Przejdź do strony:

Grupa spotykająca się cyklicznie z pedagogiem szkolnym zaprosiła uczestników świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w naszej szkole i innych uczniów do wspólnego działania przy „świątecznym" stole. To jeszcze nie Wigilia i nie Święta- trzeba je przygotować. Będziemy robić ozdoby na nasze choinki metodą, która nie jest jeszcze dobrze znaną praktyką. Warsztaty ozdabiania metodą filcowania wełny były organizowane w Szkole przez pedagoga szkolnego w poprzednich latach. Teraz styropianowe kule zamienią się w kolorowe bombki według projektu samych uczestników. Wzajemne wsparcie, pomoc i uczenie się od siebie nawzajem - to wspólne ze sobą przebywanie, radość z towarzystwa innych osób, rozmowy podczas działania, śmiech i wytrwałość. Wszystkim nauczycielom , pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego na Święta i cały następny rok.

Ewa Jakubowska

3 grudnia uczniowie klasy 8d obejrzeli film „Królowie lata”. Komedia produkcji amerykańskiej pokazana została jako kolejna propozycja filmowych lekcji oferowanych przez kino Muza w cyklu „Młodzi w obiektywie” Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Zabawny film nie był pozbawiony poważniejszych treści. Opowiadał o relacjach dorastających dzieci z rodzicami, młodzieńczym buncie, przyjaźni, miłości, o problemach młodych ludzi wkraczających w dorosłość. Dzięki filmowi uczniowie przypomnieli sobie również rodzaje komizmu. W filmie dominował komizm słowny- scenariusz obfitował w wartkie, zabarwione ironią dialogi. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

„Zemsta” 7a

11.12.2018 r.

Na zakończenie cyklu lekcji poświęconych lekturze „Zemsta” uczniowie klasy 7a przedstawili wybrane przez siebie i przygotowane w grupach sceny komedii Aleksandra Fredry. Mieli nie tylko opanować tekst dialogów, ale też zadbać o odpowiednie rekwizyty i scenografię. Zadanie tylko pozornie wydawało się łatwe, w najmniej spodziewanych momentach nadchodziła trema (nieobca zarówno początkującym, jak i doświadczonym aktorom!) i trzeba było przywrócić do łask zapomnianą już nieco rolę suflera. Drobne potknięcia nie popsuły nam jednak zabawy, a przecież o to w komedii chodzi! 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

6 grudnia w Poznaniu odbyły się  rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a - Zuzanna Sułek, Natalia Piechota i Wiktoria Frelich. Do tak wysokiego szczebla rozgrywek awansowało 14 drużyn z naszego województwa. Nasze "złotka" okazały się najlepsze! Wygrały! Patrząc na ich technikę i taktykę gry, współdziałanie, okazywane sobie wzajemnie wsparcia, byłam pewna, że nie może być inaczej. Ciężka praca dziewczynek została nagrodzona. Zajmując I miejsce, awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się wiosną. Gratulujemy ogromnego sukcesu! 

Jolanta Bednarczyk
Przejdź do strony:
Uczniowie