Przejdź do strony:

W piątek 21 grudnia w całej szkole panował świąteczny nastrój. Nasza klasa postanowiła przygotować się szczególnie do ostatniej wigilii klasowej w tym gronie, w tej szkole. Postanowiliśmy przygotować dwanaście tradycyjnych wigilijnych potraw, biały obrus, opłatek i oczywiście kolędy. Każdy z nas wniósł coś w przygotowania naszego świątecznego spotkania. Na stole pojawiły się paszteciki z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, sałatka warzywna, makiełki, sernik, jabłecznik, makowiec, domowe pierniczki, babeczki, ciasteczka korzenne, kompot domowy, owoce, cukierki czekoladowe i napoje. Przybyliśmy wszyscy wcześniej, aby wspólnie udekorować stół. Przynieśliśmy też własne naczynia, aby chronić środowisko od nadmiaru plastikowych odpadów. Naszą Wigilię rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania, które poprowadziły, pięknie śpiewając i grając na gitarach, Małgosia i Zosia. Dużo czasu upłynęło nam na łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń. Nikt nie został pominięty. Nie zabrakło także prezentów, które przyniósł i rozdał prawdziwy Mikołaj wraz ze swoją Pomocnicą:) Szybko minął nam czas naszego wspólnego kolędowania, dlatego sprzątanie i pożegnanie pozostawiliśmy po obejrzeniu jasełek. Czas szybko mija. Tak minęła ostania wigilia w szkole, która na pewno zostanie w naszej pamięci. Życzymy wszystkim wszystkiego, co najlepsze w roku 2019.                                            

Klasa 3g i Ewa Rubisz oraz Elżbieta Sobczak-Ellmann

Klasy 0-3 przygotowały jasełka musicalowe dla rodziców, które miały na celu wprowadzić rodziców, nauczycieli, najbliższych oraz wszystkich uczniów w piękny czas Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania do jasełek wymagały poświęcenia oraz chęci do nauki ról i wielu piosenek, ponieważ poza świątecznymi utworami wszystkie role również były wyśpiewane. Scenariusz, podkłady muzyczne, teksty, oraz scenografia były autorstwa pań z edukacji wczesnoszkolnej. Zaprezentowana została historia narodzin Jezusa w połączeniu ze współczesnością. Pojawiały się postaci: bizneswoman, bezdomnego, piosenkarki, lekarza, młodzieży pochłoniętej przez telefony. Role te idealnie odzwierciedlały codzienny pęd życia, pośpiech, brak czasu, pogoń za tym, co w efekcie końcowym okazuje się mało istotne. Każda z tych osób widzi tylko siebie i swoje plany. Maryja i Józef zasmuceni tym widokiem opowiadają w piękny sposób o narodzinach Jezusa. Maryja, widząc zasmuconego Józefa, podkreślając obecny moment narodzenia Jezusa, mówi o tym, że właśnie Ci ludzie i każdy inny człowiek na świecie ma szansę na zmianę swojego życia. Cały spektakl był prowadzony przez chór, który opowiadał i wprowadzał widzów w poszczególne sceny. Jasełka były chwilą pełnych wzruszeń, ciepłych słów i radości. Celem jasełek było ukazanie prawdziwej istoty Świąt Bożego Narodzenia. Aby każdy z nas, podczas gdy pędzimy do pracy, myślimy o zakupach, sprzątamy nasze mieszkania, przygotowujemy potrawy, potrafili na chwilę się zatrzymać, by dostrzec najbliższych, którzy są obok nas. Życzymy Państwu i sobie, abyśmy potrafili poświęcić innym czas, porozmawiać, pomóc, a przede wszystkim podzielić się tym, co każdy z nas posiada najpiękniejszego – MIŁOŚCIĄ , która sprawi, że ktoś się uśmiechnie. 

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie klas ósmych zakończyli dziś próbny sprawdzian. Przez trzy dni zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego (angielski lub niemiecki). Niebawem dowiemy się, jak wypadła ta ważna próba. Prace sprawdzą nauczyciele z naszej szkoły. Później uczący dokonają analizy efektów diagnozy. Równocześnie wyniki poznają uczniowie i rodzice (będą wpisane do dziennika elektronicznego z wagą 0). 

Jolanta Walczak

Tradycją naszej szkoły stał się udział naszych uczniów i nauczycieli w zbiórce żywności dla osób potrzebujących pomocy. Tak jak to ma miejsce dwa razy w roku, przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Świętami Wielkanocnymi, również w tym roku młodzież naszej szkoły  przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Pierwszego grudnia wzięliśmy udział w zorganizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności zbiórce w sklepie Biedronka przy ulicy Żabikowskiej w Luboniu. Poświecając swój wolny czas w sobotnie popołudnie, mogliśmy pomóc zebrac produkty żywnościowe i słodycze dla rodzin, dla których zorganizowanie świątecznego posiłku czy kupienie dzieciom słodyczy pod choinkę, może byc bardzo trudne lub niemożliwe. Dziękujemy młodzieży i nauczycielkom za pomoc i poświęcony czas. 

                 

Anna Kobylańska
Przejdź do strony:
Uczniowie