W poniedziałek 18 maja przypada Dzień Patrona Szkoły. Mimo że przebywamy w domach, pamiętamy o Patronie św. Janie Pawle II i uczcimy Jego święto.
Już jutro (piątek 15 maja) odbędzie się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Rozpocznie się o godzinie 15.00. Uczestnicy powinni około godziny 14.50 zalogować się do Classroomu do grupy o nazwie KONKURS O JANIE PAWLE II- kod i4vjecl (tylko tam będzie udostępniony test). Dokładnie o godzinie 15.00 będzie aktywny test składający się z 15 pytań. Czas odpowiadania to 15 minut + 5 minut na sprawdzenie (zatem maksymalnie po 20 minutach należy zakończyć i zaznaczyć "wyślij"). Prosimy o samodzielne pisanie testu!
18 maja o godzinie 18:00 w Parafii pw. św. Barbary w Luboniu o godzinie 18:00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej dzięki transmisji internetowej link do strony parafii:

18 maja ogłosimy zwycięzców piątkowego konkursu wiedzowego oraz zaprezentujemy konkursowe prace plastyczne uczniów klas 1-3 pt. "Święty Jan Paweł II w moich oczach". Także w poniedziałek na stronie szkoły zostaną zaprezentowane prace uczniowskie klas 4-8 związne z postacią Patrona.
Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, naszego Patrona, przygotowaliśmy nakręcony teledysk "Nie zastąpi Ciebie nikt" w którym udział biorą uczniowie wraz z nauczycielami. Premiera teledysku w poniedziałek 18 maja na naszej szkolnej stronie internetowej.

Natalia Szymczak, Sławomir Wojciak, Patryk Dondajewski

Mega Misja

15.05.2020 r.

Wszyscy zastanawiają się czy uczniowie w domach się nudzą ? Nie chodzą do szkoły, nie spotykają się z przyjaciółmi, wydawałoby się, że ich życie stało się nudne. Takie myślenie to największa bzdura! Okazuje się, że w tym trudnym czasie ich kreatywność nie ma granic. Uczniowie planują kolejne wyzwania na zbliżający się nowy rok szkolny. Zobaczcie co można stworzyć razem będąc osobno! Zapraszamy do obejrzenia filmu konkursowego, który jest pierwszym etapem rekrutacji projektu szkolnego Mega Misja.

Wielkie brawa dla uczniów klas : 1a,2a i 2d!

Gwarantujemy moc uśmiechu smiley

Anna MInke, Anna Augustyniak, Magdalena Słomińska

Zapraszamy Rodziców do odwiedzania naszej witryny, na której zamieszczamy artykuły, porady i pomysły do pracy z dzieckiem. Dla Was, drodzy Uczniowie, również znajdzie się tu coś ciekawego. Na początek zajrzyjcie do zakładki WYZWANIE! Znajdziecie tam pierwszy ‘Challenge’. Kto podejmie wyzwanie i mistrzem szkoły się stanie? Rozpoczynamy odliczanie…https://sites.google.com/sp5-lubon.edu.pl/rady-nie-od-parady/strona-g%C5%82%C3%B3wna Serdecznie zapraszamy!

Pedagog Joanna Drajerczak