Przejdź do strony:

Uczniowie klasy 2a postanowili swoje pomysły wrzucać do skrzynki pomysłów, które zostają realizowane podczas lekcji. Pierwszy pomysł został już zrealizowany. Uczennica Laura Monkiewicz postanowiła przybliżyć swoim koleżankom i kolegom sylwetkę akrobatki Alexandry Soldatovej, najlepszej gimnastyczki na świecie. Laura nie tylko opowiedziała o gimnastyce, ale też poprowadziła lekcję z elementami gimnastyki artystycznej. Pod koniec zajęć uczniowie mogli podziwiać krótki pokaz przygotowany przez uczennicę. Była to bardzo pouczająca i wspaniale przygotowana lekcja! 

Aleksandra Sołecka

Rozpoczęliśmy przygodę z MegaMisją. Trwa już od dwóch tygodni. Program oparty jest na pewnej sfabularyzowanej historii. Dzieci przenoszą się do cyfrowego laboratorium, gdzie czekają na nie pełne przygód misje. Nasza świetlica będzie uczestniczyła  w programie edukacji cyfrowej przez najbliższe 10 miesięcy. Poznamy m.in. zasady bezpiecznego korzystania z internetu, podstawy komunikacji, wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci, sposoby na twórczą pracę w grupie. Główną realizatorką programu jest p. Magdalena Słomińska. Zaangażowane są także p. Anna Augustyniak i p.Paulina Kostrzewska. 

 

Magdalena Słomińska

13 października okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla obu męskich ekip pływackich z Lubonia. Podczas rozgrywanych na basenie AWF Poznań Mistrzostw Miasta Lubonia obie ekipy pewnie wygrały swoje wyścigi i awansowały do Finału Powiatowego. 15 października gospodarzem finału było Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła na starcie nasza młodsza ekipa. Każdy z sześciu pływaków musiał zmierzyć się jedna długością basenu, czyli 25 m. Ostatecznie sztafeta uplasowała się na 8 pozycji, na 12 startujących. Zaraz po nich do boju ruszyli ich starsi koledzy, którzy do pokonania mieli 6x50m. Po bardzo dobrym wyścigu nasi zawodnicy uzyskali najlepszy czas zawodów i po raz pierwszy w historii szkoły wygrali finał powiatowy w pływaniu drużynowym. Kolejnym ich startem będzie finał wojewódzki, który odbędzie się w Poznaniu w listopadzie. Skład naszych sztafet: Igrzyska Dzieci: Dominik Krupka 6a, Dawid Lubka 5a, Mateusz Wielicki 5a, Filip Lubka 5a, Dominik Wielicki 5b, Bartosz Jezierny 6a, Michał Klauze 4c;
Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 
Kuba Pilarski 3f, Mateusz Klauze  8b, Szymon Jaruga 3a, Łukasz Kowalski  8d, Mateusz Ogrodzki 3a, Robert Otocki 8e, Grzegorz Nowacki 7a. Opiekunem chłopców był p. Michał Gartkiewicz. Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie!!!

Michał Garstkiewicz

W minioną sobotę spora grupa wolontariuszy (26 osób) naszej szkoły z opiekunkami uczestniczyła w Drzwiach Otwartych w poznańskim Hospicjum Palium. Od wielu lat wspieramy działania tej placówki, propagując ideę wolontariatu wśród młodzieży szkolnej. Zachęcamy uczniów do pomagania innym w różnych momentach naszego życia. Będąc na miejscu, wysłuchaliśmy koncertu zaproszonych artystów: Marty Matuszewskiej i Marzeny Kurpisz. Obejrzeliśmy wystawę malarską o znamiennym tytule "Anioły".Własnoręcznie wykonaliśmy kolorowe, piękne motyle, porozmawialiśmy z wolontariuszami, którzy na co dzień opiekują się chorymi oraz obejrzeliśmy premierowy pokaz filmu promującego ideę opieki paliatywnej. Niektórym uczniom udało się porozmawiać z osobami, które mieszkają tam od kilku lat. Skorzystaliśmy ze słodkiego poczęstunku i wypieków przygotowanych również przez młodzież z naszej szkoły. 

Aneta Jankowska-Łukomska
Przejdź do strony:
Uczniowie