W poniedziałek 14 września uczniowie klasy 8a razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Szymankiewicz wybrali się na luboński cmentarz, aby uprzątnąć groby ofiar pomordowanych  w czasie II wojny światowej w obozie Karno-Śledczym w Żabikowie Uczniowie chętnie pracowali przy zmiataniu liści i ziemi z grobów oraz czyścili nagrobki. Pod koniec sprzątania zapalili znicz ku pamięci poległych. Wyjście to było dla młodzieży z SP5 okazją do ważnej refleksji nad wartościami, takimi jak pokój, patriotyzm, niepodległość, ponieważ podczas tej wycieczki  uczniowie wspominali, jak inne wcześniejsze pokolenia walczyły i oddawały życie za niepodległą Polskę.

Joanna Krajnik kl.8a

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszych świetlicach również świętowaliśmy ten dzień. W ramach jego obchodów Świetliki poznały historię kropki. Jest to przede wszystkim dzień kreatywności dlatego świetliki i my również postanowiliśmy ją rozwijać. Dzieci tworzyły własne historie o kropce, bawiły się w szukanie zaginionych kropek oraz ich przeliczanie. Mieliśmy także sporo aktywności plastycznych. Dzieci łączyły kroki i wypełniały nimi wzory. Wykropkowały nawet swoje imiona oraz stworzyły ciekawe prace plastyczne. Niektóre Świetliki  pięknie przystroiły się w kropki. Dzień Kropki sprawił nam sporo radości, pomógł rozwinąć kreatywność i dziecięcą wyobraźnię.

Nauczyciele świetlicy

PIERWSZE LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

1.Na stronie internetowej  szkoły kliknij w grafikę Dziennik Elektroniczny VULCAN umieszczoną w prawej części strony. Wyświetli się powitalna strona systemu.

2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy lub sekretarzowi szkoły.

3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

7. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.

Ewa Frąckowiak

Informujemy, że cena obiadów w szkole będzie wynosiła 7,30 dla uczniów.

UWAGA, w przypadku wprowadzenia reżimu sanitarnego catering będzie doliczał dodatkowe koszty opakowania dostarczanych posiłków.

Obiady dostarcza firma LOSIR. Rodzice, chcąc skorzystać z posiłku, muszą dokonywać zamówień w aplikacji "Zamów posiłek".

INSTRUKCJA DLA RODZICÓW, którzy dotąd nie korzystali z aplikacji:

W pierwszym kroku prosimy o zarejestrowanie się w aplikacji, korzystając z poniższego linku:
Tutaj znajdą Państwo krótki film instruktażowy jak się poprawnie zarejestrować:
Aplikacja działa na zasadzie przedpłat. Należy najpierw dokonać wpłaty poprzez aplikację, a następnie można składać zamówienia. Na kolejnym filmie instruktażowym mogą Państwo zobaczyć, jak poprawnie dokonać zamówień na obiady:
W razie jakichkolwiek problemów prosimy o skorzystanie z zakładki „Pomoc” w aplikacji lub kontakt bezpośrednio z nami pod adresem bok@zamowposilek.pl

Jolanta Walczak