Przejdź do strony:

W sobotę 16 lutego 2019 r. odbył się uroczysty Koncert Charytatywny dla Przyjaciół i Dobrodziejów Hospicjum Palium, w którym uczestniczyły pomocniczo wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. W tym dniu w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wiele wspaniałych osób wsparło działania na rzecz pacjentów Hospicjum Palium. Tym wydarzeniem  podziękowano wszystkim za zaangażowanie i otwartość na działania dla Hospicjum Palium. Przeprowadzono również owocne licytacje oraz  wręczono tytuł Przyjaciela Hospicjum.

                     

Katarzyna Jankowska-Kostrzewa

Urząd Miasta Luboń zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w szkoleniu w zakresie podniesienia kompetencji cyfrowych. 

                    

 

UM

Na krótkoterminową wymianę uczniów i nauczycieli w ramach projektu Erasmus + „Women in art. Breaking the invisibility loop” do Grecji udaje się grupa złożona z sześciorga uczniów z klas 5 (Weronika Asman, Barbara Buciora, Julia Cierniak, Krzysztof Krotkiewski, Mikołaj Sołecki, Dominik Wielicki) i trzy nauczycielki (Magdalena Madajczyk-Głowacka, Anna Kobylańska i Dorota Sznura).W dniach 24 lutego-2 marca br. wspólnie z pozostałymi partnerami projektu z Hiszpanii (Les Carolines, Picassent) i Włoch (Istituto Comprensivo G.Mazzini-G.Modugno, Bari) brać będą udział m.in. w lekcjach, warsztatach, zwiedzą lokalne muzea i pracownie artystów. Zaprezentują efekty dotychczasowych działań w projekcie, które miały miejsce w każdej z partnerskich szkół. Dzięki zakwaterowaniu u greckich rodzin będą poznawać zwyczaje, kulturę i doskonalić znajomość języków obcych. Gospodarzem spotkania jest 5° Dimotiko Sxoleio Florinas "Theodoros Kastanos" w miejscowości Florina. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Więcej informacji na stronie https://wiaerasmusproject.blogspot.com/

Magdalena Madajczyk-Głowacka

20 lutego odbył się w naszej szkole wykład na temat depresji u dzieci i młodzieży. Prelegentką była dr hab.nauk med. p.Agnieszka Słopień, na co dzień pracująca w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele lubońskich szkół oraz rodzice uczniów. Temat depresji jest bardzo ważny i aktualny. W Polsce choroba ta występuje coraz częściej, stąd istotne jest, aby dorośli umieli dostrzec jej objawy i potrafili odpowiednio wspierać swoich podopiecznych.
Dziękuję p.pedagog Ewie Jakubowskiej za zorganizowanie szkolenia.

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie