Przejdź do strony:

Dnia 13 maja w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się Międzyszkolny konkurs Pięknego Czytania.Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać krótki wylosowany fragment z książek dla dzieci.Jury zwracało uwagę na płynność, bezbłędność i interpretację czytanych tekstów. Spośród uczniów naszej szkoły 3.miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Oliwia Szkup z klasy 3a, a wyróżnienie w kategorii klas drugich zdobył Jakub Witowski z klasy 2b. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 

Anna Polowczyk,Katarzyna Wilińska-Jóźwiak

Bartek Marcinkowski z klasy 4a jest zawodnikiem drużyny piłkarskiej LKS Wielkopolska Komorniki. Jego zespół zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju SBG w Jarocinie. Bartek został wybrany do najlepszej piątki turnieju! Gratulujemy! Z przyjemnością będziemy śledzić piłkarską karierę naszego uczniayes  

                    

 

Jolanta Walczak

Malować bez farb??? Ale jak??? Właśnie tak, jak nasi kreatywni uczniowie. Mając wyobraźnię, można w każdej chwili coś pięknego "zmalować", mając do dyspozycji tylko białą kartkę oraz dary natury. Zainspirowani trzecioklasiści potrafią wspaniale tworzyć i zaskakiwać! Prace, choć ulotne, pozostawiły w głowach dzieci cenny ślad tworzenia i niezapomniane emocje heart.
 

Katarzyna Lis

W minionych tygodniach klasa 3d rozwijała swoje umiejętności współpracy. Dzieci wzięły udział w różnych zajęciach plastycznych i przyrodniczych, aby w pełni powitać Panią Wiosnę. Rozpoczęliśmy od zasiania w doniczkach różnych ziół. Obserwowaliśmy nasze plony, opiekowaliśmy się roślinkami, aby do przerwy wiosenno-świątecznej móc spróbować owoców naszych działań. Bazylia i zielona pietruszka to pyszne, i zdrowe zioła, które możemy dodawać do kanapek i innych dań. Cały czas uczymy się współpracy i wzajemnego szacunku. Prace w grupach pomagają nam zauważyć nasze mocne strony, a efekty działań podziwiamy w naszej pięknej sali. Stworzyliśmy m.in. Panią Wiosnę oraz Afrykę w postaci konturu kontynentu, którą odkrywaliśmy z lekturą „Afryka Kazika”. Udało nam się wspólnie wykonać plakaty na temat poznanych części mowy, co było bardzo miłym sposobem powtórzenia wiadomości. Odwiedziła nas także bardzo ciekawa osoba – autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci p. Joanna Krzyżanek. Okazało się, że artyści często czerpią inspiracje z własnych doświadczeń i do świata książek przenoszą swoje przygody. Z p. Joasią rozpoczęliśmy działania warsztatowe związane z Dniem Ziemi. Wykonaliśmy prace, w których przedstawiliśmy Ziemię z naszych marzeń, taką, jaką chcielibyśmy ją codziennie oglądać. Cały czas uczymy się czegoś nowego, a to, że możemy liczyć na wsparcie kolegów z klasy w różnych działaniach, bardzo nam pomaga. 

Uczniowie klasy 3d z wychowawcą
Przejdź do strony:
Uczniowie