6 czerwca dzieci z klas 1-2 wzięły udział w XVII Konkursie Pięknego czytania pt. "I Ty zostań mistrzem pięknego czytania" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Luboniu. Naszą szkołę reprezentowały; Anna Dudzińska kl.1a,Wojciech Stempczyński kl.1a,Oliwia Surowiec kl.1b,Piotr Przybysz kl.1c,Helena Fruba kl.1d,Beniamin Czub kl.1d,Laura Monkiewicz kl.2a,Filip Czawiak kl.2a, Franciszek Mwaba kl.2a, Ksenia Nuckowska  kl.2b, Helena Rusinek kl.2b i Damian Mikuszewski kl.2b. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. W kategorii kl.1-II miejsce zajęła Anna Dudzińska,Wojciech Stempczyński otrzymał wyróżnienie,w kategorii kl.2-III miejsce zajął Filip Czawiak, Franciszek Mwaba otrzymał wyróżnienie. Komisja nie mogła wyjść z podziwu i dumy, jak pięknie potrafią czytać najmłodsze dzieci. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesówheart.

Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

Za nami wycieczka do pięknego Wrocławia zaliczanego do miast „Wenecji Północy” . W trakcie dwudniowego wyjazdu zwiedziliśmy m.in. Hydropolis, Panoramę Racławicką, ZOO, Afrykarium. Zobaczyliśmy fontannę multimedialną. Spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Nocowaliśmy w ładnym hotelu i jedliśmy pyszne jedzenie. Mile spędziliśmy czas, poznając lepiej swoich kolegów oraz opiekunów, którymi byli panie Dorota Sznura, Anna Wodzyńska-Skotarczak, Angelika Zimowska i pan Robert Czysz.
Dziękujemy Fabryce Wycieczek za zorganizowanie tak miłego wyjazdu!

Klasy 4a i 4b

Uczniowie klasy 8 d wraz z wychowawczyniami M. Madajczyk-Głowacką i H. Grus-Krężelewską udali się na trzydniową wycieczkę (27-29 maja) w okolice Puszczy Noteckiej. Z dala od zgiełku miasta i zasięgu telefonii komórkowej wdychali zapach lasu, końskiego potu, smakowali domową kuchnię gospodarzy Matecznika w Błotach, oddawali się aktywności sportowej, prowadzili nocne rozmowy, słuchali opowieści przyrodnika o zwyczajach jeleniowatych i innych zwierząt zamieszkujących wielkopolskie lasy, a także zwiedzali Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Wycieczkę z pomocą taty zorganizowała Maja Reclik. Dziękuję.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

W dniu 5 czerwca odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu "Mam Talent". Uczniowie zaprezentowali różne talenty. Był śpiew, gra na instrumentach, a nawet układanie kostki Rubika. Dzieci zaskoczyły nas swoimi umiejętnościami i wywarły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy trudny wybór, kto powinien wystąpić w finale podczas szkolnego festynu. Po długiej rozmowie jury wybrało artystów, których będziemy mogli obejrzeć w sobotę 8 czerwca 2019 r. o godzinie 13:00. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Byliście wspaniali!

Paulina Kostrzewska i Katarzyna Ratajczak