Uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego zespołu muzycznego przeżyli ważną uroczystość - PASOWANIE. Wiązało się to ze złożeniem przez nich zobowiązania. W tej części uroczystości prowadzącymi byli Piotr i Julia. Pani dyrektor pasowała każdego po ramieniu kolorowym kluczem wiolinowym. Uczniowie otrzymali niebieskie teczki do nut. Podczas ostatniego spotkania także było świątecznie. Muzykowaliśmy już na flecikach kolędę "Mizerna cicha". Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Było radośnie i bardzo miło. Na wszystkich czekała też niespodzianka. Pani Dorota wręczała mikołajkowe upominki. Była to ekologiczna bombka z drewna. Na zakończenie wykonaliśmy sobie wspólne zdjęcie w kolorowych czapeczkach:) Zapraszamy kolejnych kandydatów do zespołu!!!!!! Jest nas coraz więcej.

Dorota Mucha

Przedświąteczny czas jest bardzo aktywny dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu. 7 grudnia odbył się Wieczór Wolontariatu, w czasie którego wykonywaliśmy kartki świąteczne dla pacjentów Hospicjum Palium, a także malowaliśmy kolorowe motyle, które będą rozdawane w czasie wiosennych akcji. Naszym uczniom towarzyszyły panie z Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i rodzice - tradycją stało się to, że wspólne wolontariackie działania łącza pokolenia i pozwalają się uczyć od siebie nawzajem. Wieczór uświetniły występy naszych uczennic z klas gimnazjalnych. Można było także kosztować słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Wszystkim za zaangażowanie i pomoc bardzo dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu

W środowe grudniowe popołudnie uczestnicy naszej świetlicy wzięli udział razem z innym świetlicami lubońskich szkół w mikołajkowym spotkaniu w Ośrodku Kultury w Luboniu. Czas wypełniony był wspólną zabawą, gier, tańców nie było końca. Nie zabrakło również magii, dzięki której mogliśmy poznać, jak mroźno jest tam, skąd Mikołaj do nas przybył. W trakcie poczęstunku, by nabrać sił na to, co najważniejsze, czyli spotkanie i chwila rozmowy z Mikołajem, mogliśmy dzięki pomocy pomocników Mikołaja pobawić się wspólnie i nawiązać nowe znajomości. Całość tego magicznego popołudnia zwieńczyły słodkie upominki, które otrzymaliśmy od samego Świętego Mikołaja.

Sławomir Wojciak

Środowe popołudnie 5.12 w szkole było bardzo pracowite dla naszych najmłodszych wolontariuszy z klas IV-VI. Jak co roku dekorowaliśmy pierniki, które podarujemy na rzecz Hospicjum Palium. Tegoroczne zostały upieczone w Szkole Gastronomicznej przy ulicy Podkomorskiej w Poznaniu pod opieką p. Anny Pietrzkiewicz.
Bardzo dziękujemy za pomoc!

Paulina Hącia