Przejdź do strony:

W każdy piątek, gdy większość uczniów myśli już i rozpoczyna weekend, chętni uczniowie z klasy 7a przychodzą na dodatkowe zajęcia z fizyki. Przy herbatce i słodkościach, poprzez zabawę, poznajemy fascynujący świat nauki. Ostatnio uczniowie wykonali balonowe statki powietrzne unoszone ciepłym powietrzem. Na kolejnych zajęciach będziemy wykonywać równie ciekawe zadania poznając zjawiska fizyczne towarzyszące nam na co dzień. Będziemy starać się je tłumaczyć by lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Nie zabraknie realizacji pomysłów i projektów zaproponowanych przez uczniów. Niezdecydowanych jeszcze uczniów z klasy 7a zapraszamy w piątek o 14.30 do sali 201. 

Ewa Rubisz

W czwartkowy poranek klasa IIb i IIc odwiedziły Kids Farm w Przecławiu. Pojechaliśmy zwiedzać stadninę, oglądać egzotyczne ptactwo oraz zapoznać się z pracami polowymi.  Braliśmy udział w wykopkach. Na pole dojechaliśmy traktorem. Dowiedzieliśmy się wszystkiego o uprawie ziemniaków i pomagaliśmy w ich wydobywaniu. Po powrocie z pola czekały na nas ciepłe, pyszne kiełbaski i gorąca herbata. Szczęśliwi, ubrudzeni i obdarowani ziemniakami  wróciliśmy do Lubonia. 

Lucyna Frankowska, Anna Wieloch

Od września funkcjonuje w naszej szkole świetlica relaksu. W sali może przebywać ograniczona liczba osób (w zależności od grupy max. 10-15 osób). Świetlica do połowy wyłożona jest kolorowymi matami, na których dzieci mogą swobodnie leżeć, chodzić na boso i odpoczywać. Rzutnik, laptop i głośniki pozwalają na słuchanie muzyki, oglądanie bajek i obrazków. Oprócz tego sala wyposażona jest w duże,gąbkowe klocki, które świetnie nadają się do zabawy i mogą służyć jako poduszki. Dzieci bardzo lubią przebywać w tym pomieszczeniu. Obowiązuje tu specjalny regulamin, który pozwala na zachowanie ciszy i spokoju, które są niezbędna dla relaksu:) Każda grupa może przebywać na sali około godziny, później zamieniamy się z kolejną grupą. 

Weronika Idzikowska

24 września 2019 r w naszej szkole odbyła się debata z kandydatami do władz Samorządu Uczniowskiego. Dwójki klasowe wytypowane przez wychowawców zadawały wyborcom pytania. Poznaliśmy też  plany wyborcze kandydatów. Już 30 września odbędą  się wybory i niebawem dowiemy się, kto będzie naszym przewodniczącym szkoły i będzie nas reprezentował. 

Karolina Najder i Weronika Sołecka, 7a
Przejdź do strony:
Uczniowie