Przejdź do strony:

Basia Buciora jest uczennicą klasy 6c. Jej pasją są taniec i akrobatyka. Specjalizuje się w stylu tanecznym modern i jazz. Zdobyła 3 tytuły Mistrza Świata WADF w roku 2018 i 2019 wraz z jej formacją taneczną, a indywidualnie - 2 miejsca na dwóch turniejach ogólnopolskich w kategorii solowej. Teraz bierze udział w konkursie Enea Akademia Talentów, gdzie walczy o stypendium. Gorąco apelujemy o oddanie głosu na Basię!!! 
https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/uczen-glosowanie?id=842&fbclid=IwAR18d6kKr-K1hxqy8E1myr1nvgtiv68Zdia6O39kCokbPl_aCxhzoFkv2hs 

                    

SP5

Warsztaty mydlarskie były dla dzieci okazją stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki”, jakimi są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości. Z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia? Co należy do niego dodać, aby miało piękny zapach i kolor? Uczestnicy samodzielnie stworzyli kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach, o bajecznych zapachach, jak np. guma balonowa. Prowadzone zajęcia mydlarskie pozwoliły wpłynąć na rozwój wyobraźni oraz zmysłu estetycznego, nauczyły, jak łączyć ze sobą kolory oraz tworzyć przyjemne kompozycje zapachowe. Jest to nie tylko doskonała zabawa, ale także minilekcja chemii. Co równie ważne, własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Katarzyna Lis

Na granicy pięciolinii Muzolek spotyka Dźwiękosłucha, który jest przerażony hałasem. Wraz z uczniami podejmuje próbę przygotowania eliksiru ciszy i dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiedź na pytanie: dlaczego w muzyce potrzebna jest dynamika? 

Katarzyna Lis

7 stycznia klasa 8a z wychowawczynią panią Pauliną Hącia uporządkowała mogiłę ofiar II wojny światowej na cmentarzu w Żabkowie. Młodzi patrioci z lubońskiej "Piątki" wiedzą, jak ważne są pamięć i wdzięczność! 

                           

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie