Przejdź do strony:

Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz przyłączyli się do projektu realizowanego przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Zasadzili w szkolnym ogrodzie cebulki żółtych krokusów, które mają uczcić pamięć półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej i Holokaustu. Żółte kwiaty mają przypominać żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistów krajach. Krokusy mają nam przypomnieć także o tym, że nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera, że na świecie jest dobro i piękno.  

Paulina Hącia

Na czele Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 będą stały Martyna Jaskuła (przewodnicząca) i Natalia Piechota (zastępca).  Opiekunką SU jest p. Aneta Jankowska-Łukomska

                      

Jolanta Walczak

8 października uczniowie klas 8a i 8d pod opieką wychowawczyń Joanny Wojciech, Magdaleny Madajczyk-Głowackiej i Małgorzaty Kaszyńskiej udali się do stolicy Wielkopolski. Celem było poznanie lokalnej historii ze szczególnym uwzględnieniem epizodów dotyczących Powstania Wielkopolskiego. Mnóstwo ciekawych informacji, przeplatanych legendami i anegdotami, młodzież usłyszała z ust Poznańskiej Pyry (tj. przewodnika Jakuba Bielawskiego), który przygotował również  karty pracy z pytaniami dotyczącymi  omawianych miejsc, zdarzeń i postaci. Jeśli  komuś wcześniej  wydawało się, że dobrze zna Poznań, był w błędzie! Niektóre zakamarki okazały się dla uczniów niespodzianką... Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają na lekcjach historii, w realizacji okolicznościowych projektów oraz w codziennym życiu. Poruszanie się po Poznaniu będzie łatwiejsze, a mijane budynki nie pozostaną anonimowe dzięki opowieściom naszego przewodnika.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Kolejne dwie nauczycielki z naszej szkoły otrzymały nominację w plebiscycie "Głosy Wielkopolskiego" Nauczyciel na MEDAL: p. Ewa Rubisz i p. Magdalena Madajczyk- Głowacka. Gratulujemy! 

             

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie