Przejdź do strony:

15 czerwca, w dzień naszego szkolnego festyny rodzinnego tradycyjnie nad poznańską Maltą odbyły się Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach „Dragony 2019”. Jak co roku na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów . W rywalizacji klas 6-8 i 3 gimnazjum wystawiliśmy dwie osady. Ta złożona z samych chłopaków w ścisłym finale po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła 2 miejsce przegrywając zaledwie 0,11 s. z osadą z Piły. Impreza miała na celu popularyzacje sportów wodnych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Skład osady chłopaków : Mateusz Jakubowski, Jakub Biernacki, Krystian Gąska, Mikołaj Wójkiewicz, Szymon Jaruga, Mateusz Ogrodzki, Jan Nowak – wszyscy 3a , Aleks Drażdzyńśki 3d, Kacper Nowinka 3d, Oliwer Stróżyński 3g.
Gratulujemy i życzymy miłych wakacji. 

Michał Garstkiewicz

W miniony wtorek tj. 11.06.2019r. podopieczni szkolnej świetlicy opiekuńczo- wychowawczej wraz z wychowawcą wybrali na imprezę w okazji zakończenia roku szkolnego. Jak w poprzednich latach Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu, zaprosiła wszystkie dzieci z lubońskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych na malownicze spotkanie w lubońskim Ośrodku Kultury. Atrakcjom nie było końca. Dzieci brały udział w rozmaitych konkursach, konkurencjach sportowych, tańcach. Były dmuchane zamki, ogromne bańki mydlane, a nawet malowanie twarzy. Całemu wydarzeniu przyświeciło oprócz słońca również ognisko i pieczone kiełbaski. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy po raz kolejny spędzić trochę czasu wspólnie oraz skorzystać z okazji do poznania nowych koleżanek i kolegów. Bawiliśmy się świetnie, a organizatorom dziękujemy za tak wspaniałe popołudnie. 

Angelika Zimowska

18 czerwca uczniowie z klas 5-8 wzięli udział w uroczystościach upamiętniających generała Henryka Kowalówkę i innych żołnierzy Armii Krajowej. Odbyły się one w obozie karno-śledczym w Żabikowie. 

Jolanta Walczak

W czwartek odbyło się zebranie z rodzicami. Było szczególne ponieważ ostatnie i wspólne z uczniami. Spotkaliśmy się wszyscy w naszej sali 201- pracowni fizycznej. Mimo upału, czas spędzony razem był pełen radości, śmiechu, pięknych wspomnień przy kawie, herbacie, napojach i wyśmienitych wypiekach przygotowanych przez uczniów i rodziców. Oglądaliśmy zdjęcia z wydarzeń klasowych, które miały miejsce przez wszystkie trzy lata pobytu w gimnazjum. Chwila wspomnień pokazała wyraźnie, że czas nieubłagalnie biegnie, a uczniowie zmienili się bardzo. Mamy nadzieję, że pobyt w gimnazjum pozostawi w pamięci tylko dobre chwile, a zawarte przyjaźnie przetrwają wiele lat, a niektóre może i na zawsze. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za włożony Wasz wkład w przygotowanie tej uroczystości, a także Rodzicom za tak liczną obecność, za pomoc, ale nie tylko w tym dniu. Tworzyliśmy wszyscy wspaniałą drużynę dzięki czemu zainspirowano i przeprowadzono wiele ciekawych i ważnych działań, trudne chwile łatwiej  było przejść i wiele problemów udało się rozwiązać.                                                                                                            

Ewa Rubisz
Przejdź do strony:
Uczniowie