Przejdź do strony:

W środę 1 maja 2019 r. odbyła się kolejna akcja szkolnego wolontariatu. Nasi wolontariusze, pod opieką p.E.Sobczak, jak co roku, spotkali się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i od godziny 10.00 zbierali pieniądze na rzecz Hospicjum Palium, rozdając wykonane wcześniej przez uczniów motyle. Wolontariusze z wielką chęcią zgłosili się do tej akcji i z radością wykonywali swoje zadanie, pokazując, że warto pomagać innym. 

                     

Elżbieta Sobczak

W dniach 6-10 maja gościmy nauczycielkę z Czech. Kateřina Šrytrová uczy języka angielskiego Gymnázium Mnichovo Hradiště i odbywa w naszej szkole job shadowing w ramach projektu Erasmus + "Cesta do Evropy". Witamy i życzymy miłego pobytu! 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

                                                                "Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz "Dziady" cz.III 
 

W tym roku szkolnym kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie "Arsenał Pamięci". Uczniowie, pod opieką pań: Pauliny Hąci i Katarzyny Urbaniak, przygotowali bardzo wartościowe prace. Decyzją jury laureatami konkursu zostało 16 osób: Natalia Kupska, Adrianna Kaczmarek, Michał Byczkowski, Małgorzata Kleiber, Wojciech Konwiński, Alicja Nowicka, Karol Konik, Weronika Dombka, Igor Hoffmann, Katarzyna Michaluk, Aleksandra Manikowska, Sandra Maciejewską, Małgorzata Wojsz, Zofia Kaczmarek, Marek Malinowski, Kaja Łukomska. Laureaci wraz z opiekunkami wezmą udział w uroczystej gali w Łodzi w dniu 6 czerwca. Gratulujemy!  

                     

Jolanta Walczak

Uczniowie  naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym wiedeńskiej organizacji Centropa zajmującej się edukacją związaną z utrwalaniem pamięci o życiu społeczności żydowskiej w Europie Środkowej i w dawnej Galicji. Oto przygotowany film: https://www.youtube.com/watch?v=YHEI_EduBsE&feature=youtu.be 

Autorzy filmu: Michał Wyżkiewicz (3a), Alicja Nowicka (3d), Paulina Jakimińska (3d), Martyna Jaskuła (3d), Weronika Mańczak (3d), Antonina Maćkowiak (3d), Michalina Rolewska (3d), Kacper Matłoka (3d). Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Paulina Hącia.

SP5
Przejdź do strony:
Uczniowie