Przejdź do strony:

18 czerwca nasza reprezentacja rozegrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 2018. Piłkarski pojedynek Polski z Senegalem ogladali wspólnie uczniowie i nauczyciele. Nasz hol zmienił się w prawdziwą strefę kibica. Klasy 2a i 2d pod kierunkiem p.Weroniki Idzikowskiej i p.Michała Garstkiewicza przyozdobiły go w barwy biało-czerwone. W takich samych strojach byli uczestnicy zabawy. Liczyliśmy wprawdzie na zwycięstwo, ale przecież w sporcie zdarzają się także porażki... Teraz jeszcze mocniej trzymamy kciuki za naszą drużynę na mundialu. 

Jolanta Walczak

W piątek 15 czerwca, klasa sportowa zaprosiła swoich rodziców na fotorelację z trzech wspaniałych lat w naszej szkole. To dzięki ich wsparciu i nietuzinkowej pomocy we wszystkich akcjach klasowych i szkolnych było nas mocno widać. Jako wychowawca miałam przeogromne wsparcie i wiele par rąk do działania oraz świetną komunikację. Drodzy najwspanialsi Rodzice - brak mi słów aby wyrazić, jak bardzo Wam dziękuję wraz z młodzieżą za okazane serce. Wspaniale było powspominać i cofnąć czas raz jeszcze. Potem klasa spędziłą ostatnią wspólną noc w szkole. Było pysznie, głośno i prawie bezsennie. Aż szkoda było wracać o rano do domu:) 

Wiesława Stankiewicz

Piątek, 15 czerwca, godzina 18 - co można wtedy robić? Pewnie większość ludzi siedzi w domu i odpoczywa po tygodniu pracy/nauki, ale nie członkowie „Szkolnej Rodzinki 3c”! Uczniowie, Rodzeństwo, Rodzice i wychowawczyni- wszyscy pojechaliśmy nad J.Strzeszyńskie na rodzinno-szkolny piknik. Główną atrakcją niewątpliwie było ognisko i pieczenie kiełbasek, ale oprócz jedzenia nie zabrakło zabaw sportowych i pływania. Rodzice gawędzili sobie przy kawie i cieście. Każdy czuł się „jak u siebie”. Były wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, opowiadania o wycieczce, snucie planów na przyszłość, pojawiły się też opowiadanka zabawnych historii życiowych, jednym słowem- każdy temat był dobry! Czas minął za szybko… 
Bardzo dziękuję Państwu P. i Ł. Radzio i M. i D. Frydryczakom za pomysł i organizację miejsca, ale i wszystkim Rodzicom za pyszne ciasta, ciasteczka, sałatki, owoce, a przede wszystkim za swoją OBECNOŚĆ :) Jak miło przeszły te 4 godzinki, aż żal było się rozstawać. Mamy świadomość, że jeszcze trudniej będzie w piątek :( Zostaną wspomnienia, ale i piękne zdjęcia, o które zadbała m.in. p. A.Roszyk. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Rodzicom i Dzieciom za wspólnie przeżyte chwile, za aktywność, zaangażowanie, czas i chęci do budowania więzi klasowo-rodzinnych. 

Katarzyna Paradowska, wychowawczyni kl.3c

Laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci zostało piętnaścioro uczniów naszej szkoły: Sebastian Kozłowski, Remigiusz Górski, Patrycja Bandosz, Adam Niemiec, Zuzanna Karaszewska, Beata Siwek, Martyna Malinowska, Dobrochna Stachecka, Zuzanna Rok, Adam Kiełbasiński, Bernadeta Dobosz, Marcin Majewski, Wojciech Dudziński, Hubert Kędzierski, Dominika Siudzińska. W dniach 14-16 czerwca Laureaci wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Łodzi. W pierwszym dniu w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. hm. Janka Bytnara „Rudego” druh Krzysztof Jakubiec, organizator i inicjator konkursu Arsenał Pamięci, wręczył Laureatom nagrody i rozpoczęły się zajęcia integrujące wszystkich uczestników spotkania. Drugiego dnia odbył się ogólnopolski rajd edukacyjny „Śladami bohaterów wojny 1920 roku po Łodzi – Stefana Pogonowskiego i Jana Kowalewskiego” zorganizowany przez IPN. W trakcie rajdu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Łodzi i walce Polaków o niepodległość II Rzeczpospolitej. Uroczyste podsumowanie odbyło się trzeciego dnia w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi. Głównym prowadzący był ponownie druh Krzysztof Jakubiec. W czasie uroczystości zostały omówione i podsumowane prace uczestników, a także wręczono specjalne wyróżnienia „Primus Inter Pares”.  Takie wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły – Sebastian Kozłowski z klasy IIIf za pracę „Kobiety, ciche bohaterki II wojny światowej”. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!                                                          

Katarzyna Urbaniak, Paulina Hącia
Przejdź do strony:
Uczniowie