Przejdź do strony:

Uczniowie klasy 7 b uczestniczyli w plenerze fotograficznym  pt. „Ocalić od zapomnienia”. Plener realizowany był na terenie Muzeum Martyrologii w Żabikowie oraz pobliskim cmentarzu. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie kompozycji obrazu, kadrowania, perspektywy, pracy ze światłem. Byli przy tym w miejscu niezwykłym dla historii Żabikowa. Zapoznawali się z poszczególnymi obiektami, które świadczą o losach niezwykłych ludzi. Dla młodego pokolenia ważne jest, by mieli szansę w jakiś niecodzienny sposób dotknąć ważnej dla Polaków przeszłości. Pomysł na realizację pleneru fotograficznego wpisany był w program nauczycielki Doroty Muchy „Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez muzykę, plastykę, fotografię”. Uczniowie do tematu podeszli bardzo rzetelnie. W swoich pracach fotograficznych mieli niecodzienną okazję na swój sposób przedstawić historię tego miejsca. 

Dorota Mucha

W związku z ogromnym upałem i bardzo wysokim temperaturami w klasach w dniu 12 czerwca odbędą się skrócone lekcje. Będą odbywały się lekcje półgodzinne wg poniższego grafiku:

1. 8.00- 8.30
2.8.35- 9.05
3. 9.10-9.40
4. 9.45-10.15
5.10.20-10.50
6.10.55-11.25
7.11.40-12.10
8.12.25-12.55
9. 13.00-13.30
10.13.35-14:05
11. 14.10-14:40

 

Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian.
Świetlica pracuje, jak co dzień, do godziny 17.30. 

 

Jolanta Walczak

30  maja odbyło się XVII Lubońskie Dyktando „Złote Pióra” 2019. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Burmistrz Małgorzata Machalska. Tekst dyktanda ułożył prof. dr hab. Jarosław Liberek – pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło jedenaście drużyn. Gościliśmy reprezentację Urzędu Miasta Luboń, Bibliotekę Miejską w Luboniu, grupę „Dudziaki” , grupę „Młodzi zdolni” , Szczep ZHP Żabikowo oraz  reprezentację Komisariatu  Policji w Luboniu. Nie zabrakło również drużyny  pracowników SP5, którą tworzyli: p. Justyna Szczodrak, p. Agata Sajnaj, p. Paulina Hącia oraz p. Krzysztof Dzydzan.  Wśród juniorów znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiniu, uczniowie Zespołu Szkół w Luboniu, uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu oraz drużyna z „Piątki” w składzie: Józefina Paszko, Aleksandra Manikowska, Paulina Jakimińska, Wojciech Dudziński. Wszystkie zespoły doskonale poradziły sobie z trudnym tekstem dyktanda, ale trzeba było wybrać najlepszych. W kategorii Senior zwyciężyła Biblioteka Miejska w Luboniu, natomiast w kategorii junior pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół w Luboniu.  Zwycięzcom wręczono statuetki oraz eleganckie pióra, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.  Na gości czekał pyszny tort z logo dyktanda wykonany przez cukiernię Pawlova w Luboniu. O kawiarenkę zadbała  p. Jolanta Skowrońska. Oczekiwanie na wyniki dyktanda umilił występ muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 5: Martyny Janiszewskiej, Piotra Olejniczaka, Karola Golczaka, Gabrieli Rosy oraz Katarzyny Kobusińskiej. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Burmistrz za objęcie patronatu nad XVII Lubońskim Dyktandem oraz za nagrody i upominki dla uczestników, panu profesorowi Jarosławowi Liberkowi za  stworzenie tekstu dyktanda, naszym szanownym Gościom oraz Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu, którzy brali udział w organizacji Dyktanda. 

Anna Wodzyńska-Skotarczak

8 czerwca odbył się nasz Festyn Rodzinny. Było wspaniale! Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i przeprowadzenie: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom "Piątki" heartheartheartheartheartheart

SP5
Przejdź do strony:
Uczniowie