Przejdź do strony:

Motyli wolontariat

20.11.2017 r.

Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji na rzecz Hospicjum Palium. 11 listopada jak co roku odbyły się uroczystości z okazji Imienin ulicy Święty Marcin. Z tego powodu na ulicy rozstawione zostały liczne stragany, na których sprzedawano przede wszystkim tradycyjne rogale świętomarcińskie. Impreza przyciągnęła, mimo złej pogody, wielu ludzi. To właśnie im wolontariusze rozdawali  motyle, balony i wizytówki z informacjami o hospicjum. Dzięki takim działaniom wielu ludzi dowiedziało się o istnieniu i działalności Hospicjum Palium, które od lat kojarzone jest z kolorowym motylem.                                                                          

Paulina Hącia i Katarzyna Urbaniak

Już za nami etap szkolny VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: "Jesienne poezjobranie – literacki obraz zmienności i urody świata". W piątek 10 listopada odbyły się przesłuchania uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie Katarzyna Pilarska, Kamila Kursawe – Ciemny, Katarzyna Wilińska – Jóźwiak  oraz Urszula Dorsz wytypowało 11 finalistów. Najmłodszymi uczestnikami, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego są: Michalina Kujawa - zerówka, Franciszek Mwaba – klasa 1a, Kinga Markowska oraz Damian Mikuszewski z klasy 1b. Spośród  uczniów klas 4-6 jury wybrało Joannę Krajnik 5a, Jagodę Stando oraz Antoninę Kocur z klasy 4a. W najstarszej kategorii najlepszymi okazali się: Michaluk Katarzyna 2d, Małgorzata Wojsz 2g, Wojtek Dudziński 7a, Ola Matuszak 2c. Gratulujemy i trzymamy kciuki w zmaganiach powiatowych, które odbędą się 24. 11. 2017 r. 

                   

Urszula Dorsz

Za nami etap szkolny kolejnych kolejnych kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. 9 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny, w którym liczbę punktów kwalifikujacą do etepu rejonowego zdobyli: Zosia Wrzaskowska 3f i Mateusz Gliszczyński 3b. Z kolei 10 listopada podczas Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego awans do rejonu uzyskali: Alicja Radkiewicz 3b i Mateusz Dokowicz 3g, Gratulujemy! 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie