Przejdź do strony:

Na lekcję przyrody w klasie 6a i 6b przyjechała p.Anna Grebieniow, która przebywała na różnych ekspedycjach naukowych w wielu regionach świata. Niedawno wróciła z pięciomiesięcznej wyprawy na Antarktykę, gdzie prowadziła badania naukowe na polskiej stacji badawczej Arctowski. Pani Ania uczestniczyła także w wyprawach na pustynię Gobi, Kalahari, Saharę. Poznała wielu ciekawych ludzi oraz ich zwyczaje. Na lekcji przyrody nasz gość z wielkim zaangażowaniem opowiadał o Antarktyce, zwierzętach tam żyjących, oraz trudnych warunkach, z którymi musiała się zmierzyć jako podróżnik i naukowiec. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją i filmami, które zrobiły ogromne wrażenie na uczniach. Na końcu lekcji każdy z nich mógł otrzymać wyjątkową pieczątkę, która za 2 tygodnie poleci z kolejną wyprawą na polską stację badawczą na biegunie południowym Arctowski. Dziękujemy Pani Ani i zapraszamy na kolejne ciekawe lekcje do naszej szkoły! Spotkanie zorganizował p.Krzysztof Dzydzan.  
 

Krzysztof Dzydzan

W czwartek 14.09 „Piorunki” odwiedziła Pani Policjantka Kinga Koluszenko z Komisariatu Policji w Luboniu wraz ze swoim przyjacielem Sierżantem Pyrką. Pani opowiedziała o bezpiecznym zachowaniu na drodze, pokazała również, jakie znaki drogowe możemy spotkać w drodze do szkoły. Razem z Panią ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dowiedzieliśmy się również, jak się bronić, gdy zaatakuje nas niebezpieczne zwierzę. Podsumowując spotkanie, przypomnieliśmy sobie wszystkie najważniejsze numery alarmowe. Na koniec spotkania policjantka rozdała wszystkim kolorowanki oraz odblaski, które przypięliśmy do naszych plecaczków. Teraz wiemy, że nasze bezpieczeństwo w drodze do szkoły zależy od nas i naszej uwagi. 

 

Anna Augustyniak

Apelujemy do wszystkich uczniów naszej  szkoły, aby do poniedziałku przynosili własnoręcznie zrobione kartki urodzinowe dla Tymka. Dziękujemy Wam, bo wykonaliście już wiele pięknych laurek, ale możecie jeszcze przygotować ich jeszcze więcej! Wykonanie takiej kartki nie zabiera zbyt dużo czasu, za to możemy chłopcu sprawić ogromną radość. Czekamy! Kartki możecie oddać wychowawcom, w sekretariacie lub zostawić na dyżurce. Spełnijmy marzenia małego Tymka!                                                                                  

Patrycja Tomczak i Zosia Smolarek kl. IIb

Grupa uczniów z klasy 2g w tym roku szkolnym realizuje projekt "Samorządy mają głos", którego celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory w naszej szkole odbędą się 29 września 2017 roku. Poprzedzi je debata z kandydatami do władz Samorządu. Zapraszamy dwójki klasowe na to spotkanie już w poniedziałek 25 września 2017 roku o godzinie 13.40 do świetlicy szkolnej. Przygotujcie pytania, które zadacie kandydatom: Julii Pokryszce, Oli Pawlak, Zuzi Rybak i Jankowi Cieśliczakowi. Na zdjęciach prezentujemy sylwetki kandydatów. 

 

Aneta Jankowska-Łukomska
Przejdź do strony:
Uczniowie