadczenia  i prezentowali efekty swoich działań. Dzieci z zagranicy przebywały u rodzin naszych uczniów. Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby pobyt w Polsce był  pełen niezapomnianych wrażeń i zapewnili  gościom moc atrakcji podczas rodzinnych popołudni i wieczorów.

Relację z pobytu znaleźć można na blogu https://wiaerasmusproject.blogspot.com oraz na stronie https://www.facebook.com/WIAerasmusproject/

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu. Dziś (4 czerwca) w naszej szkole przeprowadziliśmy kolejny egzamin. Odbył się on pod czujnym okiem lubońskiej policjantki p.Kingi Koluszenko. Koordynatorami byli nauczyciele: p.Jolanta Bednarczyk oraz p.Krzysztof Dzydzan. Ucznowie musieli posiadać wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz o budowie roweru. Dokładnie powtórzyli zasady, jakie zobowiązują rowerzystę na drodze, np. przy przekraczaniu jezdni, przejazdów szynowych, wymijaniu, wyprzedzaniu czy włączaniu się do ruchu. Ponadto wykazali się znajomością znaków  drogowych  pionowych i poziomych oraz zasad pierwszej pomocy.

Jolanta Walczak

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym, iż w tym czasie trwała przerwa świąteczna i nie mogliśmy zorganizować wspólnego wiosennego śniadania,przygotowaliśmy je 16 maja. Popularyzowaliśmy zdrowy styl życia. Podczas przerwy między lekcjami uczniowie, którzy pokazali przygotowaną wcześniej kanapkę, mogli otrzymać od uczniów z klasy 8c pyszny sok, warzywo-owocową sałatkę oraz zdrowego sandwicha. Wszyscy chętnie korzystali z pięknie przygotowanego śniadaniowego stołu.
Była to doskonała integracja młodzieży naszej szkoły.

Natalia Woźniak, Beata Siwek, 8c