Przejdź do strony:

Za nami dziesięć miesięcy nauki i pracy. Wszyscy zasłużyli na odpoczynek! 22 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2017/2018. Swoją uroczystość miały klasy 4 SP- 2 GIM, osobno pożeganały się oddziały 0- 3 SP. Wychowawcy i pani dyrektor tradycyjnie wręczyli świadectwa z wyróżnieniem,Dla pierwszej grupy wystąpiły klasy 2c i 7c, później wystąpili uczniowie klas 3 wspierani przez dzieci z pozostałych grup edukacji wczesnoszkolnej. Było kolorowo i wesoło - poczuliśmy przedsmak wakacji yes.
Uroczystość prowadzili Martyna Malinowska i Marcin Borowiak. Programy powstały pod opieką nauczycieli: p.Lidii Potockiej, p.Lucyny Frankowskiej, p.Klaudii Lamch i p.Patryka Dondajewskiego.
Życzymy naszym uczniom wspaniałych i niezapomnianych wakacji. Apelujemy do wszystkich: zadbajcie o swoje bezpieczeństwo podczas wypoczynku!

 

Jolanta Walczak

W czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. W tradycyjnej Gali uczestniczyła p.burmistrz Małgorzata Machalska, dyrekcja i wszyscy nauczyciele szkoły oraz rodzice trzecioklasistów. Młodzież odebrała dyplomy i nagrody za sukcesy w nauce, osiągnięcia w konkursach, wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, działalność w Samorządzie Uczniowskim, wyczyny sportowe oraz aktywność w wolontariacie i innych obszarach. Wręczyliśmy listy gratulacyjne rodzicom. Ola Pawlak 3f, przewodnicząca SU, podziękowała nauczycielom, a Zosia Wrzaskowska 3f wyraziła wyrazy wdzięczności rodzicom. Gosia Wojsz 2g złożyła życzenia starszym kolegom w imieniu klas drugich. Później uczniowie klas 2c i 7c przedstawili humorystyczny program okolicznościowy, a dzieci z klasy czwartej zaśpiewały wesołą, wakacyjną piosenkę. Konferansjerami byli Martyna Malinowska 2g i Marcin Borowiak 2g.
Dziękuję wszystkim młodym artystom, organizatorom: p.Lidii Potockiej i p.Patrykowi Dondajewskiemu oraz p.Agnieszce Rubik i p.Ewie Dolskiej za piękne dekoracje.

Jolanta Walczak

W ostatnim tygodniu roku szkolnego realizowaliśmy różne projekty. Ich celem było poszerzenie wiadomości, rozwijanie zainteresowań i kreatywności, pokazywanie ciekawych form aktywności oraz integracja społeczności uczniowskiej. Zajmowaliśmy się sportem (jako kibice i jako uczestnicy gier tzw. podwórkowych), grami planszowymi, filmem, tworzeniem gazetek tematycznych i braliśmy udział w podchodach. Szczególnie ważny był dzień poświęcony bezpiecznym wakacjom. Projekty prowadzili nauczyciele, ale także uczniowie - tutaj szczególne podziękowania dla Oskara Korbasa z klasy 3c, który ma ogromną wiedzę oraz umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i dzielił się nią z innymi uczniami. 

Jolanta Walczak

20.06 klasy IVc i VIa pod opieką p. M. Przybylskiej, p. P. Hąci i p. P. Dondajewskiego udały się na wycieczkę do Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Taborowej w Poznaniu. W czasie zwiedzania jednostki mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach specjalnie tresowanych psów, poznać rodzaje broni używanej przez policjantów, a także przymierzyć policyjne stroje, co nie okazało się łatwe, gdyż sama kuloodporna kamizelka waży ok. 5 kg. Bardzo ciekawa była prezentacja samoobrony, a także przedstawione z udziałem pozoranta zatrzymanie przestępcy w samochodzie. Na koniec nasz przewodnik zaprosił nas na pokaz strzelania z armatki wodnej, zakończony dla niektórych prysznicem;) Panowie cierpliwie odpowiadali na wszystkie nasze pytania i omawiali specyfikę swojej pracy. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w zajęciach!

IVc i VIa
Przejdź do strony:
Uczniowie