Przejdź do strony:

Witajcie, to my Zerówkowicze! Chcecie sprawdzić, co się u nas dzieje? Oto nasze  dokonania. Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach mydełkowych. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Każdy z nas zrobił po dwa mydełka dla swoich najbliższych. Zobaczcie sami na zdjęciach! Zostaliśmy też zaproszeni na lekcję z cyklu "Moje hobby" do klasy 1a. Nasze starsze koleżanki opowiadały o swojej pasji - miłości do koni. Na koniec opowiadania zadawały nam pytania. Było bardzo miło, a jeszcze bardziej, gdy znaliśmy odpowiedź na pytania yes.

Magdalena Słomińska

5 lutego w naszej szkole odbyły się zawody z piłki koszykowej dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział cztery lubońskie szkoły (SP1, SP2, SP3, SP5). Losowanie przed zawodami nie było dla nas łaskawie. Pierwszy mecz, który wywołał największe emocje, nasze dziewczyny rozegrały z reprezentacją  SP3. Niestety, przegrały go 5:14. Porażka ta zmobilizowała zawodniczki i od tego momentu dały z siebie wszystko. Wygrały kolejne mecze ze szkołą SP2 (17:8) oraz z SP1 (16:4). Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczyny zdobyły 2 miejsce. Szkołę reprezentowały: Weronika Dombka 3a, Adrianna Kaczmarek 3a, Zuzanna Kubiak 3a, Ula Hawrusik 3g, Julia Ziemkowska 8c, Monika Traczyk 8c, Martyna Malicka 8c, Natalia Hoffmann 7a, Tacjana Kubiak 8d, Aleksandra Urbaniak 7b, Sandra Wajdzik 8a, Jagoda Bobrowska 8e oraz Kinga Wasik 8c. Wszyscy jesteśmy z Was dumni, a w szczególności nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

                                                                                                   

Julia Antkowiak, Zuzanna Karaszewska, Jagoda Bobrowska

Na dzień 5 lutego przypadały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna inicjatywa odbywała się pod hasłem „Działajmy razem”. W naszej szkole już od pierwszego dnia po feriach realizowaliśmy na lekcjach wychowawczych oraz na lekcjach informatyki zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci. Wspieraliśmy się scenariuszami, konspektami oraz filmami edukacyjnymi o zagrożeniach, jakie mogą spotkać każdego ucznia w Internecie. Uznaliśmy, że należy nieustannie przypominać o NETYKIECIE i dlatego najmłodsze klasy oraz najstarsze miały za zadanie wspólnie zastanowić się i przygotować swój własny zbór zasad przyzwoitego zachowywania się w sieci. Wszystkie klasy pięknie zebrały swoje pomysły na plakatach, które przyozdobiły hol szkoły. Ponieważ były bardzo ciekawe i oryginalne, postanowiliśmy nagrodzić kilka z nich. Wśród klas młodszych: I miejsca 1a i 1c oraz wyróżnienie dla 2a. Z kolei dla starszych: I miejsca 3g i 8b oraz wyróżnienie dla 3a za nietuzinkowe ujęcie korzyści i zagrożeń Internetu.
Dziękujemy za współpracę, mamy nadzieję, że poznane i przypomniane treści związane z bezpieczeństwem w sieci pozwolą nam uniknąć niebezpieczeństw, na jakie możemy tam natrafić. 

Wiesława Stankiewicz, Katarzyna Paradowska

Informator dla Rodziców
Szanowni Państwo, od 11 do 22 marca 2019 roku rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Luboń, na rok szkolny 2019/2020. Rekrutacji dokonuje się przez stronę internetową: http://www.nabor.pcss.pl/lubon/

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i  oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych:

-od 11.03.2019 r. do 22.03.2019 r. - składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego;
- 09.04.2019 r. godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;
-od 09.04.2019 r. do 12.04.2019 r. - potwierdzenie przez rodziców dzieci zakwalifikowanych, woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego, w formie zawarcia umowy cywilno-prawnej z przedszkolem;
- 18.04.2019 r. godz. 13.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego.
Rodzice przy pomocy indywidualnego numeru PIN lub bezpośrednio w przedszkolu/szkole podstawowej, sprawdzają wyniki rekrutacji.
- od 17.05.2019 r. do 22.05.2019 r. - rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w przedszkolach

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych zostaną umieszczone w widocznych miejscach w przedszkolach/szkołach podstawowych.

W rekrutacji uczestniczą dzieci zamieszkujące wraz z rodzicami w Luboniu, które w roku szkolnym 2018/2019 nie uczęszczały do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub chcą zmienić placówkę.

Kandydaci zamieszkali poza Luboniem mogą być przyjęci do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na terenie Lubonia, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkola publiczne/oddziały przedszkolne w szkole podstawowej  w Luboniu będą dysponowały wolnymi miejscami.

Dzieci 6 letnie (rocznik 2013)  objęte są obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. 

W związku z powyższym dzieci w wieku 6 lat obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w: przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym przy szkole podstawowej.

Wszystkie dzieci biorące udział w postępowaniu rekrutacyjnym będą miały zapewnione miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej. W sytuacji nieprzyjęcia dziecka do żadnego z przedszkoli/oddziałów przedszkolnych wskazanych we wniosku o przyjęcie, Burmistrz wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko. Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego mogą wybrać nie więcej niż 3 placówki. Na pierwszym miejscu należy wpisać placówkę, na której najbardziej zależy Rodzicom dziecka. 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie