Przejdź do strony:

8 maja odbyły się eliminacje szkolne do kolejnego Lubońskiego Dyktanda. Organizatorką i autorką tekstu była p.Anna  Wodzyńska-Skotarczak. W etapie szkolnym najlepsi byli: Józefina Paszko 8e, Alicja Nowicka 3d, Aleksandra Manikowska 3c, Paulina Jakimińska 3d i Wojciech Dudziński 8a. Gratulujemy!  
Finał, czyli Lubońskie Dyktando "Złote Pióra" 2019 już 30 maja o godzinie 17.30. 

                      

Jolanta Walczak

W dniach 8-10.05 uczniowie klas 7a i 7b przebywali na zielonej szkole w Folwarku Konnym Hermanów pod opieką pań: A. Czerwińskiej, P. Hąci, K. Jankowskiej-Kostrzewy, K. Urbaniak. W czasie trzydniowego pobytu siódmoklasiści zdobywali wiedzę na temat ekologii, ichtiologii, ornitologii, poznawali także zwyczaje zwierząt zamieszkujących teren gospodarstwa. Był czas na wspólne przejażdżki konne, kursy bryczką, leśne podchody, basen, ognisko. Integracji sprzyjały także gry i zabawy ruchowe. Na zajęciach z garncarstwa ujawniły się talenty naszych uczniów, a fani muzyki zaciekawieni zwiedzali Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. To był bardzo aktywny czas, który sprzyjał nawiązywaniu relacji i poznawaniu się poza szkolnymi murami. 

Paulina Hącia

W dniach 6-10 maja br. na zaproszenie zespołu nauczycieli języków obcych przebywała w naszej szkole Kateřina Šrytrová i odbywała job-shadowing w ramach projektu Erasmus+ "Cesta do Evropy", na realizację którego  Gymnázium Mnichovo Hradiště (Czechy) otrzymało unijny grant (http://www.gmh.cz/cs/content/erasmus-cesta-do-evropy). Pani Kateřina zwiedziła szkołę, zapoznała się z systemem szkolnictwa w Polsce, wymieniała doświadczenia z nauczycielami, miała okazję zobaczyć lekcje języków obcych, języka polskiego, religii i lekcję z wychowawcą, podczas których obserwowała metody nauczania i prowadzenia zajęć, a także prowadziła lekcje i konwersacje z uczniami różnych klas. W czasie krótkiego pobytu w Polsce zwiedziła też Luboń, Poznań, Rogalin i Kórnik. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Uczniowie z klasy VIIa włączyli się w opiekę nad grobami zamordowanych w czasie II wojny światowej, które znajdują się na lubońskim cmentarzu. We wtorek po lekcjach: Magda, Natalia, Maja, Ola, Sandra, Martyna i Jędrek porządkowali miejsce spoczynku, usuwając gałęzie i czyszcząc nagrobki. 

Paulina Hącia
Przejdź do strony:
Uczniowie